Pradžia
Lt En De Ru

MANHEIMAS (MANNHEIM), VOKIETIJA


Nacionalinė šventė - Vokietijos vienybės diena spalio 3 d. (1991 m.)Sutartis pasirašyta 2002 m.

Miesto šventė - Miesto teisių suteikimo diena sausio 24 d.

Manheimas – Pietvakarių Vokietijos miestas su 315 tūkst. gyventojų. Tai antras pagal dydį Baden Viurtembergo žemės miestas, įsikūręs Reino ir Nekaro upių santakoje.

Pirmą kartą miesto vardas (liet. „vyro namai“) paminėtas 766 metais.1607 m. Manheimui suteiktos miesto teisės. Dėl Vokietijai nebūdingo urbanistinio išplanavimo Manheimas turi „kvadratų miesto“ pravardę.

Svarbiausia pramonės šaka - automobilių pramonė (Daimler AG): čia surenkami varikliai ir autobusai. Manheimo universitetas, vienas svarbiausių Vokietijos universitetų, įeinantis į geriausių Europos universitetų, rengiančių ekonomikos ir socialinės srities specialistus, dešimtuką. Be to – tai ir vienas gražiausių universitetų, jis įsikūręs Manheimo rūmuose. Nacionalinis Manheimo teatras, kur statomi operos, dramos ir baleto spektakliai, yra seniausias Vokietijoje.

Klaipėdos ir Manheimo partnerystės sutartis pasirašyta 2002 m. Ją inicijavo šiame mieste veikianti Manheimo Kraštiečių  draugija (Arbeitsgemenschaft der Memelländkreise). Tai istorinių šaknų su Klaipėda turintys žmonės - išeiviai iš prieškarinės Klaipėdos ir jų vaikaičiai. Ši draugija ir toliau  aktyviai remia bendradarbiavimą ir dalyvauja jo veikloje.

 Bendradarbiavimas

 • 2003 – Klaipėdos delegacija dalyvavo miestų vadovaujančių pareigūnų, atsakingų už bendradarbiavimą tarp Manheimo ir Klaipėdos, seminare „Europa konkrečiai: susigiminiavusių miestų bendradarbiavimas teoriškai ir praktiškai“.
 • 2003 – Klaipėdos mišraus choro „Aukuras“ koncertas Manheime.
 • 2004 – Klaipėdos savivaldybės ekonomistė vienerius metus stažavosi Manheimo savivaldybės Ekonomikos skyriuje.
 • 2004 – Klaipėdos Turizmo ir kultūros informacijos centras dalyvavo  Manheimo regioninėje vartotojų turizmo parodoje – mugėje.
 • 2004 - Klaipėdos futbolo komanda dalyvavo Manheimo futbolo turnyre.
 • 2005 – Manheimo moksleivių ir jaunimo grupė lankėsi Klaipėdoje ir dalyvavo plačioje kultūrinėje draugystės programoje uostamiestyje ir kituose Lietuvos miestuose.
 • 2007 – Klaipėdos miesto delegacija vadovaujama mero lankėsi Manheime miesto 400 metų jubiliejaus proga ir dalyvavo tarptautinei partnerystei skirtuose renginiuose.
 • 2007 – Manheimo delegacija atvyko į tradicinės Jūros šventės ir regatos „Baltic Sail“ renginius Klaipėdoje.
 • 2008 – Manheimo universiteto Kooperatyvinio švietimo studentai lankėsi Klaipėdoje pagal studentų manų programą su KlaipėdosVerslo kolegija.
 • 2010 – Manheimo miesto atstovai dalyvavo Lietuvos-Vokietijos forumo renginiuose Klaipėdoje: parodoje ir konferencijoje „Darnus Baltijos jūros regiono bendradarbiavimas ekonomikos ir kultūros srityje: galimybės šiandien ir ateityje“.
 • 2011 – Klaipėdos miesto delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo, dalyvavo Manheimo miestų–partnerių kongrese.
 • 2011 m. gruodis - Manheimo Memelenderių kraštiečių draugija organizavo Kalėdinę mugę Klaipėdoje. 
 • 2012 m. rugsėjo 20-23 dienomis, remdamiesi partnerystės sutarties tarp Klaipėdos ir Manheimo miestų II ir III punktais, Klaipėdos miesto atstovai dalyvavo Manheimo trumpametražių filmų festivalyje ir meniniuose mokymuose bei darbo grupių susitikimuose. Festivalio metu buvo parodyti dviejų Klaipėdos miesto trumpametražių filmų kūrėjų A. Eimulio ir D. Vaičekausko filmai.
 • 2012 m. Manheimo mero bei  Manheimo Susigiminiavusių miestų asociacijos kvietimu  Klaipėdosd
 • 2012 m - į  Klaipėdos miesto įkūrimo 760 metų jubiliejaus šventę atvyko Manheimo  savivaldybės atstovai. Kartu atvyko ir Kraštiečių choras, surengęs keletą koncertų. Jų dainos jaudinančiai skambėjo ir dabartiniame Skulptūrų parke – buvusiose prieškario Memelio kapinėse, kur palaidoti jų protėviai.
 • 2013 m.  Klaipėdos miesto mero pavaduotojas ir Kultūros skyriaus vedėjas  kartu su LR ambasadoriumi Vokietijoje ir Vokietuijos Garbės konsulu Klaipėdoje bei  doc. Dr. Pocyte lankėsi Manheime. Vizito programoje, tarpe , kitų, Manheimo universitete buvo aptarta ir dualinio švietimo idėja – į akademines studijas integruoti darbinę praktiką.
 • 2014 m. - Manheimo  miesto savivaldybės Tarptautinių reikalų, integracijos ir protokolo skyriaus vedėjas kalbėjo Klaipėdos radijo stoties LaLuna specialiojoje vasaros radijo laidoje – loterijoje „pažink Klaipėdos miestus – partnerius“, skirtoje Klaipėdos miestų partnerystės jubiliejų šventei.
 • 2014 m. – Manheimo miesto delegacija atvyko į Miestų partnerystės šventę Klaipėdoje, kur kartu su kitais 10 Klaipėdos miestų – partnerių iš 9 šalių dalyvavo 4 dienų programoje: dalykiniuose susitikimuose su Savivaldybės politikais bei administracija, partnerystės parodoje bei reklaminių video filmų peržiūroje, Klaipėdos universitete vykusioje konferencijoje – atviroje diskusijoje „Miestų tarptautinio bendradarbiavimo reikšmė Europos ateičiai“, pažintiniuose vizituose bei ekskursijose. Kartu atvyko muzikantės. Buvusi klaipėdietė smuikininkė, Manheimo Universiteto studentė ir jos kolegė pianistė iš Pietų Korėjos koncertavo S. Šimkaus konservatorijoje ir iškilmingame svečių iš 9 šalių Draugystės koncerte miesto visuomenei Klaipėdos Koncertų salėje.
 • 2014 m. – Manheimo miesto futbolo aistruoliai atvyko palaikyti Klaipėdos „Atlanto“ futbolo komandos Europos lygos atrankos čempionato rungtynėse, kurios vyko Liuksemburge.
 • 2015 m. – Klaipėdos E. Balsio Menų gimnazijos moksleivių styginių instrumentų orkestras išvyko į koncertinę kelionę į Manheimą ir Hiutenfeldo Vasario 16-sios gimnaziją. Abu šeimininkai parengė gimnazistams įdomią programą, tačiau svarbiausias kelionės akcentas buvo klausytojų susižavėjimą kėlę puikaus meninio lygio orkestrantų koncertai. Užmegzti draugystės ryšiai ir su Hiutenfeldo gimnazija.

 www.mannheim.de 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content