Pradžia
Lt En De Ru

ŠČECINAS, LENKIJA

Sutartis pasirašyta 2002 m.

Nacionalinė šventė - Konstitucijos diena gegužės 3 d. (1791 m.)

Miesto šventė - Jūros šventė (Sail Szczecin) birželio mėn.

Ščecinas - Vakarų Pamario vaivadijos uostamiestis ir jos sostinė prie Oderio upės, kur ji įteka į Baltijos jūros Ščecino įlanką. Septintas pagal dydį Lenkijos miestas. 2009 m. duomenimis mieste buvo 406 400 gyventojų.

Dabartinės Ščecino pilies vietoje įtvirtinimų būta jau VIII a. Pirmieji gyventojai – slavų tauta. Germanai pamažu asimiliavo slavus ir XII a. pradžioje jau minimas „Stetin“ miestas.

 

 1237 m. miestas gavo plačias autonomijos teises ir netrukus tapo Hanzos sąjungos nariu. Prūsijos, o vėliau Vokietijos miestas Lenkijos dalimi tapo 1945 m.

Ščecino uostas trečias pagal dydį Lenkijoje. Ščecine buvo trys laivų statyklos, tačiau dėl apie 2010 m.  Europą ištikusios krizės, visos trys bankrutavo. Mieste vystoma žuvies pramonė ir plieno apdirbimas, maisto bei statybinių medžiagų pramonė, veikia vaistų fabrikas Cefarm, kelios naujos IT sektoriaus firmos. Miestas įtrauktas į Europos plytų gotikos kelią – miesto architektūra lyginama su Paryžiumi. Ščecino urbanistino išplanavimo projektą kadaise rengė tas pats architektas, kaip ir Paryžiaus – baronas  G.E. Haussmann.

www.szczecin.eu

 Bendradarbiavimas

  • 2005 m. gegužės 6-8 d. - Klaipėdos miesto turizmo ir kultūrinių atrakcijų pristatymas renginyje „Ščecinas ir jo draugai“.
  • 2005 – oficialios Klaipėdos miesto delegacijos vizitas į Ščeciną Jūros šventės dienomis liepos 10-11 d. 
  • 2006 – oficialios Klaipėdos miesto delegacijos susitikimas su Ščecino miesto meru ir Taryba Ščecino Jūros šventės metu.
  • 2007 m. rugpjūčio 4-7 d. - Klaipėdos savivaldybės burlaivis LIETUVA ir Klaipėdos universiteto burlaivis BRABANDER su įgulomis dalyvavo pasaulinės didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships‘ Races 2007“ Ščecine renginiuose ir papildomoje programoje, skirtoje Ščecino miestams partneriams. BRABANDER dalyvavo svečio teisėmis, juo atplaukė Klaipėdos miesto delegacija (18 asmenų), vadovaujama Lietuvos Prezidento J.E. p. A.M.Brazausko.
  • 2008 m. vasaris – pasirengimas Klaipėdoje priimti didžiųjų burlaivių regatą „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009“: patirties mainų seminaras Klaipėdos organizacinio komiteto nariams su Ščecino ‚The Tall Ships‘ Races 2007“ Organizacinio komiteto pirmininku kapitonu M. Raciborskiu ir regatos Savanorių vade M. Baranska.
  • 2009 m. kovo 19-20 d. - Ščecino miesto prezidentas Piotr Krzystek, Lietuvos garbės konsulas p.Wieslaw Wieschoz ir Lenkijos garbės konsulas p. T Maciol apsilankė Klaipėdoje. Buvo pasirašyta atnaujinta partnerystės sutartis tarp Klaipėdos ir Ščecino miestų. I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta foto paroda  „The Tall Ships‘ Races 2007“ Ščecine (Sail Szczecin - Dni Morza“).
  • 2009 - Ščecino miesto didysis burlaivis POGORIA dalyvavo tarptautinėje regatoje „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009“ Klaipėdoje. Kartu atvyko oficiali Ščecino miesto delegacija, vadovaujama prezidento Piotr Krzystek ir šokių ansamblis, kuris koncertavo regatos krantinėse.
  • 2010 – Klaipėdos delegacijos vizitas į Ščecino Jūros šventės renginius: koncertas „Šopenas po burėmis“ Ščecine laive „F.Chopin“ ir „Klub 13 Muz“ Kominkowa koncertų salėje, skirtas Lenkijoje paskelbtiems Frederiko Šopeno metams ir didžiojo lenkų kompozitoriaus 200-osioms gimimo metinėms pažymėti. Tarp atlikėjų – jaunasis pianistas iš Klaipėdos Sergejus Liachnovičius, E. Balsio Menų gimnazijos 10 klasės moksleivis.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content