Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

ŠIAURĖS TAINSAIDAS (NORTH TYNESIDE), JUNGTINĖ KARALYSTĖ

Sutartis pasirašyta 1995 m.

Nacionalinė šventė - Karalienės gimimo diena birželio mėn.

Miesto šventė - Žuvų krantinės festivalis rugpjūčio mėn. (Fish Quay Festival).

Šiaurės Tainsaidas yra Šiaurės Rytų Anglijoje prie Tain upės šiaurinio kranto (angl. Tyne) ir Šiaurės jūros išsidėsčiusi savivaldybė. Ji įkurta 1974 m. apjungus keletą prieš šią administracinę reformą buvusių Njukaslio priemiesčių: Whitley Bay, Killingworth New Town, Wallsend, North Shields ir kt. Wallsend pavadinimas (liet. “sienos pabaiga”) byloja, jog čia buvo šiauriausia Romos imperijos dalis su įtvirtinimu - Adrijano siena. Nuo čia iš rytų Adrijano siena tęsėsi į vakarus per visą Didžiosios Britanijos salą.

 

Dėl turtingos krašto istorijos yra išlikę daug įdomiausių paveldo objektų, kurie šiandien masina turistus.

Industrinės revoliucijos laikotarpiu Šiaurės Tainsaide buvo išrastas lokomotyvas. Istorinėje Nortumbrijos grafystėje esantis Šiaurės Tainsaidas ypač garsėjo kaip sunkiosios pramonės ir angliakasybos centras. Iškasta anglis buvo eksportuojama laivais ir geležinkeliu. Veikė didžiulės laivų statyklos ir remonto įmonės. Tačiau XX a. pirmoje pusėje išsekus anglies klodams, užsidarius kasykloms ir laivų statykloms, kilo nedarbas.

Nors savivaldybė dar tebėra tarp socialiai pažeidžiamų Anglijos miestų, pastaruoju metu vykdoma plati regeneravimo programa. North Shield’e naujai pritaikyti verslui Alberto Edvardo dokai, karališkosios krantinės Royal Quays, buvusiose žvejybos krantinėse Fish Quay netoli miesto centro išaugo liukso klasės gyvenamieji namai, seni pastatai rekonstruojami į restoranus ir barus. Įvairiose miesto dalyse įsteigti nauji verslo ir pramoniniai parkai, komerciniai centrai. Šiaurės Tainsaido dalis Whitley Bay nuo seno yra populiarus Anglijos ir Škotijos kurortas smėlėtame pajūryje.

www.northtyneside.gov.uk

Bendradarbiavimas

  • 1995 - Klaipėdos miesto delegacijos, vadovaujamos mero, vizitas į Šiaurės Tainsaidą. Iškilminga susigiminiavusių miestų sutarties pasirašymo ceremonija. Susipažinimas su šio miesto savivaldybės socialinių paslaugų teikimo sistema. Klaipėdos miesto prezentacija Šiaurės Tainsaido Pramonės ir prekybos rūmuose.
  • 1995 – Tainsaido miesto mero ir delegacijos pažintinis vizitas į Klaipėdą, kur pateikta plati darbinė ir kultūrinė programa, kuri leistų tinkamai planuoti būsimą bendradarbiavimą.
  • 1996 – Šiaurės Tainsaido tarybos nariai padėjo pasirengti Klaipėdos miesto ir uosto prezentacijai ir parodai Tarptautinėje mokomojo buriavimo asociacijoje Londone. Šios veiklos tikslas – pasikviesti prestižinę pasaulinę didžiųjų burlaivių regatą „The Tall Ships‘ Races“ į Klaipėdą.
  • 1996 – 6 savaičių trukmės Know How fondo finansuotas projektas „Jaunimo nusikalstamumo prevencija ir paslaugos rizikos grupės jaunimui“ Šiaurės Tainsaide. Projekte dalyvavo Klaipėdos policijos jaunimo inspekcijos, Klaipėdos Dvasinės pagalbos centro ir savivaldybės atstovai, kurie išsamiai susipažino su plačiu Anglijoje veikiančių šios srities paslaugų institucijų veikla: dienos centrais, jaunimo policija, narkotikų prevencijos projektais, jaunimo kalėjimu, socialinių būstų programomis ir pan. Projekto rezultatas – parengtas projektas „Integruotas jaunimo nusikalstamumo prevencijos planas Klaipėdos miestui“.
  • 1997 – Šiaurės Tainsaido tarybos nario vizitas į Klaipėdą. Diskusijų su miesto valdžios atstovais tema - paslaugos pagyvenusiems asmenims (pensininkams).
  • 1999 - Šiaurės Tainsaido merė ir jos delegacija lankėsi su vizitu Klaipėdoje ir dalyvavo Klaipėdos miesto apdovanojimo ceremonijoje Europos Tarybos Garbės vėliava už tarptautinį bendradarbiavimą. Delegacija taip pat dalyvavo diskusijose su miesto moksleiviais  ES plėtros ir demokratijos klausimais.
  • 2000 – Šiaurės Tainsaido delegacija atvyko į tradicinę Jūros šventę Klaipėdoje.
  • 2005 – D. Britanijos specialistai darė pranešimus seminare Klaipėdoje „Urbanistinė regeneracija, pakrantės zonų Klaipėdos miesto senamiestyje atgaivinimas“.
  •  2007 – oficiali Klaipėdos miesto delegacija ir 2 sporto komandos (10 berniukų ir 10 mergaičių 14-17 m. amžiaus) bei jų treneriai dalyvavo Šiaurės Tainsaido Draugystės žaidynėse.
  • 2011 – Britanijos Pramonės ir prekybos rūmų delegacijos vizitas į Klaipėdą.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams