Pradžia
Lt En

Dėl nelegalaus sąvartyno Klaipėda kreipsis į ministeriją

2018-08-06

Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasklidus informacijai, kad Klaipėdoje, Liepų g. 85, užfiksuotas didžiulis nelegalus sąvartynas, pasipylė kritika miesto savivaldybės, politikų ir atliekų tvarkytojų adresu.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad nei ji, nei Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, kuriam pavesta administruoti atliekų tvarkymą Klaipėdos mieste, niekaip nesusiję su Liepų g. 85 užfiksuota netvarka.

Didžiuliai po atviru dangumi netvarkingai sandėliuojamų atliekų kiekiai yra privačios bendrovės teritorijoje. Kam priklauso atliekos, kiek jų yra ir kaip jos ten atsirado, aiškinasi valstybės institucijos. Tikėtina, kad atliekos priklauso UAB „Ekonovus“. Ši įmonė 2018 metų pavasarį prašė leidimo Liepų g. 85 sandėliuoti didesnį atliekų kiekį, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės administracija tokiam prašymui nepritarė, nes UAB „Ekonovus“ nuo 2018 m. sausio 1 d. nebeturi sutarties su Klaipėdos miestu ir neberenka atliekų iš  Klaipėdos miesto gyventojų.

Žemės sklypas, kuriame sukrautos atliekos, priklauso ne miesto savivaldybei. Tai valstybinė žemė, kurioje verslininkai darbuojasi pagal nuomos sutartį.

Pagal galiojančius įstatymus Klaipėdos miesto savivaldybė negali kontroliuoti juridinių asmenų veiklos. Ar UAB „Ekonovus“ tinkamai vykdo savo veiklą, ar nepažeidė teisės aktų, tikrina Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcija, pavaldi Aplinkos ministerijai.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dėl šio ekologinio incidento laukia oficialių valstybės institucijų išvadų, ir, pasitvirtinus įtarimams, ketina kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad neatsakingai atliekas tvarkančioms įmonėms būtų panaikinti leidimai verstis šia veikla Klaipėdos miesto teritorijoje.

„Tai jau ne pirmas toks įvykis Klaipėdos mieste. Prieš keletą metų kitas atliekų verslo subjektas buvo įrengęs nelegalų sąvartyną šalia LEZ teritorijos. Vienas kartas gali būti atsitiktinumas. Tačiau kai istorija kartojasi, reikia imtis stipresnių priemonių. Esu įsitikinęs, kad mūsų miestui, siekiančiam aukščiausių ekologijos tikslų, reikia reikalauti griežtesnių veiksmų iš valstybės institucijų, išduodančių leidimus atliekų tvarkytojams“, - sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading