Pradžia
Lt En

Parengta Mėlynojo proveržio strategijos pažangos ataskaita

2021-09-17

Ambicingąją Mėlynojo proveržio arba Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją 2030 bendradarbiaudami įgyvendina visi 7 Strategiją pasirašę partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Dėl strategijos įgyvendinimo susitarta 2018 metais. Nuo įgyvendinimo pradžios praėjus 3 metams, partnerių deleguoti atstovai, veikiantys Įgyvendinimo valdymo grupėje, parengė KEPS2030 pažangos ataskaitą už 2018-2020 metus. Ataskaita pristatyta Ekonominės plėtros tarybos nariams, priimantiems strateginius sprendimus dėl numatytų tikslų, jai pritarta bendru sutarimu.

Ekonominės plėtros tarybos pirmininkas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, atkreipė dėmesį, kad Strategijos pažangos rezultatai yra daug žadantys.

„Žvelgiant į Strategijos įgyvendinimo perspektyvą, galima tik pasidžiaugti, kad daugiau kaip 70 proc. numatytų priemonių yra įgyvendinamos arba įgyvendinamos iš dalies, planuojami darbai ir procesai, o 9 proc. priemonių baigtos įgyvendinti. Verta peržiūrėti ir koreguoti Strategijoje išskirtas priemones, nes tai gyvas miesto bendruomenės kurtas dokumentas, kuris turi atitikti globalius pokyčius“, – tvirtino V. Grubliauskas.

Klaipėda yra pasirinkusi aukštos pridėtinės vertės plėtros kryptį, tai atsispindi ir numatytose prioritetinėse ekonominio augimo kryptyse: stiprinti ir plėtoti jūrinę ekonomiką, bioekonomiką, pažangios pramonės ekonomiką bei kūrybinę ir paslaugų ekonomiką. Numatytos kryptys atsispindi tiksluose, kurių, kaip parodė parengta ataskaita, Klaipėdos miesto savivaldybė ir partneriai siekia kryptingai, jau matomi rezultatai.

Strategijos stiprybė – jos partneriai ir tarpusavio bendradarbiavimas, kurio rezultatas – didelę reikšmę Klaipėdos miestui turinčių projektų įgyvendinimas, atitinkantis iškeltus ambicingus tikslus.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė išskyrė darnų bendradarbiavimą su Klaipėdos universitetu ir VšĮ „Klaipėda ID“ bei sukurta „Blue Growth Leaders Academy“ programa, kuri sudaro galimybes kaupti žinias, dalintis idėjomis ir tapti mėlynosios ekonomikos augimo lyderiais. Mėlynosios ekonomikos augimą bei vertingą partnerystę skatina ir įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris. Klaipėdos pramoninkų asociacijos administracijos direktorė Jolanta Girdvainė džiaugėsi bendradarbiavimo su Klaipėdos universitetu rezultatu – inžinerinių klasių steigimu „Baltijos“ gimnazijoje, kurių populiarumas auga ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas be jau paminėtų reikšmingų pasiekimų jūrinės, bioekonomikos ir pažangios pramonės srityse, išskyrė priklausymą „EU-CONEXUS“ konsorciumui bei sukurtas tarptautines programas. Reikšminga Klaipėdos miesto savivaldybės paskata investuotojams, VšĮ „Klaipėda ID“ įgyvendinama „Žaliojo koridoriaus“ programa bei rinkodaros kampanijos „Workation“ ir „Kol jaunas“.

Su ataskaita galite susipažinti čia.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading