Pradžia
Lt En

Patvirtintos stipendijos ateities profesijoms

2020-06-18

Nuolatos augantis kvalifikuotų inžinerijos ir informacinių technologijų specialistų poreikis labai aiškiai diktuoja studijų tendencijas bei sritis, kurioms reikia teikti ypatingą dėmesį. VšĮ „Klaipėda ID“, siekdama skatinti šių studijų programų augimą Klaipėdos aukštosiose mokyklose, inicijavo stipendijų projektą. Jau nuo šio rudens Klaipėdos miesto savivaldybė finansuos 40 stipendijų pirmakursiams pasirinkusiems informatikos pakraipos studijas Klaipėdos aukštosiose mokyklose.

Ekspertų komisijos atrinkti studentai 10 mėnesių gaus 100 eurų vertės stipendijas kas mėnesį. Konkurse dalyvauti galės Klaipėdos aukštųjų mokyklų pirmakursiai studentai pasirinkę informatiką arba informatikos inžineriją Klaipėdos universitete bei Klaipėdos Valstybinėje kolegijoje, skaitmeninio dizaino technologijas arba taikomąją informatiką ir programavimą Lietuvos Verslo kolegijoje, kompiuterinius žaidimus ir animaciją arba programavimą ir multimediją Socialinių mokslų kolegijoje, o taip pat – laivybos ir logistikos informacijos sistemas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) asociacijos „Infobalt“ duomenimis, IRT sektoriuje trūksta 20 tūkstančių specialistų ir šis skaičius ateityje tik augs. Karjera informacijos ir ryšių technologijų sektoriuje taip pat yra viena patraukliausių dėl savo tarptautiškumo, dinamiškumo, karjeros galimybių ir, be abejo, motyvuojančio atlyginimo. Tikimasi, jog būtent šie faktoriai paskatins jaunimą rinktis IRT studijas, o stipendijos suteiks papildomos motyvacijos šias studijas pasirinkti būtent Klaipėdoje.

Informatikos studijų krypčių stipendijų skyrimas yra tik viena iš priemonių, skirta auginti vieną perspektyviausių IRT industrijos ekosistemų Klaipėdoje. Ši sritis yra itin svarbi investuotojams, kurie planuoja steigti naujas, aukštą pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas mūsų mieste“, – teigia “Klaipėda ID” Investicijų ir investicinės aplinkos skyriaus vadovas Kazys Pupinis.

Informacinių technologijų specialistai mieste yra būtini norint toliau vystyti paslaugų ir kūrybinę ekonomiką, kuri yra viena iš prioritetinių miesto vystomų strateginių krypčių. Šiais metais „Klaipėda ID“ jau inicijavo ir vykdė ne vieną sėkmingą švietimo projektą, prisidedantį prie Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo. Kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ yra peržiūrimos tikslinės studijų programos, patvirtintas ir sėkmingai įgyvendintas pilotinis pradinės „Gilijos“ mokyklos projektas su technologijų programos pakraipa, ruošiamasi programos „Teachers Lead Tech“ startui Klaipėdoje, rudenį planuojama atnaujinti dar vieną sėkmingą iniciatyvą – „Ateities inžinieriai“, į Klaipėdą kviečiami nauji dėstytojai, stiprinamas bendradarbiavimas su IT įmonėmis.

Informacija apie paraiškų teikimą bei konkurso sąlygas rasite čia.

VšĮ „Klaipėda ID“ inf.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading