Pradžia
Lt En

Unikali studijų programa telks mėlynosios ekonomikos lyderius Klaipėdoje

Unikali studijų programa telks mėlynosios ekonomikos lyderius Klaipėdoje

Jūrų išteklių naudojimas, ekonomikos augimas, darbo vietų kūrimas, aplinkosauga ir tvari plėtra kelia daug svarbių klausimų ir rimtų diskusijų. Šie klausimai reikalauja gilių mėlynosios ekonomikos žinių, kurias ir suteiks jau rytoj startuojanti unikali Klaipėdos universiteto studijų programa „Blue Growth Leaders Academy“. Čia susitiks pasauliniu mastu vertinami lektoriai iš įvairių šalių, Lietuvos verslo, viešojo sektoriaus atstovai bei KU mokslo darbuotojai ir doktorantai – visi kartu jie gilinsis į mėlynosios ekonomikos sritis.

 Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijoje „Klaipėda 2030“ iškeltas siekis orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą ir mėlynosios ekonomikos augimą bendrai veiklai apjungė Klaipėdos universitetą, miesto ekonominės plėtros agentūrą „Klaipėda ID“ bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) koordinuojamą Jūrinį klasterį. Nuosekliai siekdami miesto strategijoje iškeltų tikslų partneriai pristato unikalią studijų programą „Blue Growth Leaders Academy“, kuria siekiama Klaipėdoje auginti mėlynosios ekonomikos lyderių kartą.

 „Klaipėdos universitetui ir uostamiesčiui, įgyvendinančiam „Mėlynojo proveržio strategiją“, šis projektas labai svarbus. Čia siekti žinių ateina lyderiai iš skirtingų pajūrio regiono savivaldybių. Iš jų formuosis komanda, kuri ateity kurs ne tik miesto, bet ir viso regiono perspektyvą. Tai reikšminga galimybė stiprinti krašto intelektinį potencialą mėlynosios ekonomikos srityje. Tikiu, kad tokioj komandoj gali gimti labai rimtos iniciatyvos, galinčios tapti dideliu impulsu išmaniai pakrantės plėtrai“, - sako Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. Rektorius pažymėjo, jog „Blue Growth Leaders Academy“ misija sutampa su Europos universitetų aljanso „EU-CONEXUS“, kurio nariu yra ir Klaipėdos universitetas, tikslais – auginti intelektinį pakrantės miestų potencialą ir nukreipti jį tvariai miestų plėtrai.

 Programos atidarymas – Klaipėdos ir Norvegijos draugystės ženklas

 Spalio 8 dieną „Blue Growth Leaders Academy“ pradžią paskelbs ne tik programos iniciatoriai ir kūrėjai, bet ir įvadinio programos modulio lektorius - profesorius Torger Reve. BI Norvegijos verslo mokyklos Jūrinio konkurencingumo katedros vadovas pristatys įvadinį kursą apie mėlynąją ekonomiką, jos potencialą pasaulyje ir mūsų regione.

 „Mėlynoji ekonomika apima labai platų ekonominių veiklų susijusių su vandenynais spektrą – tai ir laivyba, logistika, uostų vystymas, ir žuvininkystė bei akvakultūra, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir dar daug kitų sričių. Dėl nuolat augančios populiacijos planetoje, viena svarbiausių mėlynosios ekonomikos sričių šiandien yra akvakultūra – čia matome aiškias galimybes spręsti pasaulines maisto trūkumo problemas. Mėlynoji ekonomika yra tiesiogiai priklausoma nuo vandenynų būklės, taigi visose diskusijose apie šios ekonomikos sritis, vandenynų tvarumas yra esminis prioritetas“, - teigia profesorius Torger Reve.

Profesoriaus manymu Klaipėdos potencialas mėlynosios ekonomikos srityse yra didžiulis ir dar neatskleistas. „Kalifornija turi Silikono slėnį. Tuo tarpu Norvegija stiprina mėlynosios ekonomikos klasterius. Miestai įsikūrę prie vandenynų ir jūrų, tokie kaip Klaipėda, turi puikias galimybes vystyti mėlynąją ekonomiką. Klaipėda turi surasti savo mėlynosios ekonomikos nišą ir joje kurti verslo modelius, kurie įgalintų miestą sėkmingai konkuruoti tarptautiniu lygmeniu“, - savo mintimis dalijasi pirmojo programos modulio lektorius.

Profesoriaus Torger Reve dalyvavimą šioje programoje aktyviai palaiko ir remia Norvegijos ambasada Lietuvoje. „Norvegijoje esame sukaupę daug žinių ir patirties mėlynosios ekonomikos srityje. Daug investuojame į mokslinius tyrimus ir technologines inovacijas. Norvegijos ambasada parėmė profesoriaus Torger Reve dalyvavimą programoje norėdama, kad Norvegijoje sukaupta patirtis pasiektų ir mūsų kaimynus Lietuvoje. Profesorius Reve yra vienas žymiausių ir kompetentingiausių šios srities ekspertų. Keistis žiniomis bei idėjomis yra abipusiai naudinga. Šio principo laikomės visose bendradarbiavimo srityse“, - teigė Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Ole Terje Horpestad ambasadorius.

Universiteto studentai, verslo ir viešojo sektoriaus atstovai mokysis kartu

 Mėlynosios ekonomikos tarpdiscipliniškumas studijoms subūrė itin įvairialypę programos dalyvių grupę. Asociacijos “Klaipėdos regionas” projektų vadovė Eglė Stonkė džiaugiasi galimybe prisijungti prie žinias gilinančių profesionalų bendruomenės ir tikisi dar geriau suprasti mėlynosios ekonomikos galimybes Klaipėdos regione:

 „Manau, kad Klaipėdai, pozicionuojančiai save pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos miestu, tokios iniciatyvos ir programos yra gyvybiškai svarbios. Labai smagu, kad šioje studijų programoje mėlynoji ekonomika pristatoma apimant platų spektrą sričių, į programos temas įtraukiant ir jūros ir pakrančių turizmą, ir akvakultūrą, ir temas apie pokyčių valdymą bei inovacijų plėtros svarbą. Mėlynoji ekonomika yra viena iš regiono plėtros prioritetinių krypčių, būtent dėl šios priežasties net neabejojau būtinybe dalyvauti „Blue Growth Leaders Academy“. Tikiuosi, kad studijų metu įgytos žinios padės produktyviau valdyti regiono specializacijos strategijos rengimo procesą, efektyviau koordinuoti regiono mėlynosios ekonomikos plėtros veiksmų plano rengimą ir įgyvendinimą, bei stiprinti regiono ekosistemos dalyvių bendradarbiavimą“, - savo motyvacijomis ir lūkesčiais dalijasi Eglė Stonkė.

 VšĮ „Baltijos technologijų parkas“ inovacijų direktorius Ignas Aničas teigia, kad jį prisijungti prie programos dalyvių paskatino būtent programos tarpdiscipliniškumas ir galimybė kartu su įvairių sričių profesionalais mokytis iš garsiausių mėlynosios ekonomikos ekspertų:

 „Man ši galimybė įdomi tuo, kad kompleksiškai atliepia regiono lyderių, savo srities profesionalų poreikius pasiūlydama temas, padengiančias tiek didelį aktualumą turinčią inovacijų vadybą organizacijose, atskiras technologijas, tiek jūrinio sektoriaus specifiką. Žinoma, įspūdį palieka ir ilgametę praktinę patirtį sukaupę lektoriai iš skirtingų šalių. Manau, kad ši akademija puikus pavyzdys, kaip tradiciniai universitetai pasitelkdami savo partnerių tinklą gali pasiūlyti itin patrauklų produktą regiono profesionalams. Sau pačiam keliu tikslą gilinti žinias apie jūrinę ekonomiką ir vėliau jas panaudoti didinant šiame sektoriuje kuriamą vertę“, - teigia Ignas Aničas.

 Teigiamas pokytis mieste kuriamas bendradarbiaujant

 Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimas reikalauja labai kompleksinių, ilgalaikių ir tarpdisciplininių sprendimų. Švietimas ir profesinių kvalifikacijų kėlimas yra itin svarbus siekiant daugelio šios strategijos tikslų, o „Blue Growth Leaders Academy“ aiškiai parodo kaip bendradarbiaudami strategijos kūrėjai gali sukurti tikrai prasmingus dalykus miestui.

 “Ši išties unikali Klaipėdos universiteto programa aiškiai parodo, kad didelių teigiamų pokyčių mieste galime pasiekti tik bendradarbiaudami ir dirbdami kartu. „Blue Growth Leaders Academy“ kūrime aktyviai dalyvavo ne tik „Klaipėda ID“, Klaipėdos Universiteto, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko bei Jūrinio klasterio atstovai. Kuriant programa sulaukėme ir aktyvaus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos palaikymo. Mėlynoji ekonomika turi būti vienas svarbiausių Klaipėdos miesto ir regiono prioritetų ir ši programa gali būti esminiu postūmiu auginant kompetencijas bei kuriant inovacijas šioje ekonomijos srityje“, - savo mintimis dalijasi Eglė Songailienė, laikinai einanti „Klaipėda ID“ direktoriaus pareigas.

VšĮ „Klaipėda ID“ inf.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content