Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

Kol kas šventėse bus naudojama vienkartinė tara

Kol kas šventėse bus naudojama vienkartinė tara

Klaipėdoje vyksiančiose šventėse kol kas bus naudojama tik vienkartinė gėrimų tara. Toks sprendimas priimtas dėl koronaviruso plitimo prevencijos. Pasak mero Vytauto Grubliausko, nors būta siūlymų jau Jūros šventės metu pereiti prie daugkartinės taros, kurią prekybininkai turėtų atiduoti išplauti tiekėjams, o po to vėl naudoti pakartotinai, kyla abejonių, ar bus įmanoma užtikrinti šimtaprocentinę higieną ir saugumą.

„Pati idėja mažinti plastiko vartojimą yra puiki ir sveikintina, tačiau šiuo metu ją įgyvendinti miesto renginiuose, manau, nėra tinkamas laikas. Jei tai būtų įprastiniai metai be jokio koronaviruso grėsmės šešėlio, turbūt apskritai nekiltų diskusijų, kuriuo keliu eiti. Tačiau šiuo metu, kol nėra garantijos, kad bus užkirstas kelias viruso plitimui, geriau rizikos išvengti. O kitais metais, tikėkimės, jau įveikus COVID-19, vienkartinės plastikinės taros atsisakymas, manau, turėtų būti prievolė“, – sako Klaipėdos meras.

Pasak mero, higienos reikalavimų laikymąsi kontroliuojančių institucijų vadovai taip pat išsakė abejonių dėl siūlymo švenčių metu pereiti prie daugkartinės taros naudojimo. Sprendimas likti prie vienkartinės taros naudojimo galios ir paskutinį liepos savaitgalį vyksiančios Jūros šventės, ir kitų šią vasarą numatomų miesto renginių metu.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams