Pradžia
Lt En

Atviro jaunimo centro misija – sukurti tvaresnės visuomenės pamatus

Atviro jaunimo centro misija – sukurti tvaresnės visuomenės pamatus

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro  struktūrinis padalinys ATVIRAS JAUNIMO CENTRAS – tai vieta skleistis jaunoms asmenybėms, puoselėti savo vertybinį suvokimą, diskutuoti jaunimui rūpimais klausimais, ieškoti ir atrasti problemų sprendimų būdų.

Atviras jaunimo centras pradėjo veiklą Klaipėdos mieste nuo 2009 m., o 2013 m. tapo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro struktūriniu padaliniu ir dabar sėkmingai tęsia savo darbą. Nuo 2013 m. iki 2021 m. Atviras jaunimo centras mieste buvo žinomas kaip Atviros jaunimo erdvės.

Atvirame jaunimo centre jauniems žmonėms (14-29 m.) suteikiama galimybė saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti jiems įdomia veikla, o esant poreikiui, kartu su jaunimo darbuotojais spręsti kasdienybėje iškylančius iššūkius ir klausimus. Tokiu būdu, jaunimas dalyvaudamas bendrose mėgiamose veiklose gilina savo bendravimo, supratimo, empatijos įgūdžius bei kuria tvaresnės visuomenės pamatus.

Nuo 2022 vasario 01 d. Atviras jaunimo centras pakvietė savo lankytojus į dar vienas naujas, modernias patalpas, įsikūrusias Paryžiaus Komunos g. 16A ir pakeitė savo pavadinimą į Atvirą jaunimo centrą. Veržlus jaunimas naujoje, savito dizaino aplinkoje, gali ugdyti savo bendrąsias ir profesines kompetencijas, taikyti informacines ir kūrybines technologijas naujoms savo idėjoms įgyvendinti, ugdyti socialinę atsakomybę ir pilietiškumą, bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiomis NVO ir kitomis institucijomis. Dėl karo Ukrainoje, Atviro jaunimo centro patalpose, esančiose Paryžiaus Komunos g.  16A nuo kovo 10 d. laikinai įsikūrė Pabėgėlių registracijos centras, o visos veiklos vykdomos  I. Simonaitytės g. 24.

Šiais metais Atviras jaunimo centras vykdo netgi du Jaunimo reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamus projektus: ,,Platforma” ir ,,Gatvė jaunimui”.

Projektu ,, Platforma” siekiama padėti jaunuoliui jaustis saugesniam ir labiau pasitikinčiam savimi šių dienų internetinėje platformoje, kurioje vyksta įvairaus tipo psichologiniai, moraliniai nusikaltimai, patyčios. Projekte ,,Platforma” Atvirame jaunimo centre bus vykdomos įvairios veiklos, prevenciniai užsiėmimai, psichologinės konsultacijos, psichinės higienos veiklos, mokymai jaunimui ir darbuotojams, supervizijos ir intervizijos, veiklų pristatymai, susitikimai su kitų atvirų jaunimo centrų darbuotojais, socialiniais partneriais.

Projektu ,,Gatvė jaunimui“ siekiama mažinti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinę atskirtį ir didinti jo galimybes visaverčiai dalyvauti visuomenės gyvenime. Organizuojamos įvairios veiklos siekiant užmegzti su jaunuoliais šiltus santykius, paremtus abipuse pagarba bei pasitikėjimu, teikiant visą būtiną pagalbą jaunuoliams, suteikiant informacijos įvairiais klausimais ar nukreipiant į tam tikras institucijas Klaipėdos mieste. Taip pat darbuotojai vykdo individualias konsultacijas jaunuoliams, kurių metu užtikrinamas absoliutus konfidencialumas. Darbas vykdomas Klaipėdos m. pietinėje dalyje. Šaltuoju sezono metu jaunimo darbuotojai lankosi prekybos centruose ir dirba su jaunimu.

Atviras jaunimo centras šiais metais pristato dar vieną naujieną – edukaciją „Virtuali realybė kito kailyje“. Virtualios realybės akinių dėka mokiniai turi unikalią galimybę bent trumpam  iš tiesų pajausti, ką reiškia turėti judėjimo, regėjimo ar klausos negalią ir geriau suvokti patyčių žalą. Tai yra Europos jaunimo sostinės programos viena iš strateginių iniciatyvų. Po peržiūros vyksta diskusijos kartu su Atviro jaunimo centro edukatoriais, kurių metu mokiniai gilinasi, kas yra empatija ir  kokios empatijos bei supratimo formos išties yra reikalingos.

Nuo balandžio 1 d. Atvirame jaunimo centre pradėjo veikti jaunimo informavimo ir konsultavimo centras, kuriame suteikiama aktuali informacija. Tad Atviras jaunimo centras imasi svarbaus tarpininko vaidmens tarp jaunimo ir valstybės bei savivaldybės institucijų, aktyviai bendradarbiaujant tarp jų. Taip pat, Atvirame jaunimo centre jau ilgus metus gyvuoja savanorystės tradicija. Savanoriai savanoriauja tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių.

Atviras jaunimo centras – tai įstaiga, kurioje jaunas žmogus atskleidžia save, išbando įvairius savo gebėjimus, ,,pasimatuoja“ norimą profesiją, turi galimybę savanoriauti, suranda bendraminčių ir draugų ir mokosi eiti gyvenimo keliu jau ne vaikiškais žingsniais. Jaunimas (14 – 29 m.) norintis įsilieti į Atviro jaunimo centro veiklas yra visada laukiamas, nes šios įstaigos durys yra atviros visiems ir visos veiklos yra nemokamos!

Adresas: I.Simonaitytės g. 24, Klaipėda (II aukštas, atskiras įėjimas)
Informacija telefonu : 8 46 22 47 38
El.p. violeta.bruziene@kkljc.lt 
Darbo laikas:
II – V 14:00 – 20:00 val.
VI 14:00 – 18:00 val. 

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro
Atviras jaunimo centras

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content