Pradžia
Lt En

Europos jaunimo sostinės titulas Lietuvos ir Europos ateičiai

2022-10-12

Minėdama Europos ir Lietuvos jaunimo metus, Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius) spalio 10 d. atidarė parodą „Europos jaunimo sostinės titulas Lietuvos ir Europos ateičiai“. Parodoje atsispindi Europos jaunimo sostinės titulo metų pasiekimai ir rezultatai.

Parodos atidarymo proga Seimo lankytojų centre buvo suorganizuota diskusija, kurioje dalyvavo LR Seimo nariai, Jaunimo reikalų agentūros, LR Seimo pirmininkės sekretoriato, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai. Buvo diskutuojama aktualiais Lietuvos jaunimo politikoje klausimais: ar verta keisti teisės aktais reglamentuotą jaunimo amžių, ar leisti balsuoti 16 metų asmenims, kaip ugdyti pilietišką ir aktyvų jauną žmogų. Pristatyti ir jau padaryti svarbūs darbai, t. y. jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigybės ir jaunimo reikalų tarybų atsiradimas savivaldybėse, darbo su jaunimu formų plėtojimas, parengtos Konstitucijos pataisos dėl leidimo kandidatuoti į Seimą nuo 21-erių metų. Šie svarbūs pokyčiai leido užtikrinti kokybišką jaunimo politikos vystymą ir plėtrą.

Klaipėdai 2021 m. patikėtas Europos jaunimo sostinės titulas tapo svarbia jaunimo pergale, siekiant pokyčių ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje. Europos jaunimo sostinę uostamiestis garsino šūkiu „Choose Klaipėda“. Po gausybės renginių, daug jaunimo subūrusių įvairių veiklų galime džiaugtis sustiprėjusiomis jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis, didesniu Klaipėdos miesto jaunimo tarptautiškumu, išaugusiu jaunimo iniciatyvų skaičiumi bei padidėjusiu biudžetu jaunimo politikos įgyvendinimui. Per 2020 ir 2021 metus į projekto veiklas įsitraukė apie 150 tūkst. dalyvių, daugiau nei 500 savanorių, įvyko apie 150 gebėjimų stiprinimo renginių bei 100 įvairių iniciatyvų, projektas sulaukė 280 nacionalinių ir tarptautinių partnerių.

Visus susidomėjusius Klaipėdos kaip Europos jaunimo sostinės darbais kviečiame užsukti į parodą Seimo lankytojų centre š.m. spalio 10-17 dienomis.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading