Pradžia
Lt En

Jaunimo kelias į darbo rinką: Jaunimo užimtumo vasaros programa 2023 Klaipėdoje

Jaunimo kelias į darbo rinką: Jaunimo užimtumo vasaros programa 2023 Klaipėdoje

Spalio 12 d.  įvyko baigiamasis, patirties pasidalinimo ir geriausiųjų apdovanojimo susitikimas su jaunuoliais, kurie dalyvavo „Klaipėdos savivaldybės jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programoje” 2023m. ir pagal programos mentoriaus sukurtą skatinimo sistemą, surinko reikiamą balų skaičių papildomai dovanai gauti.

Programos tikslas – sudaryti palankias sąlygas jaunuolių užimtumui didinti vasaros atostogų metu: teikti pagalbą jauniems žmonėms susipažinti su įvairiomis profesijomis, skatinti pamatyti ir realiai išbandyti/ patirti įvairias darbo sritis ir veiklų procesus. Ši programa skirta jaunimui nuo 14 iki 18 m., deklaravusiam savo gyvenamąją vietą Klaipėdos savivaldybės teritorijoje.

Programą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

15 aktyviausių, pažangiausių, didžiausią progresą darbo vietoje pasiekusių programos dalyvių susirinko Klaipėdos atvirame jaunimo centre, juos šiltai pasitiko jaunimo darbuotojai, kurie supažindino su centro erdvėmis ir jose esančiomis galimybėmis, kvietė lankytis ir leisti savo laisvalaikį ir po šio susitikimo.

Programos mentorius, kuris visos programos metu bendravo su jaunuoliais ir darbdaviais, juos ugdė, konsultavo ir padėjo spręsti susidariusius iššūkius, suorganizavo tarpusavio pasibendravimą prie picų ir gėrimų stalo, jaunuoliai susipažino tarpusavyje, dalinosi savo patirtimi, sėkmėmis ir ne itin sėkmingais momentais, o visą susitikimą vainikavo mentoriaus padėka, pagyrimai ir ypatingai maloniai nustebinusios dovanos – visi geriausi vasaros darbuotojai buvo apdovanoti 100 Eur. vertės Akropolio dovanų kortelėmis.

Šiek tiek statistikos: programoje ir projekte dalyvavo 38 jaunuoliai, kurie dirbo pas 15 darbdavių:

  • 20 merginų ir 18 vaikinų;
  • 25 septyniolikmečiai, 4 šešiolikmečių, 2 penkiolikmečiai.
  • Jaunuoliai dirbo dirbo aptarnavimo srityje (padavėjai, pardavėjai, konsultantai, virtuvės darbuotojai, valytojai ir pan.); laisvalaikio ir pramogų srityje (animatorius, dj, prižiūrėtojai, padėjėjai ir pan.);  statybos, remonto, aplinkos priežiūros; gamybos sektoriuose. Kiti jaunuoliai dirbo administracinius, vadybinius, marketingo ar mokytojo padėjėjo darbus.
  • 77,8% iš užpildžiusių grįžtamojo ryšio anketas teigė, kad darbas pateisino jų lūkesčius, likusi dalis, t.y. 22,2% teigė, kad pateisino iš dalies.
  • 44,4% apklaustųjų atsakė, kad darbe turėjo galimybę ugdyti savo kompetencijas, 33,3% kad buvo motyvuojami ir skatinami ir 22,3% galėjo klysti ir mokytis.
  • Didžioji dalis jaunuolių teigė pagerinę savo bendravimo įgūdžius, išmokę dirbti komandoje, nepasimesti ir spręsti problemines situacijas.
  • Visi rekomenduotų savo darbo vietą savo draugui.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content