Pradžia
Lt En

Klaipėdos jaunimo politikos pasiekimai Tailando karalystėje

2023-04-12

Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės atstovė kartu su Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ bei Klaipėdos miesto Jaunimo reikalų tarybos nare dalyvavo š.m. kovo 31 d. – balandžio 3 d. Europos sąjungos finansuoto projekto „ReThink Urban Spaces“  forume ir ASEAN tinklo susitikime Bangoke, Tailando karalystėje. Renginyje dalyvavo buvusių Europos jaunimo sostinių atstovai iš Graikijos, Rumunijos. Taip pat Europos delegaciją sudarė Europos jaunimo forumo bei Berlyno miesto (Vokietija) atstovai. Forume dalyvavo jaunimas iš didžiųjų Tailando karalystės miestų bei Pietų Azijos šalių jaunimo organizacijų atstovai.

Pirmąja dieną ASEAN tinklo susitikime Europos šalių delegacija, tarp jų ir Lietuva, dalyvavo darbo grupių veikloje. Jų metu buvo pasidalinta patirtimi apie vykdomas veiklas savo miestuose bei šalyse. Kalbėta apie tai, kodėl svarbu, kad jaunimas būtų įtrauktas į darnių miestų plėtros procesus. Įgyta informacijos apie Pietų Azijos šalių jaunimo organizacijų darbą ekologijos tema, jaunų žmonių ir vietos valdžios pasiekimo būdus. Pietų Azijos šalys aktyviai dirba su įvairiomis socialinėmis kampanijomis bei tyrimais aplinkosaugos srityje. Viso susitikimo metu žavėjo jų motyvacija ir noras kurti gražesnį pasaulį.

Antrąją dieną forumo metu Europos delegacija turėjo galimybę tiesiogiai iš Tailando jaunimo sužinoti apie jų miesto iniciatyvas projekto kontekste. Jaunimas ir savivaldybių atstovai iš Lietuvos, Vokietijos, Belgijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos prisijungė prie Tailando jaunimo ir pristatė savo miestų pavyzdžius. Klaipėdos atstovai pristatė Europos jaunimo sostinės 2021 m. titulo rezultatus ir savo vykdomas veiklas.

Paskutiniąja vizito dieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir Jaunimo reikalų tarybos atstovės kartu su kitais dalyviais apsilankė Bangoko savivaldybėje, kur susitiko su mero pavaduotoju. Susitikimo metu kalbėta apie jaunų žmonių įsitraukimą į sprendimų priėmimą, jaunimo iniciatyvų finansavimą, dalyvaujamąjį biudžetą bei jaunimo centrus. Klaipėdos miesto atstovai dalinosi savo patirtimi apie Jaunimo reikalų tarybos darbą, darbo su jaunimu gatvėje priemonę, dalyvaujamojo biudžeto mokyklose iniciatyvą.

Dalyvavimas forume  suteikė galimybę nutiesti ilgalaikius ES ir Tailando bendradarbiavimo tiltus šiandien ir rytoj miestams aktualiais klausimais ir suteikė galimybę jaunimui dalyvauti ieškant naujų bendradarbiavimo koncepcijų. Tikimės, kad ateityje pavyks įgyvendinti nė vieną projektą kartu su Tailando karalyste ne tik jaunimo, bet ir kitose miestams aktualiose srityse.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading