Pradžia
Lt En

Klaipėdos jaunuoliams unikali galimybė nemokamai dalyvauti renginiuose

Klaipėdos jaunuoliams unikali galimybė nemokamai dalyvauti renginiuose

Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia ambicingus, žingeidžius jaunus žmones tobulėti, nemokamai dalyvaujant nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose. Tokia unikali galimybė - projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ tęstinis veiklos rezultatas. Pagal parengtą tvarką, kompensuojami tarptautiniai ir nacionaliniai renginiai, susiję su jaunimo politika, politiniu raštingumu (nacionaliniu, tarptautiniu mastu), jaunimo įgalinimu ir savanorystės skatinimu, psichine sveikata ir darnaus vystymosi tikslų plėtra. Paraiškos priimamos iki vasario 22 d.

Anot jaunimo informavimo tinklo „Eurodesk Lietuva“ atstovės Emilijos pociūtės, jauni žmonės turi daugybę galimybių, kuriomis gali pasinaudoti, tačiau iškyla dvi bėdos - jie apie galimybes nežino arba jomis pasinaudoti „neleidžia piniginė“.

 „Supratome, kad turime tapti atviri ir leisti jaunimui patiems siūlyti renginius bei kvietimais dalintis viešai. Iniciatyvos tikslas - skatinti jaunimą bei jaunimo darbuotojus dalyvauti tarptautiniuose ir nacionaliniuose renginiuose atstovaujant Klaipėdos miestą, pamatyti kitų šalių praktikas, pasisemti motyvacijos“, – teigia Klaipėdos miesto jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Valadkienė.

Ši priemonė jau nėra nauja, projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ idėją inicijavo jau 2020 m., tačiau dėl pandeminės situacijos, ji buvo perkelta. Anot Laimos Jasionytės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vyriausiosios specialistės, tokios iniciatyvos atsiradimas šiuo metu yra itin svarbus ir reikalingas.

 „Dabartiniu laikotarpiu labai svarbu ieškoti priemonių, padedančių jaunam žmogui grįžti iš virtualaus į tikrą gyvenimą. Tokios įtraukios ir jaunimui patrauklios programos ne tik padeda jauniems žmonėms įsitraukti į socialinį gyvenimą, bet ir sukuria aplinką patirčių perėmimui, kompetencijų kėlimui. Tai, kad programoje gali dalyvauti ne tik jauni žmonės, bet ir su jais dirbantys asmenys, įneša dar daugiau kokybės. Jaunimo darbuotojai, būdami bene arčiausiai jauno žmogaus, savo turimas patirtis vėliau gali diegti ir jaunimui - per pasaulio suvokimo, vertybinio pamato ugdymą“, - sako Laima Jasionytė.  

Teikti paraiškas nacionaliniams ir tarptautiniams renginiams galima iki vasario 22 d. Teikėjas gali būti 14-29 m. jaunuolis arba su jaunimu dirbantis klaipėdietis. Laima Jasionytė pastebi, kad sveikintina tai, jog sudaromos sąlygos patirties semtis ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu - tai gali būti papildomas stimulas įsitraukti į veiklas, dar labiau praplėsti savo akiratį.

Finansavimą renginiams gauti paprasta: tam užtenka renginio pakvietimo, anketos ir motyvacinio laiško. Tiems, kurie dar nėra tikri, kur norėtų sudalyvauti ar vis dar laukia tinkamo renginio, finansavimui paraišką galės teikti ir kitą šių metų ketvirtį, nes galimybė gauti finansavimą bus suteikiama kiekvieną metų ketvirtį.

„Jauni žmonės šiandien yra tikrai aktyvūs ir nuolat ieškantys įvairių galimybių. Labai džiugu, kai tokios kaip „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ iniciatyvos padeda tas galimybes atrasti. Jaunimą ir jaunimo darbuotojus noriu paskatinti dalyvauti konkurse. Kartais tereikia tik įdėti šiek tiek pastangų, kurios, be abejonės, sugrįžta reikšminga pridėtine verte jaunimo politikai bei žiniomis, kurios svarbios tiek asmeniniam, tiek bendram tobulėjimui, siekiant stiprinti jaunimo sektorių. Dėl jaunimo ir kartu su jaunimu!“, – teigia Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas.

GALIMYBĖ  PRETENDUODI Į NEMOKAMĄ DALYVAVYMĄ TAIKOMA ŠIEMS RENGINIAMS:

Tarptautiniai ir nacionaliniai renginiai, susiję su jaunimo politika, politiniu raštingumu (nacionaliniu, tarptautiniu mastu), jaunimo įgalinimu ir savanorystės skatinimu, psichine sveikata ir darnaus vystymosi tikslų plėtra. Nacionaliniuose renginiuose dalyvauja dalyviai iš ne mažiau 3 miestų. Tarptautiniuose renginiuose dalyvauja ne mažiau kaip 3 skirtingos šalys. Nacionaliniai renginiai orientuoti į jaunimą nuo 14 iki 29 m., o tarptautiniai nuo 14 iki 35 m.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3L2uHjQ

Daugiau informacijos:
Projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“
Ieva Makiejevaitė
Komunikacijos koordinatorė
Tel. +370 622 17 945

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content