Pradžia
Lt En

Projekto "Jaunimo forumas Baltijos šalyse" pažintinis vizitas

Projekto "Jaunimo forumas Baltijos šalyse" pažintinis vizitas

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais įgyvendindama projektą „Jaunimo forumas Baltijos šalyse“ gegužės 8-11 dienomis lankėsi Talino mieste. Vizito tikslas buvo susipažinti su Talino mieste esančiomis jaunimo politikos programomis, nevyriausybinių organizacijų veikla bei jaunimo dalyvavimu ir įtraukimu į sprendimų priėmimo procesus.

 Projekto partneris – Talino švietimo departamentas pristatė įgyvendinamas jaunimo programas: skaitmeninio darbo su jaunimu metodiką, Gutsy Go metodiką, paremtą jaunimo įgalinimą ir įtraukimą į veiklas, mobilaus darbo su jaunimu programą, jaunimo centrų tinklą ir  virtualius turus po jaunimo centrus. Vizito metu buvo aplankytas jaunimo centras, kuriame jaunimo organizacijos gali nuomotis bendradarbystės erdves ir dvi konferencijų sales savo renginiams Jaunimo centre taip pat vykdomos įvairios veiklos padedančios jaunimui atrasti naujus pomėgius bei kartu su jaunimu įgyvendina įvairias iniciatyvas. Jaunimo centrai Taline vykdo informavimo bei konsultavimo funkcijas ir nukreipia jaunuolius pas tinkamus specialistus iškilus klausimams.

Taip pat partneriai pristatė organizuojamus vasaros festivalius jaunimui įvairiose miesto vietose, mobilių jaunimo darbuotojų iniciatyvą apie legalią Grafiti meno sieną Talino mieste, ant kurios jaunuoliai gali  piešti ir atskleisti savo kūrybiškumą. Jaunimo nevyriausybinė organizacija Shokkin Group pristatė savo veiklas ir kuriamus intelektinius žaidimus, skirtus neformaliam jaunimo ugdymui. Vizito dalyviai galėjo išmėginti vieną jų sukurtą žaidimą, kuris paremtas neformalaus ugdymo metodais greita reakcija ir galvosūkiais.

Siekiant skatinti jaunuolių fizinį aktyvumą ir užimtumą vasaros metu Taline net trylika mokyklų stadionų yra atviri jaunuoliams. Nustatytu metu juose dirba profesionalūs treneriai, kurie gali konsultuoti jaunimą.

Tai buvo trečiasis ir paskutinis pažintinis vizitas šiame projekte. Kartu su partneriais aplankyti Liepojos, Klaipėdos ir Talino miestai, susipažinta ne tik su partnerių  gerąja patirtimi, bet ir su kylančiais iššūkiais. Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė džiaugiasi, kad tokie vizitai didina motyvaciją ieškoti naujų darbo formų ir siekti, kad išgirstos idėjos būtų įgyvendintos ir Klaipėdos mieste.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content