Pradžia
Lt En

Tailando karalystės jaunimo atstovų pažintinis vizitas

2022-07-05

Birželio 30 – liepos 1 dienomis 17 Tailando karalystės jaunimo atstovai kartu su Tailando pilietinio ugdymo fondo projekto „ReThink Urban spaces“ ekspertų grupe sėmėsi gerosios patirties Klaipėdoje. Projekto vienas iš tikslų perimti gerąją patirtį iš Europos jaunimo sostinių.  Susitikimo metu Klaipėdos miesto savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė pasveikino svečius ir palinkėjo ne tik pasisemti gerosios patirties bet ir atrasti įkvėpimo naujoms idėjoms.

Svečiams buvo pristatyti „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ rezultatai ir strateginės iniciatyvos, kurios išliko ir pasibaigus projektui. Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės jaunimo reikalų koordinatorė (grupės vadovė) Aistė Valadkienė informavo apie Savivaldybės koordinuojamas priemones, kuriomis siekiama įgalinti jaunus žmones, suteikti jiems kompetencijas įvairiose srityse bei paskatinti jų iniciatyvumą. Taip pat buvo pristatyta Klaipėdos miesto jaunimo reikalų tarybos veikla. Po susitikimo Savivaldybėje Tailando atstovai lankėsi Jūsų muziejuje kuriame buvo pristatytos vykdomos ekologinės iniciatyvos, bei iniciatyva „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“, kuria klaipėdiečiai yra skatinami susimastyti kaip Baltijos jūra atrodys 2050 metais. Siekiant užmegzti ryšius su Klaipėdos miesto jaunimu  dalyvauta „POP-UP erdvės“ (Gluosnių skg. 2A) atidaryme, kurioje jaunimas gali įgyvendinti savo iniciatyvas nemokamai.

Liepos 1-ąją vizitas prasidėjo Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, kurioje svečiai buvo supažindinti su Lietuvos švietimo sistema, bei mokyklos programomis. Jaunuoliai turėjo galimybę išmėginti laivo valdymo simuliatorių, kuris sudaro sąlygas mokytis valdyti laivą įvairiomis oro sąlygomis. Vizitas tęsėsi P. Komunos g. 16A, kur savo veiklą atnaujino Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro padalinys. Svečiai iš arti pamatė naująsias atviro jaunimo centro erdves ir galėjo įvertinti Klaipėdos miesto jaunimui suteikiamas galimybes bei susipažinti su įvairiomis darbo su jaunimu formomis: atviru darbu su jaunimu, jaunimo informavimu ir konsultavimu bei darbu su jaunimu gatvėje. Taip pat savo veiklas pristatė ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, kuri vienija 27 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei jas stiprina ir teikia įvairias paslaugas. Popietę buvo užbaigta apsilankydami Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Pilies padalinio ekspozicijose, kur susipažinta su Klaipėdos miesto istorija interaktyvioje ekspozicijoje bei paragauta unikalaus varškės pyrago su Kafija.

Savivaldybės administracija džiaugiasi galėdama svečius supažindinti su Klaipėdos miesto pasiekimais jaunimo politikos srityje bei pasidalinti gerąja patirtimi su svečiais iš Tailando. Po apsilankymo Klaipėdoje, Tailando delegacija išvyko į Kluž Napoką (Rumunija) ir Salonikus (Graikija) – buvusias Europos jaunimo sostines.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading