Pradžia
Lt En

Tarptautinė jaunimo politikos konferencija "Jaunimo ritmas"

Tarptautinė jaunimo politikos konferencija "Jaunimo ritmas"

Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė birželio 29-30 d.  organizavo tarptautinę jaunimo politikos konferenciją „Jaunimo ritmas“. Konferencijoje dalyvavo savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, jaunimo darbuotojai, jaunimo atstovai ir nevyriausybinės organizacijos iš visos Lietuvos. Taip pat joje dalyvavo Europos jaunimo sostinių iš Belgijos, Lvovo ir Liublino atstovai.

Birželio 29 d. Konferencijos metu vyko panelinė diskusija  apie jaunimo palaikymą dirbtinio intelekto laikais. Diskusijoje dalyvavo Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas, nuomonės formuotojas Nikola Žukovskis, Inovatorių mokyklos atstovė Nadežda Jedvkimova, L.rytas portalo reportė Lukrecija Giedraitytė ir video prodiuseris, lektorius Saulius Balčiūnas. Diskusijos tikslas buvo  padėti konferencijos dalyviams geriau suvokti besikeičiančią jaunų žmonių aplinką, susipažinti su kitų sričių veiklos specifika, pavyzdžiais, pasakojant apie jų lauko specifiką.

Taip pat konferencijoje pranešimus skaitė Lietuvos verslo kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė, KU edukologijos doktorantė, Baltijos jūros regiono jaunimo forumo narė, iniciatyvos „Po bangom“ komandos atstovė lekt. Samanta Štraupaitė. Ji pristatymo metu kalbėjo apie lyderystę ekologijos, tvarumo temose. Skatino konferencijoje dalyvaujančius asmenis pradėti žvelgti į ekologijos temas rimčiau ir pradėti lyderystę nuo mažų žingsnių ir skatinti savo bendruomenę daugiau šnekėti tvarumo temomis.

Konferencijos dalyviai taip pat susipažino su neuromarketingu apie kurį papasakojo Indrė Razbadauskaitė LCC tarptautinio universiteto, ISM ir VU VM dėstytoja, mentorė bei Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos tarybos pirmininkė. Pranešimo metu Indrė R. dalinosi mintimis apie neuromarketingo mokslą ir kaip jis daro įtaką mūsų sprendimams. Taip pat informavo konferencijos dalyvius kaip efektyviau vystyti komunikaciją, kad būtų sudomintas jaunas žmogus.

Užsienio šalių atstovai dalinosi savo patirtimi įgyvendinant Europos jaunimo sostinių titulo programas. Yulia Martiniuk iš Lvovo papasakojo apie Ukrainos jaunimo veiklas karo metu. Belgijos atstovės iš Gento miesto dalinosi patirtimi apie jaunimo įtraukimą į pilietines, visuomenines veiklas bei pristatė Gento – Europos jaunimo sostinė 2024 m. veiklas. Liublino atstovė dalijosi patirtimi apie Liubline vykdoma programą rajonų programą, kuri skatina jaunus žmones teikti įvairias idėjas bei jas įgyvendinti savo gyvenamojoje aplinkoje.

Dienos pabaigoje Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos atstovė Nina Šamakova, Apeirono teatro atstovės Greta Gudelytė ir Eglė Kazickaitė, projekto „Marijampolė – Lietuvos jaunimo sostinė 2023 m.“ atstovai Vladas Polevičius ir Aistė Rutkauskienė bei Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ atstovas Laurynas Gečius dalijosi savo patirtimi apie savanorystę, organizacijų veiklą, iššūkius kylančius, dirbant su jaunais žmonėmis, sėkmės pavyzdžiais.

Birželio 30 d. Konferencijos metu Jaunimo darbuotojai buvo supažindinti su Vieno langelio principu veikiančių jaunimo centrų koncepcija. Užsienio atstovams buvo aprodytos Klaipėdos įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, dirbančios su jaunimu.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content