Pradžia
Lt En

Tarybos nariui V. Titovui pradedama įgaliojimų netekimo procedūra

Tarybos nariui V. Titovui pradedama įgaliojimų netekimo procedūra

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad tarybos nariui, Lietuvos rusų sąjungos atstovui Viačeslavui Titovui būtų pradėta įgaliojimų netekimo procedūra. Po V. Titovo pasisakymų apie Klaipėdos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą įgaliojimų netekimo procedūrą inicijavo Klaipėdos meras. Po teikimu pasirašė 21 tarybos narys.

„Turbūt šiandien niekam nekyla abejonės, kad ši diena yra išskirtinė ir šis posėdis ateityje galės būti vadinamas istoriniu. Turbūt kursime tam tikrą teisinę praktiką, naują Lietuvos, kaip teisinės valstybės istorijos puslapį. Dar kartą noriu atsiprašyti Adolfo Ramanausko-Vanago artimųjų už visą tą ažiotažą, kuris kilo ir ne pačiu gražiausiu būdu išgarsino mūsų miestą. Kartu sakau besąlygišką savo poziciją: gerbiau, gerbiu ir gerbsiu rusakalbių bendruomenę Klaipėdoje, laikiau, laikau ir laikysiu ją neatsiejama Klaipėdos bendruomenės dalimi ir kviečiu visus tą daryti. Bet kokie bandymai subtiliai, grubiai, išradingai ar primityviai kiršinti ir skaldyti negali būti toleruojami“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Titovas liepos 18 d. Finansų ir ekonomikos komitete svarstant klausimą dėl A. Ramanausko-Vanago įmažinimo Klaipėdoje pareiškė, kad šio partizanų vado iniciatyva buvo nužudyta 8000 tūkstančiai taikių piliečių ir vaikų, o kitą dieną savo socialinio tinklo paskyroje V. Titovas patalpino viešą įrašą, kuriame nurodo, kad A. Ramanauskas-Vanagas dalyvavo taip vadinamuose „karo-lauko“ teismuose ir asmeniškai skelbė mirtinus nuosprendžius taikiems Lietuvos gyventojams. V. Titovo pasisakyme nurodoma, kad dabartiniame kontekste A. Ramanauską-Vanagą būtų galima laikyti teroristinės organizacijos lyderiu.

Teikime dėl įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo teigiama, jog tokie vieši V. Titovo teiginiai žeidžia Lietuvai ir jos žmonėms svarbios istorinės asmenybės atminimą. Mero ir teikimą pasirašiusių tarybos narių vertinimu, V. Titovas sulaužė savivaldybės tarybos nario priesaiką, savo veiksmais pažeisdamas Lietuvos gyventojų viešuosius interesus bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą Valstybės rūpinimosi Lietuvos istorijos, meno ir kitų kultūros paminklų bei vertybių apsauga principą, taip pat pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintus pagarbos žmogui ir valstybei, sąžiningumo, padorumo, atsakomybės principus.

Savivaldybės taryba, pradėdama įgaliojimų netekimo procedūrą, vadovaudamasi galiojančiais teisės aktais sudarė komisiją, kuri per du mėnesius turės pateikti savo išvadą. Į komisiją deleguoti atstovus buvo pakviestos visos Savivaldybės tarybos frakcijos. Jei komisija nustatys, kad yra pagrindo tęsti procedūrą, o šią išvadą patvirtins taryba, taryba turės kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis pateiktų savo išvadą. Galutinį sprendimą taryba galės priimti, sulaukusi teismo išvados.  

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content