Pradžia
Lt En

Žaliųjų rodyklių sugrąžinimui į miesto sankryžas – padidintas Klaipėdos savivaldybės dėmesys

Žaliųjų rodyklių sugrąžinimui į miesto sankryžas – padidintas Klaipėdos savivaldybės dėmesys

Klaipėdos miesto savivaldybė Viešajai įstaigai Transporto kompetencijų agentūra š.m. vasario 17 d. pateikė pirmąjį prašymą atlikti lentelių su žalia rodykle, įrengiamų prie raudono šviesoforo signalo, poveikio sankryžų saugai ir pralaidumui vertinimą.

Vertinimą, lemsiantį Susisiekimo ministerijai pavaldžios įstaigos sprendimą dėl žaliųjų rodyklių atstatymo, prašoma pateikti dėl pirmųjų šešių sankryžų, kuriose jau atliktas eismo srautų tyrimas:

  • Šilutės pl.–Debreceno g.;
  • I. Simonaitytės g. – Statybininkų pr.;
  • Minijos g. - Agluonos g.;
  • Šilutės pl. – Statybininkų pr.;
  • Taikos pr. – Paryžiaus Komunos g.;
  • Minijos g. – Dubysos g.

Kaip jau skelbta, šių metų sausio 23 d. VšĮ Transporto kompetencijų agentūros direktorius pasirašė įsakymą „Dėl lentelių su žalia rodykle prie raudono šviesoforo signalo įrengimo vertinimo metodikos patvirtinimo“. Joje skelbiamos nuostatos, kuriomis turi vadovautis savivaldybės, siekiančios atstatyti žaliąsias rodykles. Nurodyta, kad savivaldybė, norinti atstatyti / įrengti prie šviesoforo lentelę su žalia rodykle, privalo atlikti transporto eismo intensyvumo srautų tyrimą konkrečioje šviesoforo sankryžoje.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, išanalizavusi gyventojų ir vairuotojų prašymus atstatyti miesto sankryžose lenteles su žaliosiomis rodyklėmis, skubos tvarka atliko eismo srautų matavimą ir transporto priemonių skaičiavimą pirmosiose 6-iose šviesoforais reguliuojamose sankryžose.

Suprasdama klaipėdiečių lūkesčius žaliųjų rodyklių grąžinimo į sankryžas klausimu, Klaipėdos miesto savivaldybė siekia kaip įmanoma greičiau atlikti visas privalomas procedūras ir tokiu būdu paspartinti žaliųjų rodyklių sugrąžinimą į problemines sankryžas. Kol VšĮ Transporto kompetencijų agentūra spręs dėl žaliųjų rodyklių atstatymo minėtose sankryžose, Klaipėdos savivaldybės užsakymu bus vykdomas eismo srautų tyrimas kitose miesto šviesoforinėse sankryžose, tarp jų – ir tose, kur žaliąsias rodykles atstatyti pasiūlė miesto bendruomenė.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams