Pradžia
Lt En

Klaipėdos daugiabučių namų savininkams – prašymas revizuoti savo nuotekų tinklus

Klaipėdos daugiabučių namų savininkams – prašymas revizuoti savo nuotekų tinklus

Vandens tiekimo įmonei neseniai nustačius porą atvejų, kai Klaipėdos Statybininkų prospekte esančių daugiabučių namų nevalytos buitinės atliekos per lietaus nuotekų tinklus pateko į aplinką ir galimai teršė Smeltalės upelį, siekiama išaiškinti kitus analogiškus atvejus, kad tokiai taršai būtų užkirstas kelias.

AB „Klaipėdos vanduo“ taršos šaltinius aptiko tvarkydama lietaus nuotekų vamzdynus. Įmonės specialistų nuomone, daugiabučių namų buitinių nuotekų išvadai klaidingai buvo pajungti prieš kelias dešimtis metų – tada, kai buvo pastatyti daugiabučiai namai minėtame miesto mikrorajone.

Tąsyk kilus sąmyšiui dėl dar vieno taršos šaltinio daugiabučių namų atstovai  patys pasirūpino, kad buitinės nuotekos būtų atjungtos nuo lietaus nuotekų tinklų ir perjungtos į AB „Klaipėdos vanduo“ priklausančius buitinių nuotekų tinklus. Įmonės specialistai patikrino situaciją vietoje ir pasirašė priėmimo aktus.

„Sutvarkius šių namų išvadus Klaipėdoje tapo švariau. Tačiau tikrieji galimos taršos mastai iš daugiabučių namų mums yra nežinomi“, - sakė Marius Martynaitis, AB „Klaipėdos vanduo“ Tinklų departamento vadovas. - „Kalbame apie problemą, kuri sukurta dar sovietmečiu, nesilaikant šiuolaikinių statybos reglamentų ir nesant elementarios kontrolės“, - sakė jis.

Klaipėdos mieste yra apie 2 tūkst. daugiabučių. Kiek iš jų gali būti tokių, kurių buitinės nuotekos nukreipiamos į paviršines nuotekas, nėra žinoma.

Klaipėdos miesto savivaldybė kreipiasi į bendrojo naudojimo objektų valdytojus, daugiabučių namų savininkus, prašydama šeimininkiškai įvertinti prižiūrimą ūkį ir dėti pastangas išsiaiškinti galimus neleistinus taršos atvejus.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ atstovas M.Martynaitis patikino, kad bendrovė „Klaipėdos vanduo“, esant poreikiui, suteiks bendrijoms ir pastatų administravimo įmonėms visą reikalingą informaciją ir pagalbą aiškinantis, ar jų namų nuotekų išvadai prijungti tinkamai.

2019 metais Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių administuojamose teritorijose AB „Klaipėdos vanduo“ užfiksavo net 106 neteisingus nuotekų tinklų prijungimo faktus.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content