Pradžia
Lt En

Klaipėdos įmonėse ruošiamos kliūtys kvapų taršai

Klaipėdos įmonėse ruošiamos kliūtys kvapų taršai

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje sudaryta darbo grupė aiškinosi, kokios situacijos dėl kvapų laukti šiltuoju metų laikotarpiu.

Speciali darbo grupė iš savivaldybės ir atsakingų institucijų atstovų domėjosi, kokias kvapų mažinimo priemones 2020 metais taikys AB „Klaipėdos vanduo“ ir UAB „Branda“.

AB „Klaipėdos vanduo“ Pardavimų departamento direktorė Eglė Alonderienė patikino, kad šį pavasarį ketinama užbaigti pernai pradėtus darbus – iki kovo 18 d. bus uždengti gravitaciniai tankintuvai.

Kita AB „Klaipėdos vanduo“ kvapų mažinimo programos priemonė – kvapų mažinimas nuotekose. Ją numatoma įgyvendinti tuomet, kai atšils orai – laikotarpyje nuo gegužės 1 d. iki spalio 30 d. Tai – kvapus mažinančios medžiagos įterpimas 6-oje nuotekų siurblinėje, kad nuotekų valyklą, esančią Dumpių kaime, pasiektų kaip įmanoma mažiau „kvapios“ nuotekos.

Vandens tiekimo įmonė taip pat numato kvapus mažinančią medžiagą įterpti į dumblo susimaišymo talpą prieš pūdytuvus, siekiant sumažinti kvapo emisiją iš šios talpos alsuoklių.

Tarp aštuonių AB „Klaipėdos vanduo“ šiais metais numatytų priemonių – ir kvapų mažinimas Dumpių nuotekų valyklos dumblo saugojimo aikštelėse (sukaupto sausinto dumblo kiekio mažinimas).

Tikimasi, kad AB „Klaipėdos vanduo“ įgyvendinus šiems metams suplanuotas kvapų mažinimo priemones, kvapų tarša pastebimai sumažės.

Tuo tarpu kvapų mažinimo priemonės, kurią atsakingų institucijų atstovams pristatė UAB „Branda“ direktorius Evaldas Stakė, darbo grupės nariams sukėlė daugiau klausimų. Nepaisant to, kad šios įmonės kvapų tarša viršijo maksimalius kvapų taršos vienetus, įmonė nepateikė jokios priemonės, kaip 2020 metais numato mažinti kvapų taršą. Kvapų mažinimo priemonių plano pasigedo ir pasitarime dalyvavę Visuomenės sveikatos centro atstovai, kurie be kita ko iki posėdžio negavo atsakymų į savo paklausimus.

UAB „Branda“ yra numačiusi atlikti poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūras, tačiau kada realiai tai bus padaryta – neaišku. Be to, „Brandos“ atstovas užsiminė apie įmonės ketinimus vykdyti šalutinių gyvūninių produktų ir kitų bioskaidžių atliekų, turinčių specifinį kvapą, priėmimą ir rūšiavimą (šiuo metu ši veikla yra uždrausta), todėl susirinkusiems ir bendruomenės atstovams kilo pagrįstų abejonių, ar kvapų taršos mažinimui nekils papildomų grėsmių. Išvados dėl UAB „Branda“ indėlio į kvapų mažinimą ketinama daryti tada, kai bus atliktas poveikio aplinkai vertinimas. Pareikalauta, kad įmonė pakartotinai per mėnesį pateiktų pagrįstą kvapų taršos mažinimo priemonių planą.

„Galima tikėtis, kad šylant orui nemalonių kvapų mieste bus mažiau – patys taršiausi AB „Klaipėdos vanduo“ įrenginiai bus uždengti“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content