Pradžia
Lt En

Kokybiškam Danės skvero atgimimui – skausmingas, bet būtinas medžių pašalinimas

Kokybiškam Danės skvero atgimimui – skausmingas, bet būtinas medžių pašalinimas

Klaipėdos savivaldybė ne kartą skelbė informaciją apie šį pavasarį prasidėsiančius Danės skvero bei Danės krantinių nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato rekonstrukcijos darbus, tačiau vakar prasidėję teisėti, iš anksto suplanuoti medžių pašalinimo darbai Danės skvere suteikė progą pasireikšti miesto aktyvistams, teigusiems, kad medžiai kertami neteisėtai, paslapčiomis, neturint tam leidimo. Šie teiginiai neatitinka tikrovės.

Danės skvero rekonstrukcija vykdoma skaidriai, išlaikant visas privalomas procedūras. Buvo surengtas viešas projekto pristatymas visuomenei, praėjusių metų gruodžio mėnesį gautas statybos leidimas, išduotas leidimas 18-os medžių Danės skvere kirtimui (iš viso numatyta pašalinti 21 medį, 3-ims jų leidimai nereikalingi), dokumentai apie vykdomą projektą skelbiami Klaipėdos miesto savivaldybės puslapyje. Ne kartą apie būsimas permainas Danės skvere skelbta žiniasklaidoje.

Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyrius leidimus medžių kirtimui išdavė, atsižvelgęs į keletą aplinkybių. Siekiant kokybiškai atnaujinti Danės skverą, techniniame projekte buvo numatyta, kuriuos medžius reikia pašalinti dėl būsimų statybos darbų.

Buvo užsakytas tyrimas dėl kertamų medžių būklės įvertinimo – jį atliko atestuota kraštovaizdžio architektė.

Nustatyta, kad reikalinga pašalinti 4 patenkinamos būklės medžius: 3 iš jų - šalia vaikų žaidimo aikštelės (vieną iš jų numatyta perkelti) , 1 – arčiau Biržos tilto, įrengiamos pažeminamos krantinės zonoje. Visi kiti medžiai, kuriuos numatyta iškirsti, įvertinti kaip blogos būklės ar net žuvę. Tai – baltažiedė robinija, juodauogis šeivamedis, paprastasis skroblas, paprastasis gluosnis, paprastasis klevas, mažalapė liepa, miškinė kriaušė ir kt.

Skveras yra suprojektuotas kaip patraukli viešoji vieta miesto bendruomenei. Tai turės būti gyva, miestiečių ir Klaipėdos svečių mėgstama laisvalaikio praleidimo erdvė. Ir nors numatyta pašalinti dalį senų parko medžių, tačiau bus pasodinta daugiau nei triskart daugiau naujų. Taip pat bus pasodinta daugiau nei puskilometrio ilgio gyvatvorė, beveik šimtas krūmų ir 100 kv.m. gėlynų. Naująsias skvero erdves, kaip ir iki šiol, gaubs žaluma, ir jos bus dar daugiau.

Medžių kirtimo darbai buvo vykdomi planingai, mat jau kitą savaitę Klaipėdoje turi prasidėti krantinės tvirtinimo iš upės pusės darbai, bus kalami metaliniai špuntai, kasama tranšėja inžinerinių tinklų tiesimui.

Išsami informacija apie Danės skvero bei Danės krantinių rekonstrukcijos projektą čia:

http://liepa.klaipeda.lt/files/Danes_krantine.zip

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content