Pradžia
Lt En

PRASIDEDA REGISTRACIJA Į DIDŽIAUSIĄ LIETUVOJE MOKINIŲ DEBATŲ KONKURSĄ

PRASIDEDA REGISTRACIJA Į DIDŽIAUSIĄ LIETUVOJE MOKINIŲ DEBATŲ KONKURSĄ

Nuo sausio 4 dienos Lietuvoje startuoja Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) narių įgyvendinamas projektas „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“, kuris kviečia vyresniųjų klasių mokinius išsakyti nuomonę savo miestui ir visai Lietuvai aktualiais klausimais dėl migracijos politikos bei skaitmeninės rinkos galimybių savo mieste.

Kur ir kada?

„Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ - nacionalinis projektas, kurio metu jaunuoliai varžysis individualiai net 21 Lietuvos mieste ir miestelyje vyksiančiuose renginiuose! Visi renginiai vyks vieną savaitę - vasario 15-19 dienomis.  Registruojantis galite pasirinkti, kuriame mieste dalyvausite.

*Tikslūs renginių laikai ir vietos bus paskelbti artimiausiu metu.

Kodėl verta dalyvauti?

  • Geriausiu išrinktas jaunasis oratorius taip pat turės galimybę lipti į  „TEDxVilnius" sceną, nuo kurios visai Lietuvai galės išsakyti savo mintis!
  • Pagrindiniai trys finalo nugalėtojai bus apdovanoti kelione į Briuselį.
  • Pirmos vietos miestuose nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti viešojo kalbėjimo mokymuose kovo 3 d. bei kitą dieną - kovo 4 d. varžytis finale Vilniuje.
  • Visi miestų renginių dalyviai bus apdovanoti specialiais projekto prizais!

TED tai pasaulinė platforma, skirta dalintis įkvepiančiomis idėjomis. „TEDx“ yra programa, skirta vietinių renginių organizatoriams, norintiems suburti žmones, kurie trokšta dalyvauti į TED konferencijas panašiuose renginiuose bei tapti TED bendruomenės nariais. „TED“ renginiuose yra kalbėję tokie žmonės kaip Bilas Geitsas ir Jamie Oliveris, kurių pasisakymai yra derinami su „TEDTalks“ vaizdo medžiaga.

Kaip dalyvauti?

Dalyvauti gali visi 9-12 klasių mokiniai. Debatavimo ir viešojo kalbėjimo patirtis nebūtina - debatų metu bus vertinama ne tik iškalba, bet ir idėjos bei pasiūlymai! 

Iki sausio 15 d. pildyk registracijos anketą.

Jei užsiregistravusiųjų bus labai daug, sausio 15-20 dienomis vyks papildomas registracijos etapas, apie kurį informuosime dalyvius atskiru el. laišku. Daugiau informacijos registracijos anketoje.

Kaip vyks patys debatai?

Užsiregistravę ir patvirtinimą gavę dalyviai turės parengti ir pristatyti dvi po 3 min. kalbas dvejomis pagrindinėmis temomis. Poziciją ir argumentus dalyviai renkasi patys:

1. Imigracijos politikos temamano miestas atviras visiems
2. Skaitmeninės rinkos temakeisti pasaulį ir kurti savo ateitį galiu neišvykdamas iš namų

Kalbas vertins ir nugalėtoją rinks komisija (50%) bei renginio žiūrovai (50%).

Kaip reikės pasiruošti?

Poziciją ir argumentus dalyviai renkasi patys, bet taip pat visiems atrinktiems dalyviams siūlome galimybę konsultuotis virtualiai su Jaunimo Europos komandos Alumnu, patyrusiu debatininku ir viešojo kalbėjimo specialistu - Giedriumi.

Susisiekti su Giedriumi atrinkti dalyviai galės el. paštu eurodebatai@eurohouse.lt nuo sausio 25 d.  iki vasario 11 d.

Svarbu žinoti, kad konsultacijų metu nebus tikrinamos ar perrašomos kalbos bei siunčiant argumentus, dalyviai turi nurodyti ir jų šaltinius.

Informaciją apie debatų renginius sek čia arba Jaunimo Europos komandos Facebook paskyroje. Atrinkti dalyviai bus informuoti el. paštu.

Jei turi klausimų - susisiekite su JEK nariais arba eurodebatai@eurohouse.lt

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams