Pradžia
Lt En

Apklausos rezultatai

Apklausos rezultatai

2018 m. gruodžio 21 d. – 2019 m. sausio 10 d. buvo vykdoma apklausa dėl viešųjų dviračių saugyklų įrengimo Klaipėdos mieste. Apklausoje dalyvavo 670 gyventojų. 

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad 90 proc. klaipėdiečių niekada nėra naudojęsi viešosiomis dviračių saugyklomis ir apie 52 proc. nėra matę ar girdėję apie jas. Taip pat apie 60 proc. apklaustųjų teigė, kad jiems atrodo patrauklesnės vienvietės (individualios) dviračių saugyklos. Daugiau kaip pusė klaipėdiečių atsakė, kad naudotųsi tokio tipo dviračių saugykla, jei ji būtų šalia namų, ir tai paskatintų juos įsigyti dviratį. Per 30 proc. miestiečių pasisakė už tai, kad daugiavietės saugyklos būtų įrengtos mikrorajonų centruose, 28 proc. – prie didesnių prekybos centrų, 21 proc. – prie švietimo įstaigų. Mažiausiai dėmesio sulaukė sveikatos priežiūros įstaigos ir viešosios bilbliotekos. Kitos gyventojų pasiūlytos vietos, kur galėtų atsirasti bendro tipo dviračių saugyklos, yra pajūris, senamiestis, autobusų ir geležinkelio stotys. Apie 56 proc. gyventojų priimtiniausia užrakto sistema atrodo išmaniojo telefono programėlė, 22 proc. – kodas ar raktas, 10 proc. – bekontaktė kortelė. Kiti gyventojų pasiūlyti galimi užrakinimo variantai – piršto atspaudas, asmeninė spyna. Net 72 proc. visų apklaustųjų teigė, kad dviračiu naudojasi rekreaciniu ir laisvalaikio tikslais.

Įgyvendinant projektą PORTIS, skirtingose miesto erdvėse ketinama įrengti 10 viešųjų dviračių saugyklų. Taip norima gerinti dviračių infrastruktūrą mieste, kad gyventojai dviračiais naudotųsi ne tik turistiniais ar laisvalaikio tikslais, bet ir kasdieninėms kelionėms, kad dviratis taptų patogia nemokama alternatyva nuvykti į darbo vietą ar ugdymo įstaigą. Įrengus dviračių saugyklas, šias transporto priemones bus galima palikti saugiai – dviračiai bus apsaugoti ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo klimato sąlygų daromos žalos. 

Plačiau su apklausos rezultatais galima susipažinti ČIA.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams