Pradžia
Lt En

Europos miestai diskutavo darnaus judumo temomis

Europos miestai diskutavo darnaus judumo temomis

Rugsėjo 4–6 dienomis Klaipėdos mieste vyko projekto CIVITAS PORTIS partnerių susitikimas ir konferencija, kurios metu Europos uostamiesčiai diskutavo darnaus judumo, transporto planavimo temomis, aptarė didžiausias transporto problemas, su kuriomis susiduria uostamiesčiai.

Programos Horizon 2020 projekto „Uostamiesčiai: darnaus judumo principų integravimas“ (PORT-Cities: Integrating Sustainability) tikslas – bendromis jėgomis surasti inovatyvius sprendimus siekiant subalansuoti augančius miestų ir uostų transporto srautus, pasiūlyti naujus urbanistinius, transporto reguliavimo ir alternatyvaus judėjimo modelius. Projekto trukmė 2016–2020 m. Kartu su Klaipėda projekte dalyvauja dar 4 Europos uostamiesčiai: Aberdynas (Škotija), Antverpenas (Belgija), Konstanca (Rumunija) ir Triestas (Italija). Be penkių Europos uostamiesčių projekte stebėtojo teisėmis dalyvauja ir Ningbo miestas (Rytų Kinijos jūros uostamiestis), kurio atstovai taip pat dalyvavo konferencijoje Klaipėdos mieste.  

Projekto PORTIS partnerių susitikimo metu Klaipėdoje vyko uostamiesčių politikų pasitarimas, kurio metu suformuluotas PORTIS miestų kreipimasis į Europos Komisiją. Kreipimosi tema – judumo kaip paslaugos sistemos (Mobility as a service, MaaS) diegimas Europos miestuose. Kreipimesi pabrėžiama, kad įvairių judumo formų sujungimas į vieningą sistemą yra svarbus miestų ateičiai. Judumo kaip paslaugos sistemos arba MaaS idėja yra ta, kad skirtingi keliavimo būdai (automobiliu, viešuoju transportu, naudojant automobilių, dviračių, paspirtukų dalijimosi sistemas) apjungiami į vieną visumą, sudarant žmonėms galimybę virtualiai susiplanuoti kelionę iš taško A į tašką B kombinuojant kelias transporto rūšis ir už ją susimokėti vienoje sistemoje. Taip sudaroma galimybė sklandžiai ir patogiai keliauti naudojantis skirtingomis transporto rūšimis, prioritetą teikti labiau viešajam transportui ir dalijimosi sistemoms negu kelionėms privačiais automobiliais. Europos miestai kviečiami dirbti kartu kuriant vieningas ir vartotojams patrauklias judumo sistemas. Europos Komisijos prašoma skatinti miestus ir vietos valdžią diegti MaaS sprendimus atitinkamai sukuriant Europos Sąjungoje tam teisinę bazę, pagrįstą Suomijos pavyzdžiu.

Politikų pasitarime diskutuota, kiek PORTIS miestai yra pasiruošę MaaS principų diegimui, kokia yra MaaS reikšmė miestų vystymuisi, koks turėtų būti miestų vaidmuo kuriant MaaS sistemas, kaip miestai gali paskatinti viešo ir privataus sektorių bendradarbiavimą judumo srityje, su kokiais iššūkiais susiduriama.

Kiekvienais metais projekto PORTIS partnerių susitikimai vyksta vis kitame mieste: 2016 m. – Antverpene, 2017 m. – Trieste, 2018 m. – Konstancoje. Šiemet projekto partnerius priėmė Klaipėda, o kitais metais susitikimas vyks Aberdyne.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content