Pradžia
Lt En

SVEIKATA

Karštoji telefoninė linija +370 640 93342 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.) - informacija užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Klaipėdos mieste

SVARBU!

Užsieniečiams iš Ukrainos, kurie yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, teikiamos visos sveikatos priežiūros paslaugos ir kompensuojami vaistai bei medicinos pagalbos priemonės, kaip Lietuvos Respublikos gyventojams.Migracijos departamento išduota nacionalinė viza arba leidimas gyventi Lietuvoje humanitariniais pagrindais Ukrainos piliečiams suteikia teisę įsidarbinti. Įsidarbinę asmenys ir jų nepilnamečiai vaikai tampa draustais ir gauna visas privalomuoju sveikatos draudimu finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas, kurios dokumentuojamos taip, kaip ir Lietuvos piliečių. Ar esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu, galite patikrinti ČIA

Toks draustas asmuo turi pasirinkti pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje savo šeimos gydytoją, t.y. prisirašyti prie pasirinktos įstaigos (Klaipėdos mieste veikiančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų sąrašą ir kontaktus rasite ČIA).

Užsieniečiams iš Ukrainos, kurie nėra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, bet užsiregistravusiems Migracijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, teikiamos šios sveikatos priežiūros/gydymo paslaugos (šias paslaugas apmoka Valstybinė ligonių kasa prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos):

 • nepilnamečių profilaktinis patikrinimas ir skiepijimas;
 • skubioji medicinos pagalba, nėštumo priežiūra, pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad jiems prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų;
 • visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos;
 • medicininės reabilitacijos paslaugos pabėgėliams, patyrusiems sužeidimų karinių veiksmų Ukrainoje metu (įskaitant ir tuos užsieniečius, kurie nėra užsiregistravę Migracijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, jei jie to padaryti negalėjo dėl objektyvių priežasčių).

 

 

EMOCINĖ PARAMA IR PSICHOLOGINĖ PAGALBA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su partneriais teikia nemokamą pagalbą. Paskambinus trumpuoju numeriu 1809, kasdien veiks emocinės paramos linija rusų kalba, kurios darbui pasitelkiami savanoriai. O platformoje manodaktaras.lt nemokamai bus prieinamos psichologų bei psichoterapeutų vaizdo konsultacijos suaugusiesiems ir vaikams. Daugiau informacijos - čia: sam.lrv.lt

 • Emocinę ir psichologinę pagalbą taip pat teikia Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.  Nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams ir jų šeimų nariams psichologinė - emocinė pagalba teikiama telefonu ir, esant poreikiui, atvykus į Klaipėdos pedagoginę psichologinę tarnybą adresu Debreceno g. 41. Pagalba teikiama rusų, anglų, vokiečių, italų kalbomis. Dėl psichologinės - emocinės pagalbos organizavimo prašoma susisiekti su Bendrojo ugdymo psichologinės pagalbos skyriaus vedėja psichologe Dalia Bortnikiene tel. +370 685 45850 arba el. p. daliabortnikiene@gmail.com. Nuo kovo 7 dienos po 2 valandas kiekvieną darbo dieną, esant poreikiui ir savaitgaliais, pagal suderintą grafiką psichologinė - emocinė pagalba ukrainiečiams teikiama ,,Maisto banko" patalpose adresu Taikos pr. 66A.

 • Emocinę paramą Ukrainos žmonėms taip pat siūlo profesionalius psichologus ir psichoterapeutus vienijantis 4P centras. Daugiau informacijos ČIA

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOS

Sveikatos priežiūros paslaugos (skubiosios pagalbos, ambulatorinių bei stacionarinių paslaugų) teikiamos: 

 • vaikams iki 18 m. – kreiptis į VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninę (K. Donelaičio g. 7, Klaipėda) visą parą (https://kvl.lt/);
 • suaugusiems kreiptis:

- VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė (Liepojos g. 45, Klaipėda) (https://www.jurlig.lt/);

- VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė (Liepojos g. 41, Klaipėda) (https://www.kul.lt/);

- VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė (S. Nėries g. 3, Klaipėda) (https://www.rkligonine.lt/).


Taip pat įvairias papildomas sveikatos priežiūros paslaugas Klaipėdos mieste savo iniciatyva nemokamai teikia ir privačios, ir valstybinės gydymo įstaigos bei visuomenės sveikatos institucijos.

Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų ir teikiančių Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje apgyvendintiems užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, sveikatos priežiūras paslaugų  SĄRAŠAS ČIA


Ukrainos gyventojams užsiregistravusiems Migracijos departamento registracijos centre, nemokamai teikiamos ne tik būtinosios sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir gydytojų Lietuvoje ambulatoriniam gydymui išrašyti receptiniai vaistai. Atvykęs į gydymo įstaigą iš Ukrainos pasitraukęs asmuo turės pateikti registracijos Migracijos departamente kortelę. Ją pateikti užsienietis turės ir vaistinėje, norėdamas atsiimti išrašytus receptinius vaistus. Receptiniai vaistai iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims gali būti išrašomi ne ilgesniam kaip vieno mėnesio gydymo kursui, išskyrus atvejus, kai vaisto mažiausia vidinė pakuotė yra skirta ilgesniam nei vieno mėnesio gydymo kursui. Įvertinti sveikatos būklę ir paskirti būtinas sveikatos priežiūros paslaugas bei išrašyti receptinius vaistus ambulatoriniam  gydymui gali gydantis gydytojas. Užsieniečiai gali savarankiškai kreiptis į bet kurią gydymo įstaigą, teikiančią šeimos medicinos paslaugas (gydymo įstaigos Klaipėdoje ČIA).


Nemokama būtinoji odontologinė pagalba. Pagalbą teikiančių odontologų sąrašas čia: odontologurumai.lt

VAKCINACIJA IR TESTAVIMAS

Vakcinacija nuo COVID-19 ligos (paslauga asmeniui nekainuoja)

Ukrainos gyventojai, kurie pasitraukė į Lietuvos Respubliką arba kurie negali grįžti namo dėl Rusijos Federacijos vykdomų karinių veiksmų, gali registruotis vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, skambindami trumpuoju numeriu 1808 (skambinant iš nelietuviško numerio +370 66 01 1808). Karštosios linijos operatoriai juos užregistruos Klaipėdos mieste esančiose sveikatos priežiūros įstaigose, vykdančiose vakcinaciją.

Testavimas dėl COVID-19 ligos (paslauga asmeniui nekainuoja)

CUKRINIS DIABETAS

Klubas „Diabeto IQ“ 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms nemokamai visoje Lietuvoje teikia ligos valdymo priemones (insuliną, adatėles, diagnostines juosteles gliukozės kiekiui matuoti ir kt.).
Асоціація Diabeto IQ надає безкоштовні засоби для лікування діабету (інсулін, голки, глюкометри, запасні частини для інсулінової помпи) для постраждалих від війни українців з цукровим діабетом 1 типу (ювенальний).
Association Diabeto IQ provides free diabetic care supplies (insulin, needles, glucose test strips and glucose monitors) for Ukrainian people with type 1 (juvenile) diabetes affected by the war. Supplies available everywhere in Lithuania.
Kontaktai/Контактна інформація/Contact information:
Herkaus Manto g. 47, Klaipėda, +370 605 03265 (Ina Juotkienė), ina@dia-iq.lt

ASMENIUI, ATVYKUSIAM IŠ UKRAINOS IR NORINČIAM PRADĖTI DIRBTI SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTU

1. Pirmiausia asmuo, atvykęs iš trečiosios šalies (Ukrainos) turi pripažinti savo turimą profesinę kvalifikaciją Lietuvoje.

Atkreipiame dėmesį, kad pirmiausia asmuo turi kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą (www.skvc.lt) ir gauti pažymą, kurią reikia pateikti Akreditavimo tarnybai. Ši pažyma yra vienas iš reikiamų pateikti dokumentų. Smulkesnę informaciją galima rasti adresu https://www.skvc.lt/default/lt/uzsienio-kvalifikaciju-pripazinimas/kreiptis/dokumentai.

Gavus SKVC pažymą reikia kreiptis į Akreditavimo tarnybą, pateikiant nustatytos formos paraišką

Paraiškos formą ir pripažinimo tvarką taip pat galima rasti adresu https://www.vaspvt.gov.lt/node/1327.

Kartu su paraiška pareiškėjas pateikia šiuos dokumentus (tuos, kuriuos turi):

 • Asmens pilietybę įrodantis dokumentas;
 • Pavardės (vardo) keitimą patvirtinantys dokumentai (jeigu keitėsi);
 • Trečiojoje valstybėje įgytos formalios kvalifikacijos įrodymas (-ai);
 • Dokumentas (-ai), liudijantis (-ys) rengimo trukmę ir rengimo dalykus bei atitinkamai kiekvieno dalyko mokymosi ar studijų kreditų (jei rengimą galima išreikšti mokymosi ar studijų kreditais) skaičių arba valandų (jei rengimą galima išreikšti valandomis) skaičių;
 • Užsienyje įgytos aukštojo mokslo kvalifikacijos vertinimo ir (arba) kvalifikacijos akademinio pripažinimo pažyma, išduota Studijų kokybės vertinimo centro (Lietuvoje);
 • Dokumentas (-ai), patvirtinantis (-ys) pareiškėjo profesinio darbo stažą (jeigu jis nurodomas paraiškoje);
 • Kiti dokumentai, patvirtinantys pareiškėjo profesinę kvalifikaciją (jeigu tokie yra);
 • Įgaliojimas, jei paraišką teikia įgaliotasis asmuo.

Pripažinimo tvarkoje nurodyti dokumentai turi būti pateikti su vertimais į lietuvių kalbą, o vertimai turi būti patvirtinti dokumentus išvertusio vertėjo parašu ir (arba) vertimų biuro anspaudu.

 1. Pripažinus profesinę kvalifikaciją, asmuo turi kreiptis dėl licencijos išdavimo.

Dokumentai pateikiami prisijungus prie Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų praktikos licencijų registro (LICREG). Instrukcija, kaip prisijungti, paskelbta adresu https://vaspvt.gov.lt/files/files/LICREG_isdavimas.pdf.

Asmenys, neturintys Lietuvos elektroninės bankininkystės, jungdamiesi prie sistemos turi pasirinkti „Prisijungti registruoto naudotojo vardu“.

Atsiradus lentelei su naudojo vardu ir slaptažodžiu, reikia spausti apačioje esantį įrašą mažomis raidėmis „Naujas naudotojas“, tada spausti „Naujas sveikatos priežiūros specialistas“. Būtina užpildyti atsiradusius laukus. Laukuose „Identifikatoriaus numeris“ ir „Identifikatoriaus pavadinimas“ reikalinga įvesti savo asmens kodą. Būtina įrašyti tinkamą elektroninį adresą. Galiausiai paspausti „Registruotis“.

Asmuo į nurodytą el. paštą gaus prisijungimo kodus, su kuriais galės jungtis prie sistemos ir pildyti paraišką.

Kitas būdas gauti prisijungimo kodus yra kreiptis į Veroniką Bobrovskają, tel. +370 5 261 5147 (skambinimo gide pasirinkite 2 – „Dėl specialistų licencijavimo elektroninių paslaugų“), el. adresas veronika.bobrovskaja@vaspvt.gov.lt.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content