Pradžia
Lt En

Naujasis šildymo sezonas: ką svarbu žinoti?

2023-10-04

Klaipėdos miesto gyventojai jau teikia prašymus dėl būsto šildymo kompensacijos 2023-2024 m. šildymo sezonui. Prašymus-paraiškas dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos gyventojai galės teikti visą šildymo sezoną ir jos bus skiriamos visam šildymo sezono laikotarpiui, jei asmenys kreipimosi ir sprendimo priėmimo metu, taip pat laikotarpiu už kurį kompensacijos skiriamos turės teisę jas gauti.

 Informuojame, jog Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas.

Koks turtas vertinamas?

Skiriant piniginę socialinę paramą, vertinama turimo turto visuma:

  • nekilnojamasis turtas (statiniai, žemė),
  • kilnojamasis turtas (transporto priemonės, žemės ūkio technika),
  • finansinis ir kitas vertingas turtas (piniginės lėšos, turimos bankuose, kitose kredito įstaigose, pasiskolintos ir negrąžintos lėšos, vertybiniai popieriai ir pan.).

Praėjęs šildymo sezonas parodė, jog ne visi prašymus pateikę klaipėdiečiai gaudavo būsto šildymo išlaidų kompensacijas, nes neatitikdavo sąlygų kompensacijai gauti arba nepateikdavo visų reikalingų dokumentų (darbo užmokesčio pažymų apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį bei kitas išmokas, informacijos apie individualios veiklos pajamas, nuomos sutarčių, duomenų (dokumentų) apie gaunamą išlaikymą vaikams (alimentus), teismo sprendimų, duomenų apie kitoje valstybėje gaunamas pajamas (pensiją) ar pan.).

       Todėl prašome klaipėdiečių, kreipiantis dėl kompensacijų objektyviai įsivertinti aplinkybes, turinčias įtakos kompensacijoms gauti:

  • Kompensacijos teikiamos būste deklaruotiems arba būstą nuomojantiems (jei būsto nuomos sutartis įregistruota viešajame registre) asmenims;
  • Kompensacijos apskaičiuojamos būstui, todėl, nustatant teisę į kompensaciją, turi kreiptis (pildyti prašymus) visos būste deklaruotų asmenų grupės (šeimos), kurios už būsto šildymą atsiskaito pagal vieną sąskaitą (atsiskaitomąją knygelę), tačiau jeigu nors viena asmenų grupė (šeima) neturi teisės į kompensacijas, jos neteikiamos nė vienai asmenų grupei.
  • Pakeitus vienos iš būste deklaruotos šeimos deklaruotą gyvenamąją vietą, teisė į kompensacijas būstui įgyjama nuo deklaracijos pakeitimo mėnesio pirmos dienos.
  • Jeigu šeima turi du būstus ir deklaruoja gyvenamąją vietą skirtinguose būstuose, turi pasirinkti vieną iš būstų, už kurį būtų teikiamos kompensacijos.
  • Svarbu tai, kad nustatant teisę į kompensacijas vertinamos visų būste deklaruotų asmenų grupių (šeimos narių) pajamos.
  • Apskaičiuojant pajamas yra įskaitomos iš turimo kilnojamo ir nekilnojamo turto gaunamos pajamos (dividendai, palūkanos, žemės, būsto, automobilio ir kito turimo turto nuomos, pardavimo pajamos)
  • Asmenys, turi būti išnaudoję visas teisėtas kitų pajamų gavimo galimybes (sudaryti teismo patvirtintą sutartį dėl vaiko (įvaikio) materialinio išlaikymo, kreiptis dėl išmokų, mokamų pagal Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo išmokų įstatymą, kitų priklausančių išmokų ir (ar) pašalpų ir kita). Turintys turto pirmiausia turi dėti pastangas, kad gautų pajamų iš nuosavybės teise priklausančio turto (nuoma, pardavimas).

Gyventojai, norėdami sužinoti, ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija ir preliminarų jos dydį, gali  pasinaudoti www.spis.lt esančia Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle – https://www.spis.lt/Skaiciuokles/BustoSildymoIslaiduKompensacijos .  

             Klaipėdos miesto gyventojai prašymus dėl būsto šildymo kompensacijų gali teikti elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt arba Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyryje pagal išankstinę registraciją I–IV nuo 8 iki 17 val., V – nuo 8 iki 12 val.

              Pareiškėjai, deklaravę gyvenamąją vietą šiaurinėje miesto dalyje (nuo Kalotės iki Baltijos pr. imtinai), priimami Taikos pr. 52C. Išankstinė registracija: tel. (8 46) 41 08 40, elektroniniu paštu: parama.centras@klaipeda.lt arba informacijoje.

              Pareiškėjai, deklaravę gyvenamąją vietą pietinėje miesto dalyje (nuo Baltijos pr. (Baltijos pr. neįskaitomas) iki Rimkų gyvenvietės imtinai), priimami Laukininkų g. 19A. Išankstinė registracija: telefonu (8 46) 41 08 40, elektroniniu paštu parama.filialas@klaipeda.lt arba Laukininkų 19A informacijoje.

Jeigu reikalinga išsamesnė informacija dėl būsto šildymo kompensacijų, galima kreiptis bendru Socialinės paramos skyriaus telefonu: (8 46) 41 08 40.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading