Pradžia
Lt En

Transporto paslaugos žmonėms su negalia

Transporto paslaugas žmonėms su negalia Klaipėdos mieste teikia:

 1. Biudžetinė įstaiga Klaipėdos miesto socialinės paramos centras (toliau – KSPC)

KSPC transporto paslaugas teikia pagal poreikius asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to ar dėl nepakankamų pajamų negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu.

Asmenys, pageidaujantys gauti transporto paslaugas, pateikia šiuos dokumentus:

 • užpildytą prašymo – paraiškos socialinėms paslaugoms gauti formą (SP-8 forma, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro);
 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje).
 • neįgaliojo pažymėjimą;
 • pažymas apie šeimos narių gautas pajamas (išskyrus pajamas, gaunamas iš valstybės ir žinybų registrų bei valstybės informacinių sistemų). Išimties atveju (kai asmuo netikėtai išrašomas iš gydymo įstaigos arba siunčiamas pas medicinos specialistą skubiai konsultacijai, siunčiamas į socialinių paslaugų įstaigas) pažymos pateikiamos per 5 kalendorines dienas nuo paslaugos suteikimo dienos;
 • pažymą – formą Nr. 027/a iš sveikatos priežiūros įstaigos (asmenims, vykstantiems į sveikatos priežiūros įstaigas hemodializės procedūroms).

Kitos transporto organizavimo paslaugų teikimo sąlygos:

 • transporto paslaugos teikiamos vykstant į socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigas ir įvairius renginius, nuvežant techninės pagalbos priemones į namus arba parvežant jas į KSPC, nuvežant į darbą ir parvežant iš darbo negalią turinčius asmenis, kuriems nustatytas 0-55 proc. darbingumo lygis;
 • transporto paslauga skiriama KSPC direktoriaus įsakymu;
 • kai transporto paslaugos teikiamos nuolat, KSPC sudaro su asmeniu sutartį;
 • transporto paslaugos yra mokamos ir vieno nuvažiuoto kilometro kaina yra 0,33 Eur; transporto paslauga teikiama nemokamai, kai asmens pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra mažesnės už valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) trigubą dydį (3VRP - 471 Eur); atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už transporto paslaugas dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį (2VRP-314 Eur).

Dėl transporto paslaugos kreiptis į KSPC, Taikos pr. 76, tel. (8 46) 30 07 06, paštas info@klaipedaspc.lt, internetinė svetainė www.klaipedaspc.lt

Klientai priimami be pietų pertraukos : I-IV nuo 8 iki 17 val., V - nuo 8 iki 15.45 val.

 1. VšĮ Socialinis taksi

VšĮ Socialinis taksi teikia transporto organizavimo ir palydėjimo paslaugas negalią turintiems asmenims. „Socialinis taksi“ - 5 dienas per savaitę veikianti pavėžėjimo ir palydėjimo paslauga žmonėms su judėjimo negalia. Paslauga teikiama visiems Klaipėdos mieste gyvenantiems judėjimo negalią turintiems žmonėms, nepriklausomai nuo kelionės tikslo ar laiko.

„Socialinis taksi“ pavėžėjimo paslaugas teikia naudojant specialų pritaikytą transportą, o apmokyti asmeniniai asistentai suteikia visokeriopą pagalbą kelionių metu - naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, saugiai nukelia klientus iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose, padeda patekti į automobilį, esant poreikiui, paneša daiktus ir palydi iki pat kelionės tikslo.


„Socialinio taksi“ transporto paslaugos yra mokamos:

PASLAUGOS

Suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms

0 - 5 km

3.50 Eur

5 - 10 km

4.50 Eur

10 - 15 km

6.00 Eur

Už papildomą kilometrą (kelionėms

 ilgesnėms nei 15 km)

0.50 Eur

Nukėlimo / pakėlimo paslauga (1 aukštas)

1.50 Eur

Vairuotojo laukimo įkainis 1 val. 

2.00 Eur

Klientai gali užsisakyti kelionę užsiregistravę www.socialinistaksi.lt internetinėje svetainėje arba paskambinus programos skambučių operatoriams telefonu: +370 687 440 01 darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 18.00 val. Registruojantis būtina pateikti kontaktinę informaciją, neįgaliojo pažymėjimo numerį, negalios pobūdį, gimimo datą bei kitą papildomą informaciją, būtiną kelionėms organizuoti.

 1. VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras transporto paslaugas teikia visiems žmonėms su negalia, nepriklausomai  nuo jų amžiaus, socialinio statuso ar gyvenamosios vietos.

Specialiai pritaikyto transporto, nešimo ir palydos paslaugų užsakymas priimamas telefonu +370 645 49444 arba el. paštu info@kspic.lt  Į vietą atvykti nereikia. Paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. arba pagal išankstinį susitarimą.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading