Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

Išvykimo iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui deklaravimas

Jeigu asmuo išvyksta arba jau yra išvykęs i užsienį ilgiau nei 6 mėn, jis privalo deklaruoti išvykimą iš Lietuvos Respublikos. Išvykimas deklaruojamas per 7 dienas iki išvykimo datos. Atgaline data išvykimo deklaruoti negalima.

IŠVYKIMĄ DEKLARUOTI GALIMA ŠIAIS BŪDAIS:

1. Atvykus į mūsų skyrių adresu Klaipėda, S. Šimkaus g. 11, 1 kab. (išankstinė registracija tel. 39 61 02)

Asmuo, pageidaujantis deklaruoti išvykimą, pateikia:

1.1. atitinkamą nustatytos formos užpildytą deklaraciją (pildoma vietoje);

1.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (LR pasą arba tapatybės kortelę, ES piliečiai – užsienio pasą arba tapatybės kortelę ir iš Migracijos skyriaus gautą pažymą apie teisę gyventi LR, ne ES piliečiai - leidimą gyventi LR):

1.3. vaikų asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, kai deklaruojamas nepilnamečių vaikų išvykimas (ir vaiko gimimo liudijimą, ir pasą arba tapatybės kortelę).

2. Nuvykus į Lietuvos ambasadą arba konsulatą toje šalyje, į kurią esate išvykęs.

3. Jūs galite deklaruoti išvykimą internetu:

3.1. Tam būtina turėti asmens tapatybės kortelę, su integruotais skaitmeniniais sertifikatais;

3.2. Būti vienos iš Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotoju;

3.3. Turėti elektroninį parašą.

Jei tenkinate vieną iš šių sąlygų, paieškoje susiraskite tinklalapį: epaslaugos.lt ir toliau sekite nuorodomis: Elektroninės valdžios vartai -> gyventojams -> migracija -> gyvenamosios vietos deklaravimas išvykstant iš Lietuvos.    

Kai pildoma už save:                                                                                                

  • Už save (įvedamas asmens dokumento tipas, numeris)                           

Įvedama šalis į kurią išvykstama (svarbu: jei išvykstate į Jungtinę Karalystę, tai ją ir nurodykite, o ne Angiliją – tikrai yra tokia šalis, tai ne sistemos klaida). Įvedama išvykimo data.

Kai deklaruosite savo išvykimą iš Lietuvos, nepamirškite deklaruoti išvykimo ir savo nepilnamečiams vaikams, už kiekvieną vaiką atskirai.

Kai pildoma už nepilnametį vaiką:

  • Už nepilnametį vaiką (įvedamas vaiko asmens kodas, vaiko asmens dokumento tipas (pasas arba asmens tapatybės kortelė, numeris)

Įvedama šalis į kurią išvykstama (vaiko išvykimo šalis turi sutapti su vienu iš tėvų, kuris pildo išvykimo deklaraciją) ir įvedama išvykimo data.

Jei norite gauti patvirtinimą, kai gyvenamosios vietos deklaracija bus išsaugota, elektroninių valdžios vartų profilyje nurodykite el. paštą, pažymėkite langelį laiškus gauti el. paštu, tuomet Jūs būsite informuotas, kai Jūsų užsakyta paslauga bus įvykdyta.

Dėl informacijos apie elektroninę gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugą kreiptis:

  • „Pagalba gyvai“ portale www.epaslaugos.lt darbo dienomis nuo 8.00 iki 20.00 val. ir nuo 8.00 iki 18.00 val. priešventinėmis dienomis,

  • Telefonu (8 5) 259 5581 darbo dienomis nuo 8.00 iki 20.00 val. ir nuo 8.00 iki 18.00 val. priešventinėmis dienomis,

  • Pagalbos centro nedarbo metu užklausos pateikiamos prisijungus prie portalo ir Savitarnos skiltyje „Pagalbos užklausos“ užpildžius naują užklausą.

4. Siųsti paštu.

Užpildytą ir pasirašytą deklaraciją siųsti paštu, kartu su galiojančio asmens dokumento duomenų lapo kopija. Kiekvienam asmeniui deklaracija pildoma atskirai (net ir už nepilnamečius vaikus). Jei deklaracijos pildomos už save ir nepilnametį vaiką – pildomos 2 deklaracijos (vaiko deklaraciją turi pasirašyti vienas ir tėvų), pridedama asmens dokumento kopija vieno iš tėvų, vaiko gimimo liudijimo kopija ir vaiko asmens dokumento kopija.

Deklaracijos formą galima rasti Užsienio reikalų ministerijos puslapyje www.urm.lt, sekite nuorodomis: Konsulinė informacija à Atvykstantiems ir išvykstantiems à Gyvenantiems užsienyje à Gyvenamosios vietos deklaravimas à Forma išvykus. Atsispausdinkite, užpildykite, pasirašykite ir siųskite adresu: Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriui S.Šimkaus g. 11, Klaipėda, LT-92126.

 

Asmuo išvykimą turi deklaruoti asmeniškai!

Pastaba. Išvykęs, tačiau nedeklaravęs išvykimo, asmuo turėtų pasitikrinti, ar nėra skolingas „Sodrai“ privalomojo sveikatos draudimo įmokų (www.sodra.lt/pasitikrink.). Daugiau informacijos: www.sodra.lt | info@sodra.lt ,| tel. 1883 arba (+370) 5 250 0883 , bet kuriame „Sodros“ skyriuje.“

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams