Pradžia
Lt En

Išvykimo iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui deklaravimas

Jeigu asmuo išvyksta arba jau yra išvykęs i užsienį ilgiau nei 6 mėn., jis privalo deklaruoti išvykimą iš Lietuvos Respublikos. Išvykimas deklaruojamas per 7 dienas iki išvykimo datos.

Atgaline data išvykimo deklaruoti negalima.

IŠVYKIMĄ DEKLARUOTI GALIMA ŠIAIS BŪDAIS:

 1. Atvykus į mūsų skyrių adresu Klaipėda, Taikos pr. 52C, 1 arba 2 darbo vieta (išankstinė registracija tel.: 39 61 02)

Asmuo, pageidaujantis deklaruoti išvykimą, pateikia:

 • atitinkamą nustatytos formos užpildytą deklaraciją (pildoma vietoje);
 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (LR pasą arba tapatybės kortelę, ES piliečiai – užsienio pasą arba tapatybės kortelę ir iš Migracijos skyriaus gautą pažymą apie teisę gyventi LR, ne ES piliečiai - leidimą gyventi LR);
 • vaikų asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, kai deklaruojamas nepilnamečių vaikų išvykimas (ir vaiko gimimo liudijimą, ir pasą arba tapatybės kortelę).
 1. Nuvykus į Lietuvos ambasadą arba konsulatą toje šalyje, į kurią esate išvykęs.
 1. Jūs galite deklaruoti išvykimą internetu:
 • Tam būtina turėti asmens tapatybės kortelę, su integruotais skaitmeniniais sertifikatais;
 • Būti vienos iš Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotoju;
 • Turėti elektroninį arba mobilų parašą.

Jei tenkinate vieną iš šių sąlygų, paieškoje susiraskite tinklalapį: registrucentras.lt/savitarna prisijunkite ir toliau sekite nuorodomis (jei nesuvesti kontaktiniai duomenys - suveskite, kitaip negalėsite deklaruoti savo išvykimo iš Lietuvos) → Gyventojų registras (GR) → kairėje pusėje rasite gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugos → keičiu gyvenamąją vietą ( spausti tęsti) → išvykstu į užsienį:

Pasirinkite:

 • Vienas;
 • Su vaikais;
 • Tik vaikai (jei pats asmuo yra deklaravęs savo išvykimą).

Pasirinkite asmens dokumentą (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Pasirinkite nepilnamečius vaikus, taip pat ir jų asmens dokumentus.                                          

Įvedama šalis į kurią išvykstama (svarbu: jei išvykstate į Jungtinę Karalystę, tai ją ir nurodykite, o ne Angiliją – tikrai yra tokia šalis, tai ne sistemos klaida).

Įvedama išvykimo data.

Tęsti ir pateikti.

Dėl informacijos apie elektroninę gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugą kreiptis:

 • Telefonu (8 5) 2688262 darbo dienomis  I-IV 8.00 - 17.00,  V  8.00 - 16.00;
 • Galima užduoti klausimą registrų centro puslapio apačioje „Užduoti klausimą“  ir užpildyti naują paraišką.
 1. Siųsti paštu.

Užpildytą ir pasirašytą deklaraciją siųsti paštu, kartu su galiojančio asmens dokumento duomenų lapo kopija. Kiekvienam asmeniui deklaracija pildoma atskirai (net ir už nepilnamečius vaikus). Jei deklaracijos pildomos už save ir nepilnametį vaiką – pildomos 2 deklaracijos (vaiko deklaraciją turi pasirašyti vienas ir tėvų, kuris pildo savo išvykimo deklaraciją), pridedama asmens dokumento kopija vieno iš tėvų, vaiko gimimo liudijimo kopija ir vaiko asmens dokumento kopija.

Deklaracijos formą galima rasti Užsienio reikalų ministerijos puslapyje www.urm.lt, sekite nuorodomis: Konsulinė informacija → Atvykstantiems ir išvykstantiems → Gyvenantiems užsienyje → Gyvenamosios vietos deklaravimas → Forma išvykus. Atsispausdinkite, užpildykite, pasirašykite ir siųskite adresu: Klientų aptarnavimo skyrius, Taikos pr. 52C, Klaipėda, LT-91184.

 1. Siųsti elektroniniu paštu.

Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu asmuo užpildytą ir pasirašytą  išvykimo deklaraciją iš Lietuvos Respublikos, gali pateikti elektroniniu paštu. Kartu su deklaracija turi būti pateikta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija. Jei kartu išvykimą deklaruoja ir nepilnamečiai vaikai, papildomai pateikiama vaiko vardu deklaracija, ją pasirašo vienas iš tėvų, ir prideda vaiko gimimo liudijimo bei asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopijas. Visus dokumentus galima nuskanuoti ar nufotografuoti ir siųsti elektroniniu paštu deklaravimas@klaipeda.lt .

Asmuo išvykimą turi deklaruoti asmeniškai!

Pastaba. Išvykęs, tačiau nedeklaravęs išvykimo, asmuo turėtų pasitikrinti, ar nėra skolingas „Sodrai“ privalomojo sveikatos draudimo įmokų (www.sodra.lt/pasitikrink.). Daugiau informacijos: www.sodra.lt | info@sodra.lt ,| tel. 1883 arba (+370) 5 250 0883 , bet kuriame „Sodros“ skyriuje.“

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content