Pradžia
Lt En

Dovanų politika

Dovana - bet kuris materialinę ir nematerialinę vertę turintis daiktas, paslauga, pramogos, vaišės, paskatinimas ar kita nauda, veltui ar už nerealiai mažą atlygį siūloma ar suteikiama asmeniui, dirbančiam Klaipėdos miesto savivaldybėje, kai tai yra ar gali būti susiję su tiesioginiu ar netiesioginiu poveikiu jo sprendimams, veiksmams ar neveikimui.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. AD1-1112 patvirtintos Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbuotojų dovanų, gautų pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas, taip pat reprezentacijai skirtų dovanų perdavimo, vertinimo, registravimo ir saugojimo tvarkos aprašas.

Lietuvos Respublikos teisės aktai draudžia bet kokio pobūdžio dovanas, paslaugas, padėkas ar svetingumo išraiškas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams ar darbuotojams, jei tai susiję su darbuotojo einamomis pareigomis.

Priimdami draudžiamas dovanas viešojo sektoriaus atstovai kelia visuomenei abejonių savo veiklos skaidrumu. Kada dovaną ar paslaugą galima priimti, o kada ne – tokias rekomendacines gaires pateikė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Jos rengtos vadovaujantis šalyje galiojančia teise ir aukščiausiems skaidrumo standartams pritariančių tarptautinių organizacijų bei institucijų – tokių kaip Ekonominio bendardarbiavimo ir plėtros organizacija, Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė, Europos Komisija – bei užsienio šalių praktika. Susipažinti su Rekomendacinėmis gairėmis dėl dovanų ir paslaugų priėmimo apribojimų galima VTEK tinklalapyje 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content