Pradžia
Lt En

Startuoja trys naujos Klaipėdos savivaldybės paskatos verslams, specialistams bei konferencijų rengėjams

2022-01-31

Nuo šių metų uostamiestyje atsiranda daugiau galimybių kurti naujas darbo vietas bei organizuoti tarptautinius renginius. Nuo sausio 31 d. startuoja trys naujos Klaipėdos savivaldybės paskatos, kuriomis siekiama didinti miesto patrauklumą tikslinių sričių verslams ir talentams.

Daugiau galimybių konferenciniam turizmui Klaipėdoje

Į paskatą organizuoti konferencinio turizmo renginius Klaipėdoje gali pretenduoti juridiniai asmenys, Klaipėdoje ketinantys organizuoti ne mažiau kaip dvi dienas truksiantį renginį, kurio tema priskiriama vienai iš šių krypčių: jūrinė ekonomika, pažangios pramonės ekonomika, bioekonomika ir paslaugų ekonomika. Renginio forma nėra svarbi, tačiau keliami reikalavimai dėl dalyvių: renginys turėtų sutraukti ne mažiau kaip 100 dalyvių, iš kurių ne mažiau kaip 25 proc. būtų atvykę iš užsienio šalių. Dar viena svarbi sąlyga – data: renginys turi vykti ne turistinio sezono metu, t. y. spalio 1 d. – gegužės 1 d. Tikimasi, kad tokie renginiai padės spręsti sezoniškumo problemą, didins konkurencingumą tiek vietinėje, tiek tarptautinėje erdvėje.

Dėl paraiškų teikimo, konsultacijų ir papildomos informacijos reikėtų kreiptis į Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrą konferencijos@klaipedainfo.lt

Uostamiestis – ir gyvenimui, ir darbui

Klaipėdoje jau įgyvendinamos kelios aukštos kvalifikacijos specialistams skirtos paskatinimo priemonės, o nuo šių metų atsiranda ir dar viena paskata skirta pritraukti aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus ir paskatinti atvykti į Klaipėdą dirbti bei gyventi.

Naująja Klaipėdos miesto savivaldybės finansine paskata galės naudotis mieste registruotos įmonės, siekiančios prisitraukti jiems reikalingus darbuotojus tiek iš kitų Lietuvos miestų, tiek ir iš užsienio. Į motyvacinę paskatą galės pretenduoti net 64 specialybių atstovai (nusprendę ne mažiau nei vieneriems metams apsigyventi ir dirbti Klaipėdoje). Vienam pareiškėjui numatyta 2000 Eur būsto nuomos kaštams padengti ir 400 Eur lietuvių kalbos kursams, jei asmuo atvyks iš kitos šalies. „Klaipėda ID“ specialistai pasirengę naujakuriams padėti ieškoti tinkamo būsto, deklaruoti gyvenamąją vietą, rasti jų vaikams mokyklą ar darželį bei į jį užsiregistruoti. Dėl paraiškų teikimo ir konsultacijų kreiptis el. p. kristina@klaipedaid.lt.

Lėšos naujoms darbo vietoms

Klaipėda pasirengusi finansuoti ir naujų darbo vietų kūrimątam skirta finansinė paskata, skatinanti smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms norinčioms kurti naujas darbo vietas Klaipėdos mieste steigti ir plėsti paslaugų centrus bei informacijos ir ryšių technologijų verslus. 

Tokia iniciatyva vykdoma jau ne pirmą kartą: dar 2020 m. buvo priimtas sprendimas kompensuoti biuro patalpų nuomos išlaidas įmonėms, sukūrusioms po 20 darbo vietų. Pagal naująją tvarką kompensacija bus mokama įmonėms, kurios sukurs bent šešias darbo vietas, už kiekvieną jų kompensuojant net iki 1800 Eur. Maksimali paskatos suma vienai paraiškai  gali siekti 36 000 Eur – už 20 naujų darbo vietų. Į paskatos išmoką pretenduojančios įmonės vidutinis darbo užmokestis turi būti ne mažesnis už Klaipėdos miesto vidutinį mėnesinį darbo užmokestį, skelbiamą Lietuvos statistikos departamento.  Biuro kaštų nuomos kompensacija pasirinkta tikslingai, siekiant įmonėms suteikti galimybę išsinuomoti aukščiausios kokybės biurus. Įmonės šios paskatos dėka galės padengti naujai kuriamų darbo vietų premium klasės biure nuomos kainą iki 15 Eur už kv. metrą. Ši paskata orientuota į tikslinius verslus – paslaugų centrus, paslaugų įmones.

Dėl paraiškų teikimo ir konsultacijų šiai paskatai kreiptis el. p. virginija@klaipedaid.lt.

Finansinių paskatų skyrimą administruoja Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centru (TIC) bei Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“. Svarbiausias vaidmuo šiame procese ir teks pastarosioms įstaigoms, savivaldybė įsitrauks tik priimant galutinį sprendimą dėl paskatos skyrimo ir su jos gavėju pasirašys sutartį. Dėl paskatos galima kreiptis nuo 2022 m. sausio 31 d. iki gruodžio 1 d.

Šiomis paskatomis uostamiestis siekia aktualių verslų plėtros, aktyvesnės profesinės bendruomenės, kurią itin vertina specialistai, kūrimo. Trys naujos paskatos – pirmasis uostamiesčio žingsnis didinant Klaipėdos miesto patrauklumą verslams bei talentams. Detalesnę informaciją dėl paskatų skyrimo kriterijų ir reikalavimų galite rasti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos svetainės Verslo skiltyje.   

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading