Pradžia
Lt En

Informacijos dėl vakcinacijos nuo COVID-19 archyvas

Skiepytis nuo COVID-19 kviečiami visi

Nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos, keičiama COVID-19 ligos valdymo strategija. Testavimas dėl COVID-19 ir vakcinacija vykdomi šalies gydymo įstaigose, nebeliko mobiliųjų punktų, tyrimai atliekami tik simptomus jaučiantiems asmenims šeimos gydytojo sprendimu, o dėl tyrimų poreikio prieš hospitalizuojant sprendžia gydymo įstaigų vadovai.

KLAIPĖDOS MOBILUS TESTAVIMO PUNKTAS (prie arenos) taip pat baigė darbą ir nuo 2022-05-01 yra uždarytas.

Testavimas dėl COVID-19 ligos iš mobilių punktų perkeltas į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, todėl asmenys, jaučiantys COVID-19 ligos simptomus, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šeimos gydytojo sprendimu COVID-19 ligai nustatyti naudojami greitieji antigeno testai. Patys pacientai registruotis tyrimui negali, registraciją vykdo gydymo įstaigos. 

Ugdymo įstaigose atsisakoma periodinio testavimo savikontrolės testais, paviršių tyrimų, tačiau visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, bus aprūpinti savikontrolės testais, kuriuos galės atlikti individualiai, pagal poreikį.

Siekiant vertinti viruso paplitimą populiacijoje, užtikrinti sekoskaitos vykdymą bei viruso atmainų stebėseną, atrinktos tam tikros pirminio lygio gydymo įstaigos, kuriose bus imami ėminiai ir PGR tyrimų atlikimui bei sekoskaitos vykdymui.

Dar vienas pakeitimas – asmenims, kuriems patvirtina COVID-19 liga, privaloma izoliacija nebetaikoma. Žmogus bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu, jei per 24 val. nebekarščiuos ir susilpnės kiti simptomai. Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Izoliuotis neturi nei keliautojai, nei sąlytį turėję asmenys.

Keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš bet kurios pasaulio šalies, netaikomi jokie su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai: nebereikia prieš kelionę atlikti COVID-19 testo, net jei asmuo nėra persirgęs ar vakcinuotas, nereikia pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketos, taip pat neribojamas atvykimas užsieniečiams. 

Svarbūs pakeitimai gydymo įstaigų pacientams – prieš hospitalizaciją į gydymo įstaigą žmonėms nebereikia atlikti PGR tyrimo, tačiau įstaigos gali skirti COVID-19 patvirtinančius tyrimus asmenims, jaučiantiems ligos simptomus ar kitais atvejais, įstaigos nustatyta tvarka.

Pacientų ir darbuotojų nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimo, srautų atskyrimo tvarką turi nustatyti kiekvienos gydymo įstaigos vadovas atskirai. Tačiau stacionarinėse gydymo įstaigose pacientus lankyti bus galima tik dėvint nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurių gali nedėvėti negalią turintys asmenys, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas galėtų pakenkti sveikatos būklei. Gydymo įstaigoms taip pat palikta teisė taikyti griežtesnius infekcijų kontrolės reikalavimus, todėl prieš vykstant į gydymo įstaigą reikėtų pasidomėti ten galiojančia tvarka.

Kitose viešose uždarose vietose, taip pat ir viešajame transporte nebeliko privalomo reikalavimo dėvėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Rekomenduojama kaukes dėvėti viešose uždarose vietose, kurios yra prastai vėdinamos, kur yra didelis žmonių skaičius ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų žmonių, taip pat viešajame transporte rytinio ir vakarinio piko metu.

Registracija vakcinacijai toliau vyksta internetu www.koronastop.lt, taip pat kreipiantis tiesiogiai į savo šeimos gydytoją. Vakcinacija ir toliau rekomenduojama vyresniems nei 5 metų amžiaus vaikams, sustiprinančioji dozė – nuo 12 metų amžiaus.

SAM REKOMENDACIJOS GYVENTOJAMS


Informacija atnaujinta 2022-03-01

Šiuo metu Lietuvoje skiepytis nuo COVID-19 gali visi gyventojai nuo 5 metų amžiaus. 

Pasiskiepyti nuo COVID-19 Klaipėdos mieste galima:

 • Pirminės sveikatos priežiūros centre, kuriame dirba jūsų šeimos gydytojas. Galimybės skiepyti savo pacientus sudarytos visiems Klaipėdoje veikiantiems pirminės sveikatos priežiūros centrams – ir pavaldiems savivaldybei, ir privatiems. Daugelis centrų savo pacientams sudarys galimybes skiepams registruotis per centralizuotą registracijos sistemą koronastop.lt arba tel. 1808. Gyventojai, kurie savo gydymo įstaigos centralizuotoje sistemoje neranda, gali kreiptis tiesiogiai į įstaigos registratūrą ir susitarti dėl patogaus skiepijimo laiko.
  • Jūrininkų sveikatos priežiūros centras savo pacientus skiepija savo patalpose Taikos pr. 46 (Galinio Pylimo g. 3 vakcinavimas nebevyksta). 
  • Klaipėdos miesto poliklinika – savo patalpose Taikos pr. 76.
  • Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras – savo patalpose Herkaus Manto g. 49.
  • Daugelis privačių įstaigų vakcinaciją organizuoja savo patalpose. Informacija apie vietą, kur atvykti skiepytis, matoma registruojantis centralizuotoje sistemoje arba nurodoma registruojantis telefonu. Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į pirminės sveikatos priežiūros centrus: PCPC KONTAKTAI.
 • Eurovaistinėje“, esančioje prekybos centre „Akropolis“, Taikos pr. 61. „Eurovaistinėje“ vakcinacija nuo COVID-19 vyksta sekmadieniais. Registracija koronastop.lt arba tel. 1808.
 • Mobilių medikų komandų išvykų metu. Mobilios medikų komandos vyksta skiepyti į viešąsias miesto erdves, gyvenamuosius mikrorajonus, arčiau klaipėdiečių namų. Klaipėdoje dirba Klaipėdos miesto poliklinikos mobili komanda, į Klaipėdą vakcinuoti gyventojų taip pat atvyksta Nacionalinio kraujo centro komanda.  Artimiausiu metu išvykų nenumatyta. Buvusios išvykos

Nuo vasario 1 d. Klaipėdos vakcinacijos centras Paryžiaus Komunos g. 16A baigė veiklą, vakcinacija nuo COVID-19 čia nebevyksta. Nuo vasario 10 d. vakcinacija nebevyksta ir Nacionalinio kraujo centro padalinyje Naikupės g. 28. 

Klaipėdiečiai, kurie negali atvykti skiepytis dėl judėjimo problemų, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris pasirūpins, kad sutartu laiku gyventojas būtų paskiepytas jo paties namuose. Taip pat veikia socialinis taksi, kuris žmones su negalia veža vakcinuotis nemokamai. Daugiau informacijos apie socialinį taksi rasite čia.

Iškilus klausimams dėl vakcinacijos kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

Daugiau informacijos www.koronastop.lt

Informacija rusų kalba: koronastop.lrv.lt/ru  

Informacija anglų kalba: koronastop.lrv.lt/en/


 

EKSTREMALIOJI SITUACIJA  

REGISTRACIJA TYRIMUI DĖL COVID-19

 

KLAIPĖDOS MOBILUSIS PUNKTAS
DUBYSOS G. 10
Registracija 1808.lt

PAVĖŽĖJIMO PASLAUGOS  

Konsultacijos dėl patalpų saviizoliacijai ir kitais su koronavirusu susijusiais klausimais Klaipėdoje teikiamos darbo dienomis
nuo 8 iki 17 val. telefonu:

8 640 93342

  INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS

Šiuo metu Lietuvoje skiepytis nuo COVID-19 gali visi gyventojai nuo 5 metų amžiaus. 

Kur registruotis skiepui? Lietuvoje veikia vieninga registracijos sistema skiepams nuo COVID-19. Užsiregistruoti skiepui galima interneto svetainėje www.koronastop.lt arba telefonu per Karštąją liniją 1808. Registruojantis galima pasirinkti norimą datą ir laiką. Užregistruoti galima ne tik save, bet ir kitą asmenį. Vaikus gali užregistruoti tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Užregistravus 5-15 m. vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Jei Klaipėdos miesto gyventojas, turintis teisę skiepytis, nerodomas sistemoje, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

KAIP REGISTRUOTIS VAKCINAI ELEKTRONINIU BŪDU?

Kaip užregistruoti kitą asmenį?

Kaip pakeisti registracijos laiką?

Kaip atšaukti registraciją?

Kur atvykti skiepytis? Klaipėdoje vakcinacijos centras yra įkurtas naujosios Futbolo sporto mokyklos teritorijoje, adresu Paryžiaus Komunos g. 16A.. Darbo laikas: I-V: 8-20 val., VI: 9-12 val., VII: poilsio diena. Skiepytis galima ir kitose savivaldybėse. Vietą pasirinksite registracijos metu (registracija koronastop.lt arba tel. 1808). Nuo vasario 1 d. Klaipėdos vakcinacijos centras Paryžiaus Komunos g. 16A nutraukia veiklą, vakcinacija nuo COVID-19 čia nebevyks, gyventojai kviečiami naudotis kitomis vakcinacijos galimybėmis: 

 • Pasiskiepyti nuo COVID-19 galima pirminės sveikatos priežiūros centre, kuriame dirba jūsų gydytojas. Galimybės skiepyti savo pacientus sudarytos visiems Klaipėdoje veikiantiems pirminės sveikatos priežiūros centrams – ir pavaldiems savivaldybei, ir privatiems. Daugelis centrų savo pacientams sudarys galimybes skiepams registruotis per centralizuotą registracijos sistemą koronastop.lt arba tel. 1808. Gyventojai, kurie savo gydymo įstaigos centralizuotoje sistemoje neras, galės kreiptis tiesiogiai į įstaigos registratūrą ir susitarti dėl patogaus skiepijimo laiko. Jūrininkų sveikatos priežiūros centras savo pacientus skiepys Galinio Pylimo g. 3, Klaipėdos miesto poliklinika – budinčio gydytojo tarnyboje Taikos pr. 76, Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras – savo patalpose Herkaus Manto g. 49. Daugelis privačių įstaigų vakcinaciją organizuoja savo patalpose. Informacija apie vietą, kur atvykti skiepytis, bus matoma registruojantis centralizuotoje sistemoje arba nurodoma registruojantis telefonu. Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į pirminės sveikatos priežiūros centrus: PCPC KONTAKTAI.
 • Vakcinacija taip pat vyksta Nacionalinio kraujo centro padaliniuose. Čia visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19 ligos, skiepijama „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcina. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą. Klaipėdos padalinys įsikūręs Naikupės g. 28. Sausio ir vasario mėn. nuo COVID-19 Klaipėdos padalinyje skiepijama antradieniais 10:00-16:00 val., trečiadieniais 14:00-20:00 val. Tel. 8 46 36 60 55, mob. 8 640 42 926, nemokama linija 8 800 00003. Daugiau informacijos ČIA.
 • Kiekvieną sekmadienį pasiskiepyti nuo COVID-19 galima ir „Eurovaistinėje“, esančioje prekybos centre „Akropolis“, Taikos pr. 61. Registracija koronastop.lt arba tel. 1808.
 • Klaipėdoje taip pat dirba mobili medikų komanda, kuri vyksta skiepyti į viešąsias miesto erdves, gyvenamuosius mikrorajonus, arčiau klaipėdiečių namų. Į Klaipėdą vakcinuoti gyventojų taip pat atvyksta Nacionalinio kraujo centro komanda. 

Mobilių medikų komandų darbo grafikas:      

2022 m.

 • sausio 20 d. Klaipėdos AKROPOLIS (Taikos pr. 61), 12:00–17:00 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („BioNTech ir Pfizer“) vakcina. Vakcinavimo akciją organizuoja Nacionalinis kraujo centras. 
 • sausio 7 d. Klaipėdos AKROPOLIS, II Hyper MAXIMA įėjimas (Taikos pr. 61), 11:00–17:00 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („BioNTech ir Pfizer“) vakcina. Vakcinavimo akciją organizuoja Nacionalinis kraujo centras. 

2021 m. 

 • rugpjūčio 6 d. ties Žvejų ir Pilies g. sankryža, prie viešbučio „Astra“ (Pilies g. 2),  16-20 val.  Bus skiepijama „Janssen“ ir „Comirnaty“ (Pfizer) vakcinomis. 
 • rugpjūčio 7 d. ties Žvejų ir Pilies g. sankryža, prie viešbučio „Astra“ (Pilies g. 2),  16-20 val.  Bus skiepijama „Janssen“ ir „Comirnaty“ (Pfizer) vakcinomis. 
 • rugpjūčio 9 d. prie LIDL parduotuvės (Liepojos g. 3), 11-16 val. Bus skiepijama „Janssen“ vakcina. 
 • rugpjūčio 10 d. prie LIDL parduotuvės (Liepojos g. 3), 11-16 val. Bus skiepijama „Janssen“ vakcina. 
 • rugpjūčio 10 d. Paupių gyvenamajame mikrorajone, prie Klaipėdos valstybinės kolegijos (Jaunystės g. 1), 9-13 val. Bus skiepijama „Janssen“ ir „Comirnaty“ (Pfizer) vakcinomis. 
 • rugpjūčio 16 d. prie LIDL parduotuvės (Taikos pr. 66B), 11-16 val. Bus skiepijama "Comirnaty" (Pfizer) ir "Janssen" vakcinomis.
 • rugpjūčio 18 d. prie Maxima parduotuvės (Naikupės g. 18), 11-16 val. Bus skiepijama "Comirnaty" (Pfizer) ir "Janssen" vakcinomis.
 • rugpjūčio 23 d. prie  prekybos centro IKI (Taikos pr. 28), 11-16 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.

 • rugpjūčio 25 d. prie pekybos centro RIMI (Vingio g. 31), 11-16 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • rugpjūčio 27 d. Klaipėdos universiteto "Aula Magna" konferencijų salėje (Herkaus Manto g. 90-2), 10-13 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • rugsėjo 1 d. Klaipėdos universiteto aikštėje (Herkaus Manto g. 84), 13-16 val. Bus skiepijama Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • rugsėjo 2 d. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (I.Kanto g. 7), 12-16 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.

 • rugsėjo 6 d., „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A), 16-20 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • rugsėjo 11 d., prie parduotuvės Norfa XL (Vingio g. 21A), 10-14 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • rugsėjo 16 d., prie prekybos centro LIDL (Smiltelės g. 19, Klaipėda), 16-19 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • spalio 2 d., Naujajame turguje (Taikos pr. 80, Klaipėda, vaisių ir daržovių paviljone), 10-13 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • spalio 5 d., "Studlendo" pirmajame aukšte (prie "Aula magna"), 12.00-15.00 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • spalio 24 d. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6), 10.00-12.00 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
 • lapkričio 7 d. Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos namuose (Debreceno g. 3A), 9.30-13.30 val. Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.

Ar galima pasiskiepyti be išankstinės registracijos? Taip. Klaipėdos vakcinacijos centre pasiskiepyti be išankstinės registracijos („gyvos eilės“ principu) galima kiekvieną darbo dieną nuo 13 iki 15 val., kiekvieną ketvirtadienį - visą dieną. Reikia tik atvykti nurodytu laiku ir turėti asmens dokumentą. Vakciną bus galima rinktis iš tuo metu turimų Vakcinacijos centre. Mobilių medikų komandų išvykų metu skiepijimas taip pat vykta be išankstinės registracijos, taip pat reikia turėti asmens dokumentą. Be išankstinės registracijos skiepijama ir Nacionalinio kraujo centro padaliniuose, skiepijama „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcina. Klaipėdos padalinyje (Naikupės g. 28) sausio mėn. vakcinuojama antradieniais 10:00-16:00 val. ir trečiadieniais 14:00-20:00 val. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą. 

Kaip atvykti vakcinuotis, turintiems judėjimo problemų? Klaipėdiečiai, kurie negali atvykti į vakcinacijos centrą dėl judėjimo problemų, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris pasirūpins, kad sutartu laiku gyventojas būtų paskiepytas jo paties namuose. Taip pat veikia socialinis taksi, kuris žmones su negalia veža vakcinuotis nemokamai. Daugiau informacijos apie socialinį taksi rasite čia.

Ar galima rinktis vakciną? Registruojantis elektroninėje sistemoje galima rinktis pageidaujamą vakciną. Šiuo metu Lietuvoje skiepijama keturių gamintojų vakcinomis. Nuo 12 metų galima skiepytis „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“) ir „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcinomis, 5-11 metų vaikai skiepijami tik „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“) vakcina . Nuo 18 metų galima rinktis visas šiuo metu Lietuvoje naudojamas vakcinas – „Comirnaty“, „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“).

Ar gali skiepytis užsieniečiai? Taip, gali. Skiepytis pageidaujantys užsieniečiai kviečiami susisiekti tel. 8-679 02775

Ar bus tęsiama prioritetinių grupių vakcinacija? Nuo gegužės 31 d. vakcinavimo pagal prioritetines grupes nebeliko – visi gyventojai turi registruotis elektroninėje sistemoje individualiai (internetu www.koronastop.lt arba tel. 1808), gyventojai skiepijami nepriklausomai nuo jų profesijos, lėtinių ligų ir kitų prioritetą iki gegužės 31 d. suteikusių faktorių.

Ar gali medikai atvykti skiepyti į įmones ir įstaigas? Vakcinaciją įmonėse vykdo Nacionalinis kraujo centras. Kreiptis tel. (8 5) 239 2444 arba nkcadministracija@kraujodonoryste.lt.

Kada reikės atvykti antrai vakcinos dozei? Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamus intervalus. Gyventojas iškart po pirmo skiepo gauna SMS žinutę, kurioje nurodyta, kada atvykti antram skiepui.

Antro skiepo data nustatoma tokiais intervalais:

 • Skiepijant „Comirnaty“ vakcina - po 21 dienos;
 • „Spikevax“ – po 28 dienų;
 • „Vaxzevria“ – po 12 savaičių.
 • „Janssen“ vakcina yra skiepijama vieną kartą, pilnai vakcinacijos schemai antros dozės nereikia.

Jeigu gyventojas negali atvykti skiepytis nurodytu laiku, jis gali prisijungti prie registracijos sistemos ir pakeisti arba atšaukti registraciją.

Jeigu dėl objektyvių priežasčių negalėjote atvykti tą dieną, kai paskirta antra vakcinos dozė, vakcinacijos centras Paryžiaus Komunos g. 16A priima ir vėlesnėmis dienomis. Svarbu atvykti ne anksčiau kaip tą dieną, kuri yra paskirta antram skiepui (data nurodoma pirmo skiepo metu gautame lapelyje). 

Kada reikės atvykti sustiprinančiai vakcinos dozei (revakcinacijai)? Visi pilnamečiai gyventojai gali skiepytis sustiprinančiąja doze praėjus numatytam laikui po pilnos vakcinacijos. Daugiau informacijos ČIA

Iškilus klausimams dėl antros vakcinos dozės arba revakcinacijos, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

Daugiau informacijos www.koronastop.lt

Informacija rusų kalba: koronastop.lrv.lt/ru  

Informacija anglų kalba: koronastop.lrv.lt/en/


2021-05-31

Nuo gegužės 31 d. visoje Lietuvoje prasideda masinė vakcinacija nuo COVID-19. Tai reiškia, kad skiepams galės registruotis visi gyventojai nuo 16 metų.

Kur registruotis skiepui? Lietuvoje veikia vieninga registracijos sistema skiepams nuo COVID-19. Užsiregistruoti skiepui galima interneto svetainėje www.koronastop.lt arba telefonu per Karštąją liniją 1808. Registruojantis galima pasirinkti norimą datą ir laiką. Užregistruoti galima ne tik save, bet ir kitą asmenį. Jei Klaipėdos miesto gyventojas, turintis teisę skiepytis, nerodomas sistemoje, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

Kaip registruotis vakcinai elektroniniu būdu?

Kaip užregistruoti kitą asmenį?

Kaip pakeisti registracijos laiką?

Kaip atšaukti registraciją?

Kur atvykti skiepytis? Klaipėdoje vakcinacijos centras yra įkurtas LCC tarptautinio universiteto patalpose Kretingos g. 36. Tačiau skiepytis galima ir kitose savivaldybėse. Vietą pasirinksite registracijos metu. 

Ar galima rinktis vakciną? Registruojantis elektroninėje sistemoje galima rinktis pageidaujamą vakciną. Šiuo metu Lietuvoje skiepijama keturių gamintojų vakcinomis. Nuo 16 metų galima skiepytis tik „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“) vakcina. Nuo 18 metų galima rinktis visas šiuo metu Lietuvoje naudojamas vakcinas – „Comirnaty“, „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“).

Ar gali skiepytis užsieniečiai? Taip, gali. Skiepytis pageidaujantys užsieniečiai kviečiami susisiekti tel. 8-679 02775. 

Ar bus tęsiama prioritetinių grupių vakcinacija? Šiuo metu registruotis skiepui gali visi šalies gyventojai nuo 16 metų, nepriklausomai nuo jų profesijos, lėtinių ligų ir kitų prioritetą iki šiol suteikusių faktorių. Nuo gegužės 31 d. vakcinavimo pagal prioritetines grupes bei teikiamus sąrašus nebelieka – visi gyventojai turi registruotis elektroninėje sistemoje individualiai (internetu www.koronastop.lt arba tel. 1808). Tų įstaigų darbuotojai, kurių darbovietės pateikė sąrašus gegužės pabaigoje, tačiau darbuotojų nebuvo spėta paskiepyti iki gegužės 31 d., taip pat turi registruotis individuliai elektroninėje registravimo sistemoje.

Kada reikės atvykti antrai vakcinos dozei? Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamus intervalus. Gyventojas iškart po pirmo skiepo gauna SMS žinutę, kurioje nurodyta, kada atvykti antram skiepui.

Antro skiepo data nustatoma tokiais intervalais:

 • Skiepijant „Comirnaty“ vakcina - po 21 dienos;
 • „Moderna“ – po 28 dienų;
 • „Vaxzevria“ – po 12 savaičių.
 • „Janssen“ vakcina yra skiepijama vieną kartą, todėl antros dozės nereikia.

Jeigu gyventojas negali atvykti skiepytis nurodytu laiku, jis gali prisijungti prie registracijos sistemos ir pakeisti arba atšaukti registraciją.

Gyventojai, kurie pirma vakcinos doze buvo paskiepyti iki pradedant veikti bendrai registracijos sistemai, antrai doze turi atvykti po skiepo gautame lapelyje nurodytą dieną. Registruotis taip pat nereikia. Tie, kurie buvo paskiepyti vakcinavimo centre Galinio Pylimo g. 3, antram skiepui turi vykti į Vakcinacijos centrą Kretingos g. 36. Tie, kurie buvo paskiepyti vakcinacijos centre Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika), antram skiepui turi atvykti ten pat – į Taikos pr. 76. Tie, kurie pirma vakcinos doze buvo paskiepyti pas savo šeimos gydytoją, antram skiepui taip pat turi atvykti pas savo šeimos gydytoją.

Jeigu dėl objektyvių priežasčių negalėjote atvykti tą dieną, kai paskirta antra vakcinos dozė, vakcinacijos centrai priima ir vėlesnėmis dienomis.

Gyventojai, kurie antro skiepo atvyksta į naująjį vakcinacijos centrą Kretingos g. 36, taip pat yra priimami, nežiūrint į tai, kur jie gavo pirmąjį skiepą. Svarbu atvykti ne anksčiau kaip tą dieną, kuri yra paskirta antram skiepui (data nurodoma pirmo skiepo metu gautame lapelyje). 

Iškilus klausimams dėl antros vakcinos dozės, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

 Daugiau informacijos www.koronastop.lt; www.klaipeda.lt

Informacija rusų kalba: koronastop.lrv.lt/ru  

 Informacija anglų kalba: koronastop.lrv.lt/en/


VEIKIA VIENINGA REGISTRACIJOS SISTEMA

2021-05-24

Nuo gegužės 17 d. Lietuvoje veikia vieninga registracijos sistema skiepams nuo COVID-19. Prie šios sistemos prisijungė ir Klaipėda.

Kur registruotis skiepui? Užsiregistruoti skiepui galima interneto svetainėje www.koronastop.lt arba paspaudus šio puslapio viršutiniame kairiajame kampe esančią nuorodą, kuri nuves į registracijos sistemą. Iškilus klausimams dėl registracijos arba neturint galimybių užsiregistruoti, pagalba telefonu nuo šiol teikiama per Karštąją liniją 1808. Jei asmuo, turintis teisę skiepytis, nerodomas sistemoje, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

Kas šiuo metu gali registruotis? Šiuo metu registruotis skiepui kviečiami asmenys nuo 35 metų amžiaus, taip pat gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis bei asmenys, patenkantys į prioritetines grupes pagal profesiją. Įstaigos, kurių darbuotojai, esantys prioritetinių grupių sąraše, nori skiepytis, turi pateikti norinčiųjų sąrašus užpildant šią formą. Sąrašuose turi būti tik tie asmenys, kurie negali pagal amžių užsiregistruoti individualiai skiepui. Sąrašus siųsti el. p. vakcinacija@jspc.lt . Sąrašai bus sukelti į elektroninę sistemą, o juose esantys asmenys galės registruotis skiepui.

Kaip registruotis vakcinai elektroniniu būdu?

Kaip užregistruoti kitą asmenį?

Kaip pakeisti registracijos laiką?

Kaip atšaukti registraciją?

Kur atvykti skiepytis? Klaipėdoje nuo gegužės 12 d. veikia naujas vakcinavimo centras. Jis įkurtas LCC tarptautiniame universitete Kretingos g. 36. Šiame vakcinavimo centre bus skiepijama didžioji dalis klaipėdiečių – čia įrengta 20 kabinų skiepijimui, erdvi laukimo salė ir kitos reikalingos erdvės. Vakcinavimo centro koordinatorius – Jūrininkų sveikatos priežiūros centras. Esant poreikiui, gyventojai gali būti kviečiami ir į kitus vakcinacijos centrus – Galinio Pylimo g. 3 (prie Psichikos sveikatos centro) ir Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika). Vieta, į kurią reikia atvykti, suderinama registracijos proceso metu, dėl revakcinacijos – pirmo skiepo metu. Tie asmenys, kurie buvo vakcinuoti pirma doze iki 2021-05-12, revakcinacijai (2-am skiepui) turi vykti: - jei pirmas skiepas gautas Galinio Pylimo 3 – į LCC (Kretingos g. 36); - jei pirmas skiepas gautas Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika) – ten pat (į Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika)); - jei pirmas skiepas gautas pas Jūsų šeimos gydytoją – ten pat (pas Jūsų šeimos gydytoją).

Ar gali skiepytis užsieniečiai? Taip, gali. Skiepytis pageidaujantys užsieniečiai kviečiami susisiekti tel. 8-679 02775. 


 

Antrai vakcinos dozei registruotis nereikia

2021-05-26

Nuo gegužės 17 d. šalyje veikiant vieningai registracijos skiepams nuo COVID-19 sistemai, primename, kad joje reikia registruotis tik pirmai vakcinos dozei (tinklapyje www.koronastop.lt arba tel. 1808). 

Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus.  Gyventojas iškart po pirmo skiepo gauna SMS žinutę, kurioje nurodyta data ir laikas, kada atvykti antram skiepui.

Antro skiepo data nustatoma tokiais intervalais:

 • Skiepijant „Comirnaty“ vakcina - po 21 dienos;
 • „Moderna“ – po 28 dienų;
 • „Vaxzevria“ – po 12 savaičių.
 • „Janssen“ vakcina yra skiepijama vieną kartą, todėl antros dozės nereikia.

Jeigu gyventojas negali atvykti skiepytis nurodytu laiku, jis gali prisijungti prie registracijos sistemos ir pakeisti arba atšaukti registraciją. Keičiant registraciją antrai vakcinos dozei leidžiama rinktis tik vėlesnį laiką, nei buvo nustatytas automatiškai pagal gamintojų ir SAM rekomendacijas.

Pakeisti registracijos laiką padės vaizdo instrukcija, kurią rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=PhWemdPSd4k

Kaip atšaukti registraciją, sužinosite čia: https://www.youtube.com/watch?v=xHYZBFENrSY

Gyventojai, kurie pirmą skiepą gavo iki pradedant veikti bendrai registracijos sistemai (iki gegužės 17 d.), antram skiepui turi atvykti vakcinavimo centre gautame lapelyje nurodytą dieną bet kuriuo laiku. Registruotis nereikia.

 • Jei pirmas skiepas gautas Galinio Pylimo g. 3 (prie Klaipėdos psichikos sveikatos centro) – antram skiepui reikia atvykti į Vakcinacijos centrą Kretingos g. 36 (LCC tarptautinis universitetas);
 • Jei pirmas skiepas gautas Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika) – antram skiepui reikia atvykti ten pat – į Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika);
 • Jei pirmas skiepas gautas pas Jūsų šeimos gydytoją – antram skiepui reikia atvykti ten pat – pas Jūsų šeimos gydytoją.

Jeigu dėl objektyvių priežasčių negalėjote atvykti tą dieną, kai paskirta antra vakcinos dozė, vakcinacijos centrai priima ir vėlesnėmis dienomis.

Gyventojai, kurie antro skiepo atvyksta į naująjį vakcinacijos centrą Kretingos g. 36, taip pat yra priimami, nežiūrint į tai, kur jie gavo pirmąjį skiepą. Svarbu atvykti ne anksčiau kaip tą dieną, kuri yra paskirta antram skiepui (data nurodoma pirmo skiepo metu gautame lapelyje). 

Iškilus klausimams dėl antros vakcinos dozės, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

 


PRIORITETINIŲ GRUPIŲ pagal profesijas vakcinavimas

2021-05-19

Prioritetinėms grupėms pagal profesiją priklausantys gyventojai skiepams nuo COVID-19 taip pat turi registruotis iš anksto. Registracija vykdoma bendroje elektroninėje registravimo sistemoje koronastop.lt arba tel. 1808. Svarbu žinoti, kad gyventojų, kuriems skiepas priklauso pagal profesiją, duomenys į sistemą įtraukiami tik po to, kai jų darbdaviai pateikia norinčių vakcinuotis darbuotojų sąrašus. Nuo sąrašo pateikimo iki asmens duomenų atsiradimo sistemoje gali praeiti apie 1-2 dienas. 

Atmintinė prioritetinių grupių sąraše esančių profesijų atstovams:

 • Apie savo pageidavimą skiepytis informuokite darbdavį. 
 • Darbdavys užpildo šią formą ir pateikia skiepytis norinčių asmenų sąrašą el. p. vakcinacija@jspc.lt.
 • Vakcinavimo centras perduoda sąrašus pagrindiniam šalies elektroninės registravimo sistemos administratoriui, kuris sukelia duomenis į sistemą. Procesas, priklausomai nuo bendro gaunamų duomenų srauto, užtrunka 1-2 dienas.
 • Po 1-2 dienų nuo sąrašo pateikimo, asmuo išreiškęs pageidavimą skiepytis, jau gali registruotis sistemoje koronastop.lt arba tel. 1808. Jei duomenys dar neįkelti ir sistema neleidžia registruotis, reikėtų pabandyti kiek vėliau.
 • Sistemoje arba tel. 1808 pasirenkate vakciną, pageidaujamą skiepijimo datą, užsiregistruojate ir nurodytu laiku atvykstate vakcinuotis.
 • Vakcinavimo centras Klaipėdoje Jūsų laukia Kretingos g. 36.

Prioritetinėms grupėms pagal profesiją priklausantys asmenys pagal pateiktus sąrašus bus vakcinuojami, kol šalyje prasidės masinė vakcinacija. Tada skiepytis bus kviečiami visi gyventojai, nebeišskiriant atskirų profesijų. Sąrašus teikiantys darbdaviai turėtų atkreipti dėmesį, kad juose neturėtų būti asmenų, kurie pagal savo amžių jau gali individualiai registruotis skiepui. Šiuo metu šalyje vakcinuojami visi skiepytis norintys gyventojai, kuriems yra sukakę 45-eri ir daugiau. Nuo kitos savaitės, gegužės 24 d., planuojama pradėti vakcinuoti gyventojus nuo 35 m., o nuo gegužės 31 d.  –  16-kos metų sulaukusius šalies gyventojus.

Prioritetinės grupėms priklausančios profesijos nurodomos SAM įsakyme DĖL SKIEPIJIMO VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS ĮSIGYJAMA COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) VAKCINA PRIORITETINIŲ ASMENŲ GRUPIŲ NUSTATYMO 2020 m. gruodžio 23 d. Nr. V-3006. 

 
Šalyje startuoja vieninga registracijos sistema

2021-05-17

Nuo gegužės 17 d. Lietuvoje veikia vieninga registracijos sistema skiepams nuo COVID-19. Prie šios sistemos prisijungė ir Klaipėda.

Kur registruotis skiepui? Užsiregistruoti skiepui galima interneto svetainėje www.koronastop.lt arba paspaudus šio puslapio viršutiniame kairiajame kampe esančią nuorodą, kuri nuves į registracijos sistemą. Iškilus klausimams dėl registracijos arba neturint galimybių užsiregistruoti, pagalba telefonu nuo šiol teikiama per Karštąją liniją 1808. Jei asmuo, turintis teisę skiepytis, nerodomas sistemoje, kviečiame susisiekti tel. 8-679 02775.

Kas šiuo metu gali registruotis? Šiuo metu registruotis skiepui kviečiami asmenys nuo 45 metų amžiaus, taip pat gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis bei asmenys, patenkantys į prioritetines grupes pagal profesiją. Įstaigos, kurių darbuotojai, esantys prioritetinių grupių sąraše, nori skiepytis, turi pateikti norinčiųjų sąrašus užpildant šią formą. Sąrašuose turi būti tik tie asmenys, kurie negali pagal amžių užsiregistruoti individualiai skiepui. Sąrašus siųsti el. p. vakcinacija@jspc.lt . Sąrašai bus sukelti į elektroninę sistemą, o juose esantys asmenys galės registruotis skiepui.

Kur atvykti skiepytis? Klaipėdoje nuo gegužės 12 d. veikia naujas vakcinavimo centras. Jis įkurtas LCC tarptautiniame universitete Kretingos g. 36. Šiame vakcinavimo centre bus skiepijama didžioji dalis klaipėdiečių – čia įrengta 20 kabinų skiepijimui, erdvi laukimo salė ir kitos reikalingos erdvės. Vakcinavimo centro koordinatorius – Jūrininkų sveikatos priežiūros centras.
Esant poreikiui, gyventojai gali būti kviečiami ir į kitus vakcinacijos centrus – Galinio Pylimo g. 3 (prie Psichikos sveikatos centro) ir Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika). Vieta, į kurią reikia atvykti, suderinama registracijos proceso metu, dėl revakcinacijos – pirmo skiepo metu.
Tie asmenys, kurie buvo vakcinuoti pirma doze iki 2021-05-12, revakcinacijai (2-am skiepui) turi vykti:
- jei pirmas skiepas gautas Galinio Pylimo 3 – į LCC (Kretingos g. 36);
- jei pirmas skiepas gautas Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika) – ten pat (į Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika));
- jei pirmas skiepas gautas pas Jūsų šeimos gydytoją – ten pat (pas Jūsų šeimos gydytoją).

Ar gali skiepytis užsieniečiai? Taip, gali. Skiepytis pageidaujantys užsieniečiai kviečiami susisiekti tel. 8-679 02775.

 

Naujas vakcinavimo centras

2021-05-13

Klaipėdoje trečiadienį, gegužės 12 d., atidarytas naujas vakcinavimo centras. Jis įkurtas LCC tarptautiniame universitete Kretingos g. 36. Nuo šiol naujajame vakcinavimo centre bus skiepijama didžioji dalis klaipėdiečių – čia įrengta 20 kabinų skiepijimui, erdvi laukimo salė ir kitos reikalingos erdvės. Vakcinavimo centro koordinatorius – Jūrininkų sveikatos priežiūros centras.
Esant poreikiui, gyventojai gali būti kviečiami ir į kitus vakcinacijos centrus – Galinio Pylimo g. 3 (prie Psichikos sveikatos centro) ir Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika). Vieta, į kurią reikia atvykti, suderinama registracijos proceso metu, dėl revakcinacijos – pirmo skiepo metu.

Tie asmenys, kurie buvo vakcinuoti pirma doze iki 2021-05-12, revakcinacijai (2-am skiepui) turi vykti:
- jei pirmas skiepas gautas Galinio Pylimo 3 – į LCC (Kretingos g. 36);
- jei pirmas skiepas gautas Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika) – ten pat (į Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika));
- jei pirmas skiepas gautas pas Jūsų šeimos gydytoją – ten pat (pas Jūsų šeimos gydytoją).

Šiuo metu elektroninėje registravimo sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt vakcinavimui kviečiami registruotis asmenys nuo 45-erių metų, taip pat – lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai, kurie nori gauti pirmąją skiepo dozę. Toliau tęsiamas ir prioritetinėms grupėms pagal profesiją priklausančių asmenų vakcinavimas – jis organizuojamas pagal įstaigų pateikiamus sąrašus.


Jau kviečiami skiepytis 45+ amžiaus grupės gyventojai

2021-05-10

Klaipėda pradeda vakcinuoti 45+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus. Jie jau gali registruotis skiepui elektroninėje registracijos sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt. Čia toliau kviečiami registruotis ir visi vyresnių amžiaus grupių gyventojai, taip pat gyventojai sergantys lėtinėmis ligomis.

„Įvertinę turimus vakcinos kiekius, leidžiamės pagal amžiaus grupes žemyn ir kviečiame visus, kuriems jau yra sukakę 45-eri, registruotis skiepui. Nenorime laikyti nepanaudotų vakcinų ir siekiame, kad vakcinavimo procesas judėtų kuo greičiau. Privalome lanksčiai, bet tuo pačiu ir atsakingai vertinti bei įgyvendinti visas galimybes, siekiant, kad neliktų nepanaudotų vakcinų – tai visų mūsų bendras tikslas. Vakcina sandėlyje nuo susirgimo neapsaugos, todėl kviečiame aktyviai naudotis vis augančiomis galimybėmis pasiskiepyti“, –  sako meras Vytautas Grubliauskas. 

45+ amžiaus gyventojų skiepijimas neužkerta kelio pasiskiepyti ir vyresnių amžiaus grupių gyventojams, kurie persigalvojo ir norėtų vakcinos. Sistemoje bus registruojami visi, kurie yra perkopę 45-erių metų amžiaus ribą.

„Tai reiškia, kad registruotis gali tiek 45-erių, tiek 90 metų ir daugiau sulaukę gyventojai. Senjorus taip pat kviečiame dar kartą apsvarstyti galimybę skiepytis – visų mielai laukiame“, –  sako Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.

Registruojantis sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt matomos turimos vakcinos rūšys, sudaroma galimybė pasirinkti iš siūlomų variantų. Tuos gyventojus, kurie neturi galimybių registruotis internetu, užregistruoti gali jų artimieji, kaimynai ar pažįstami – prisijungimas vyksta per elektroninius valdžios vartus (prieinama per elektroninę bankininkystę), prisijungus reikia nurodyti registruojamo gyventojo asmens kodą, kontaktinius duomenis.

Iškilus klausimams dėl registracijos, susidūrus su nesklandumais ar neturint galimybės prisiregistruoti internetu, gyventojai kviečiami skambinti į Vakcinacijos centrą telefonu 8 679 02775 arba kreiptis el. paštu vakcinacija@jspc.lt

Šiuo metu Klaipėdoje vakcinavimo centrai veikia:

 • Galinio Pylimo g. 3 (prie Klaipėdos psichikos sveikatos centro)
 • Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika)

Atvykti skiepui kviečiame likus ne daugiau kaip 10 minučių iki registracijos laiko.

 

Pradėti vakcinuoti 55+ amžiaus grupės gyventojai

2021-05-04

Klaipėda pradeda vakcinuoti 55+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus. Nuo gegužės 4 d. jiems atverta elektroninė registracijos sistema vakcinavimasklaipedoje.lt. Sistemoje klaipėdiečiai galės pasirinkti norimą vakcinos rūšį iš tuo metu turimų vakcinavimo centruose.

Sistemoje taip pat tęsiama registracija prioritetinei 65+ amžiaus grupei priklausančių klaipėdiečių bei miesto gyventojų, sergančių lėtinėmis ligomis, kurie nori gauti pirmą vakcinos dozę.  Sistemoje matomos turimos vakcinos rūšys, sudaroma galimybė pasirinkti iš siūlomų variantų.

Tuos gyventojus, kurie neturi galimybių registruotis internetu, užregistruoti gali jų artimieji, kaimynai ar pažįstami – prisijungimas vyksta per elektroninius valdžios vartus (prieinama per elektroninę bankininkystę), prisijungus reikia nurodyti registruojamo gyventojo asmens kodą, kontaktinius duomenis. Palaipsniui sistemoje galės registruotis ir kitos prioritetinės asmenų grupės, kurios bus kviečiamos registracijai atskirais kvietimais.

Iškilus klausimams dėl registracijos, susidūrus su nesklandumais ar neturint galimybės prisiregistruoti internetu, gyventojai kviečiami skambinti į Vakcinacijos centrą telefonu 8 679 02775 arba kreiptis el. paštu vakcinacija@jspc.lt.

Šiuo metu Klaipėdoje vakcinavimo centrai veikia:

 • Galinio Pylimo g. 3 (prie Klaipėdos psichikos sveikatos centro)
 • Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika)

Atvykti skiepui kviečiame likus ne daugiau kaip 10 minučių iki registracijos laiko.

 

 
DĖL PACIENTŲ VAKCINACIJOS

2021-04-27


Kviečiame aktyviai naudotis galimybe ir vakcinuotis šių tikslinių grupių pacientus:
• 1.9. asmenys, sergantys remisijos nepasiekusia onkologine liga ir kuriems taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas (imunoterapija, taikinių terapija, chemoterapija, hormonoterapija, spindulinė terapija, chirurginis gydymas ir kt.) arba persirgę onkologine liga ir aktyviai stebimi, kai po aktyvaus priešvėžinio gydymo pabaigos yra praėję ne daugiau kaip 24 mėn. (išskyrus nurodytus šio įsakymo 1.1.4.3 papunktyje);
• 1.10. asmenys, sergantys žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukelta liga.

Šių asmenų vakcinacija vykdoma VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Dėl 1.9 prioriteto pacientų vakcinacijos reikia kontaktuoti su ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinika (tel. registracijai 846 396508; 846 396621; 846 396545);
dėl 1.10 prioriteto – su ligoninės AIDS Centru (tel. registracijai 846 396608).

Papildomi vakcinų kiekiai rezervuoti tik Jums, gerbiami pacientai!


Dėl asmenų, kurie praleido vakcinaciją su savo prioritetu, bet šiuo metu norėtų vakcinuotis

2021-04-25

Informuojame, kad Klaipėdos mieste ruošiamasi masinei vakcinacijai. Registravimasis skiepijimui vyks elektroninėje registracijos sistemoje (su ja galite susipažinti www.vakcinavimasklaipedoje.lt ), todėl pradedame kuo aktyviau pereiti prie jos naudojimo.

Nuo š. m. balandžio 26 d., jei Sveikatos apsaugos ministro nustatytoms prioritetinėms grupėms priskiriamoje įstaigoje atsiranda darbuotojai, kurie dėl kokių tai priežasčių nebuvo vakcinuoti, kai buvo vakcinuojamas jų prioritetas, ir bet kokiu momentu ateityje išreiškia norą vakcinuotis, pateikiant pageidaujančių vakcinuotis įstaigos darbuotojų sąrašus, prašome įstaigų vadovus pildyti naujos formos lentelę.
Sąrašą būtina teikti dviem formatais: exel formatu ir ta pati lentelė pdf formatu (pdf formatas pateikiamas skenuotas su įstaigos vadovo parašu ir antspaudu).
Sąrašai pateikti ne pagal nustatytą formą nebus priimami (kadangi kitokių formatų nepriima e-registracijos sistemos operatorius ir nebus galimybės jų įkelti į e-registracijos vakcinavimui sistemą).
Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienai pageidaujamai vakcinos rūšiai turi būti pildomas atskiras darbuotojų sąrašas (Modernai, Pfizer-iui, Vaxzevriai (buvusi AstraZeneca)). T.y., pvz. „XXX“ įstaigos gali būti net 3 lentelės (visos Exel ir Pdf formatu), jei įstaigos darbuotojai pageidaus skirtingų vakcinų.
Sąrašus pateikti šiais kontaktais (susipažinti su prioritetais galite čia):
1.1.7; 1.1.8; 1.2 – 1.6 prioritetai – el. paštu sveikata@klaipeda.lt ;
1.11; 1.12 ir 1.15 prioritetai – el. paštu ausra.dragasiene@klaipeda.lt ;
sporto treneriai (iš 1.15 prioriteto); 1.16 – el. paštu aiste.sorokiene@klaipeda.lt ;
1.18 prioritetas – pildo anketą (žr. žemiau 2021-04-19 informaciją);
1.20 prioritetas – el. paštu ausra.dragasiene@klaipeda.lt ;
dideli subjektai (100+ darbuotojų) – el. paštu viktorija.zubiene@klaipeda.lt .

 

ORGANIZACIJŲ, PRIKLAUSANČIŲ 1.20 PRIORITETUI, DĖMESIUI

2021-04-25

Kviečiame organizacijas teikti savo darbuotojų, norinčių skiepytis nuo COVID-19 ligos, sąrašus pagal 1.20 prioritetą:
1.20. asmenys, vykdydami gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, kontaktuojantys su kitais asmenimis, išskyrus atliekančius funkcijas bendrosiose veiklos srityse (veiklos planavimas, finansų valdymas, informacinių technologijų valdymas, personalo valdymas, viešieji pirkimai, teisė, dokumentų valdymas, turto valdymas, viešieji ryšiai, tarptautiniai ryšiai, vidaus auditas, korupcijos prevencija) (toliau – bendrosios funkcijos): vidaus tarnybos pareigūnai ir kiti darbuotojai, dirbantys Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie Vidaus reikalų ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose, Viešojo saugumo tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose ir Muitinės 5 departamente prie Finansų ministerijos; Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento pareigūnai ir kiti darbuotojai; Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos žvalgybos pareigūnai ir kiti darbuotojai; savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiai gelbėtojai ir kiti darbuotojai; Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, užtikrinantys karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis; asmenys, dirbantys įmonėse, įrašytose į Pirmos ir antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašus (Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo 1 ir 2 priedai); kariai, išskyrus nurodytus šio įsakymo 1.7 papunktyje, ir nuolatinės pradinės privalomosios tarnybos karo tarnybos kariai ir juos aptarnaujantis personalas; darbuotojai, dirbantys mažmeninės prekybos įmonėse, vykdydami savo funkcijas kontaktuojantys su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai, kt.); darbuotojai, dirbantys maisto tvarkymo subjektuose, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, tiesiogiai susiję su maisto produktų gaminimu; kiti gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, išskyrus bendrąsias, vykdantys darbuotojai, kontaktuojantys su kitais asmenimis, kai funkcijų negalima vykdyti nuotoliniu būdu;  

Susipažinti su gyvybiškai svarbiomis valstybės funkcijomis, nurodytomis Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gegužės 29 d. nutarimu Nr. 631 „Dėl Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų sąrašo patvirtinimo“ galite čia (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.7DC1A329BA21/asr).

! SVARBU: 
- Sąrašą tik pagal privalomą formą būtina teikti dviem formatais: excel formatu ir pdf formatu (pdf formatas pateikiamas skanuotas su įstaigos vadovo parašu ir antspaudu). Sąrašą (2 formatais) pateikti Aušrai Dragašienei el. paštu: ausra.dragasiene@klaipeda.lt , tel. pasiteiravimui 8 46 39 63 11.
- Sąrašai pateikti ne pagal nustatytą formą nebus priimami (kadangi kitokių formatų nepriima e-registracijos sistemos operatorius ir nebus galimybės jų įkelti į e-registracijos vakcinavimui sistemą).

   


COVID-19: startuoja elektroninė registracijos vakcinavimui sistema

Klaipėdoje startuoja elektroninė registracijos sistema, skirta norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Užsiregistruoti internetu galima interneto svetainėje vakcinavimasklaipedoje.lt.

 „Klaipėdos miesto gyventojų patogumui įsigyta elektroninė registravimo vakcinavimui sistema, tikimės, labai palengvins ir dar labiau paspartins vakcinavimo procesą Klaipėdoje. Darome viską, kad kuo greičiau grįžtume į saugų ir įprastą gyvenimą" – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šiuo metu kviečiami registruotis prioritetinei 65+ amžiaus grupei priklausantys klaipėdiečiai bei miesto gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie nori gauti pirmą vakcinos dozę. Sistema šiuo metu registruos tik šias prioritetines grupes. Asmenys sistemoje taip pat matys Vakcinacijos centre turimas vakcinos rūšis bei galės pasirinkti iš siūlomų variantų. Registracijos sistemoje taip pat bus galima pasirinkti Vakcinacijos centrą, kuriame būsite vakcinuojami.

Po šių itin svarbių prioritetinių grupių vakcinacijos palaipsniui sistemoje galės registruotis ir kitos prioritetinės asmenų grupės, kurios bus kviečiamos registracijai atskirais kvietimais.

„Vakcinacijos procesą bus nepalyginamai lengviau valdyti, tai didžiulė pagalba tiek medikams, tiek gyventojams. Tikimės, kad registracija vyks sklandžiai, o vyresnio amžiaus žmones, kurie neturi galimybės ar įgūdžių tai padaryti patys, galės užregistruoti jų vaikai ar kaimynai“, – sako Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovas Saulius Dabravalskis, koordinuojantis vakcinacijos procesą Klaipėdoje.

Anot S. Dabravalskio, užregistruoti senjorus skiepui gali ir namiškiai, kaimynai bei kiti artimieji (prisijungimas – per Elektroninius valdžios vartus), reikia tik asmens kodo, kontaktinių duomenų ir tvirto apsisprendimo skiepytis.

„Kviečiame visus klaipėdiečius paskatinti 65 metų ir vyresnius arba lėtinėmis ligomis sergančius artimuosius, kaimynus ar pažįstamus naudotis šia galimybe. Tikimės, kad elektroninė registracija gyventojams bus patogesnė, o ypač ji pasitarnaus prasidėjus masinei vakcinacijai. Na, o tiems asmenims, kurie neturi galimybės naudotis internetu ir nesulaukia pagalbos iš artimųjų, sudaroma galimybė užsiregistruoti telefonu“, – sako savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.

Iškilus klausimams dėl registracijos ar susidūrus su nesklandumais registruojantis sistemoje, gyventojai galės skambinti į Vakcinacijos centrą telefonu 8 679 02775 bei kreiptis el. paštu vakcinacija@jspc.lt.

 Šiuo metu Klaipėdoje vakcinavimo centrai veikia:

 • Galinio Pylimo g. 3 (prie Klaipėdos psichikos sveikatos centro)
 • Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika)

Atvykti skiepui kviečiame likus ne daugiau kaip 10 minučių iki Jūsų pasirinkto laiko registracijos sistemoje.

  

ASMENŲ, PRIKLAUSANČIŲ 1.18 PRIORITETUI, DĖMESIUI

2021-04-19

Artėjant 1.18 prioriteto vakcinavimui Klaipėdos mieste, kviečiame Klaipėdos mieste gyvenančius asmenis, kurie atitinka šį prioritetą ir nori vakcinuotis, pateikti savo duomenis, kad būtumėte įtraukti į norinčių vakcinuotis COVID-19 ligos vakcina asmenų sąrašą, užpildant šią anketą iki 2021-04-26.

SVARBU: 1.18 prioritetas: asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir nuolatinės slaugos poreikis arba nuolatinės priežiūros I lygio poreikis, didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, juos slaugantys šeimos nariai; asmenys, kuriems teismas paskyrė namuose slaugyti sunkiai sergantį asmenį; vaikus iki 18 metų, kuriems nustatytas nesavarankiškumo lygis ir sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, prižiūrintys tėvai (įtėviai) ar globėjai; nurodytomis ligomis (galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma nuolatinė pakaitinė inkstų terapija (hemodializė ar peritoninė dializė); kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos; sergantys piktybinėmis kraujo ligomis, kuriems tęsiamas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių piktybinių kraujo ligų gydymas arba kuriems toks gydymas baigtas ne seniau kaip prieš 24 mėn.; sergantys imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu, kai taikoma pakaitinė terapija imunoglobulinais) sergančius vaikus prižiūrintys tėvai (įtėviai) ar globėjai.

! Duomenų pateikimas ir įtraukimas į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą nėra registracija skiepui.
! Patikrintas sąrašas dėl asmenų atitikimo 1.18 prioritetui bus perduotas Vakcinacijos centrui ir Jūs būsite informuoti apie tolimesnius žingsnius dėl skiepijimo.

 

 Dėl ūkio subjektų skiepijimo

2021 m. balandžio 8 d. 

Informuojame, kad buvo pakeistas LR Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašas (V-2997, pakeitimas įsigalioja 2021-04-09), kuris leidžia Savivaldybėms nepanaudotas vakcinas paskirti ūkio subjektų darbuotojų skiepijimui.

Prašome atidžiai susipažinti su minėto teisės akto formuluote:

„8. Vakcinacijos centrai, paslaugas organizuojančios ASPĮ ir skiepijančios ASPĮ skiepija iš eilės pirmiau esančiai prioritetinei grupei priskiriamus asmenis, išskyrus Aprašo 81 punkte nurodytu atveju. Jei nepavyksta sudaryti atitinkamą savaitę skiepijamos prioritetinės grupės ir toliau iš eilės esančios prioritetinės grupės pageidaujančių skiepytis asmenų sąrašo ir dėl to nebus sunaudotos visos ASPĮ turimos COVID-19 vakcinos dozės arba per savaitę nepavyksta paskiepyti atitinkamą savaitę skiepijamos prioritetinės grupės asmenų ir dėl to nesunaudojamos visos ASPĮ turimos COVID-19 vakcinos dozės, kviečiami skiepytis Aprašo 5 punkte nurodytoms prioritetinėms grupėms priklausantys gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, nurodytas Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gegužės 29 d. nutarimu Nr. 631 „Dėl Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų sąrašo patvirtinimo“, vykdantys asmenys, PO JŲ – didelių subjektų (prioritetas teikiamas dideliems subjektams, vykdantiems veiklą, priklausančią Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus sekcijai, kurioje nurodytose veiklose praėjusį ir (ar) einamąjį mėnesį nustatyta daugiausia COVID-19 ligos protrūkių) pateiktuose darbuotojų sąrašuose nurodyti darbuotojai, kol sunaudojamos visos ASPĮ turimos COVID-19 vakcinos dozės.“

Keletas svarbių akcentų:

 • Nepanaudotos vakcinos pirmiausia yra siūlomos prioritetinėms grupėms, įskaitant gyvybiškai svarbias visuomenei funkcijas (pareigūnai, ugniagesiai ir pan.). Visų prioritetinių grupių skiepijimas išlieka itin svarbus ir pirmesnis.
 • Po to gali būti skiepijami tik tie ūkio subjektai, kur yra daugiau nei 100 darbuotojų, o prioritetas teikiamas subjektams, vykdantiems veiklą, priklausančią Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus sekcijai, kurioje nurodytose veiklose praėjusį ir (ar) einamąjį mėnesį nustatyta daugiausia COVID-19 ligos protrūkių.
 • Todėl tik likus vakcinos nuo prioritetinių grupių bus kviečiami vakcinuotis minėtus kriterijus atitinkantys ūkio subjektai (bus susisiekta individualiai su įmonėmis, kurios užpildys ir pateiks darbuotojų sąrašus, pakviečiant jas vakcinuotis nurodytu laiku).

Jei atitinkate ūkio subjektams dėl vakcinacijos nustatytus kriterijus, prašome pasirengti Jūsų darbuotojų, norinčių vakcinuotis, sąrašus pagal šią formą.

Svarbu. Reikalinga iš viso pateikti 2 dokumentus: sąrašą (formoje pateiktas Exel formatu) ir dar vieną - tą patį sąrašą, pasirašytą organizacijos vadovo, su įstaigos/įmonės antspaudu - PDF formatu.

Sąrašus siųsti el. paštu: viktorija.zubiene@klaipeda.lt 

Kontaktinis asmuo pasiteiravimui Viktorija Zubienė, tel.: (8 46) 215 451.


DĖL SPORTO ORGANIZACIJŲ IR JŲ TRENERIŲ VAKCINACIJOS

 2021 m. balandžio 7 d. 

Sporto organizacijose dirbantys treneriai kviečiami teikti sąrašus vakcinacijai pagal 1.15 prioritetą.         

Atkreipiame dėmesį, kad  šiame etape prioritetinė grupė – „Treneriai“. Už "Trenerio" pareigų nurodymą ir atitikimą galiojantiems teisės aktams, atsakomybę prisiima Sporto organizacijos vadovas.

Sąrašus reikia teikti dviem formatais: excel formatu ir pdf formatu (pdf formatas pateikiamas su įstaigos vadovo parašu ir antspaudu). Sąrašus pateikti iki 2021-04-19 Sporto skyriaus specialistei Aistei Sorokienei el. paštu: aiste.sorokiene@klaipeda.lt, tel. pasiteiravimui 8 46 40 17 13.


 

DĖL ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ IR MOKINIŲ VAKCINACIJOS

2021 m. kovo 25 d.

Prašome susipažinti su atnaujintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 DĖL SKIEPIJIMO VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS ĮSIGYJAMA COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) VAKCINA PRIORITETINIŲ GYVENTOJŲ GRUPIŲ NUSTATYMO.

Vadovaujantis šiuo teisės aktu, nuo š. m. kovo 25 d. Klaipėdos mieste ruošiamasi vakcinacijai šių tikslinių grupių:

1.15. asmenys, dirbantys arba teikiantys paslaugas švietimo įstaigose, įskaitant vykstančius vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, laisvuosius mokytojus, ir asmenis, teikiančius švietimo paslaugas ir kitas paslaugas švietimo paslaugų gavėjams kituose švietimo teikėjuose, išskyrus nurodytus šio įsakymo 1.12 papunktyje; kitų juridinių asmenų darbuotojai, švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais ar studentais ir (arba) būnantys patalpose, kuriose lankosi mokiniai ar studentai; asmenys, švietimo įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės; treneriai; mokiniai, kurie mokosi vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje; asmenys, studijuojantys pagal sveikatos mokslų studijų krypčių programas ir dalyvaujantys klinikinių įgūdžių užsiėmimuose arba atliekantys klinikinę praktiką ASPĮ ir vaistinėse, išskyrus šio įsakymo 1.1.1 – 1.1.2 papunkčiuose nurodytus studentus.

Prašome Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančių teisės akte minėtų įstaigų sudaryti įstaigos darbuotojų, norinčių pasiskiepyti, sąrašus pagal minėtus prioritetus, užpildant lentelę ir ją atsiųsti el. paštu ausra.dragasiene@klaipeda.lt iki kovo 29 d. 17 val. Taip pat kartu su sąrašu atsiųsti ir Jūsų įstaigos vadovo įsakymą, patvirtinantį įstaigos vakcinuojamų darbuotojų sąrašą (prisegti skanuotą dokumentą su vadovo parašu).

Kilus klausimams skambinkite tel. (8 46) 396311.


DĖL 65 m. IR VYRESNIŲ ASMENŲ VAKCINAVIMO

2021 m. kovo 21 d.

Informuojame, kad vadovaujantis pakeistu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-2997 patvirtintu Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašu (nauja redakcija įsigaliojo 2021-03-19), asmenys, nesiregistravę (nepageidavę būti registruoti) skiepytis dėl to, kad pageidavo vakcinos, kurios gydymo įstaiga tuo metu neturėjo, arba neatvykę skiepytis paskirtu laiku, gali iš naujo registruotis arba būti užregistruoti skiepytis.

Todėl nuo 2021-03-22 asmenys, priklausantys prioritetinei senjorų grupei (65 m. ir vyresni), kviečiami iš naujo priimti sprendimą dėl skiepijimosi ir registruotis vakcinuotis nuo COVID-19 ligos pasirinkta norima vakcinos rūšimi.

Šių asmenų registracija vakcinavimui vyks keliais būdais:

 • per artimiausias dienas telefonu su asmeniu (65 m. ir vyresni) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo ir norimos vakcinos rūšies. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą pasirinkta vakcinos rūšimi ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.
 • senjorai gali ir patys (ar su artimųjų pagalba) susisiekti su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, prie kurios yra prisirašę, ir registruotis skiepui, įvardindami norimą vakcinos rūšį. Gydymo įstaigos darbuotojas asmenį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą pasirinkta vakcinos rūšimi ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

DĖL 65-69 M. ASMENŲ VAKCINAVIMO

2021 m. kovo 14 d.

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006, Klaipėdos mieste nuo 2021-03-15 plačiai pradedama vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos šios tikslinės grupės:

1.13.4. 65-69 m. asmenys.

Klaipėdos mieste numatoma tokia šios grupės asmenų vakcinavimo tvarka:

 • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu (65-69 m.) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas.
 • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Toliau tęsiama ir asmenų, kurie negali atvykti vakcinuotis į skiepijančias įstaigas (nevaikštantys, dėl neįgalumo ir kt.), vakcinacija šių asmenų namuose.

Primename, kad jei senjoras nesulaukė skambučio iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašęs (dėl kokių tai techninių kliūčių ar pasikeitusio asmens tel. numerio, kurio įstaiga nežino ir todėl negali susisiekti su savo pacientu ar kt.), rekomenduojame pačiam senjorui arba su artimo asmens pagalba susisiekti su savo asmens sveikatos priežiūros įstaiga ir užsiregistruoti vakcinavimui.


DĖL 70-74 M. ASMENŲ VAKCINAVIMO

2021 m. kovo 6 d.

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006, Klaipėdos mieste nuo 2021-03-08 plačiai pradedama vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos šios tikslinės grupės:

1.13.3. 70-74 m. asmenys.

Klaipėdos mieste numatoma tokia šios grupės asmenų vakcinavimo tvarka:

 • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu (70-74 m.) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas.
 • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Toliau tęsiama ir asmenų, kurie negali atvykti vakcinuotis į skiepijančias įstaigas (nevaikštantys, dėl neįgalumo ir kt.), vakcinacija šių asmenų namuose.

Primename, kad jei senjoras nesulaukė skambučio iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašęs (dėl kokių tai techninių kliūčių ar pasikeitusio asmens tel. numerio, kurio įstaiga nežino ir todėl negali susisiekti su savo pacientu ar kt.), rekomenduojame pačiam senjorui arba su artimo asmens pagalba susisiekti su savo asmens sveikatos priežiūros įstaiga ir užsiregistruoti vakcinavimui.


DĖL 75-79 M. ASMENŲ VAKCINAVIMO 

2021 m. vasario 28 d.

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006, Klaipėdos mieste nuo 2021-03-01 plačiai pradedama vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos šios tikslinės grupės:

1.13.2. 75-79 m. asmenys.   

Klaipėdos mieste numatoma tokia senjorų vakcinavimo tvarka:  

 • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu (75-79 m.) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas.
 • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Jei senjoras nesulaukė skambučio iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašęs (dėl kokių tai techninių kliūčių ar pasikeitusio asmens tel. numerio, kurio įstaiga nežino ir todėl negali susisiekti su savo pacientu ar kt.), rekomenduojame pačiam senjorui arba su artimo asmens pagalba susisiekti su savo asmens sveikatos priežiūros įstaiga ir užsiregistruoti vakcinavimui.

Dėl asmenų, kurie negali atvykti į vakcinacijos vietas (nevaikštantys, dėl neįgalumo ir kt.), vakcinavimo: LR sveikatos apsaugos ministerijai nustačius jau vakcinų vežimo į pacientų namus technines galimybes ir taisykles, asmenys (65 m. ir vyresni), kurie negalės atvykti į vakcinacijos vietas, bet norės skiepytis, bus vakcinuojami jų namuose. Su tokiais asmenimis individualiai telefonu susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei asmuo pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir suderins konkretų sveikatos priežiūros specialistų atvykimo laiką į asmens namus jo vakcinavimui. Atkreipiame dėmesį, kad tokių asmenų vakcinacija taip pat bus vykdoma išlaikant LR sveikatos apsaugos ministro nustatytus vakcinavimo prioritetus pagal eiliškumą: pirmiausia tokie asmenys vakcinuojami iš prioriteto 80 m. ir vyresni asmenų grupės, toliau – iš 75-79 m., 70-74 m., 65-69 m.


DĖL 80 M. IR VYRESNIŲ ASMENŲ VAKCINAVIMO 

2021 m. vasario 20 d.

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006, Klaipėdos mieste nuo 2021-02-22 plačiai pradedama vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos šios tikslinės grupės:

1.13.1. 80 m. ir vyresni asmenys.

Kadangi kol kas kokybiškai ir pilnai neveikia LR sveikatos apsaugos ministerijos rengiama centralizuota IPR sistema pacientų skiepijimo registravimuisi ir pacientas dar neturi galimybės pats užsiregistruoti COVID-19 skiepui, tai Klaipėdos mieste numatoma tokia senjorų vakcinavimo tvarka:

 • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu (80 m. ir vyresniais) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas.
 • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.

Primename, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama. Visos vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų, bet po skiepo gali būti šalutinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas dūrio vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.


DĖL PACIENTŲ VAKCINACIJOS

2021 m. vasario 17 d.

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006, Klaipėdoje vykdoma vakcinacija šių tikslinių grupių:

 • 1.9. asmenys, sergantys remisijos nepasiekusia onkologine liga ir kuriems taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas (imunoterapija, taikinių terapija, chemoterapija, hormonoterapija, spindulinė terapija, chirurginis gydymas ir kt.) arba persirgę onkologine liga ir aktyviai stebimi, kai po aktyvaus priešvėžinio gydymo pabaigos yra praėję ne daugiau kaip 24 mėn. (išskyrus nurodytus šio įsakymo 1.1.4.3 papunktyje);
 • 1.10. asmenys, sergantys žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukelta liga.

Šių asmenų vakcinacija vykdoma VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Dėl 1.9 prioriteto pacientų vakcinacijos reikia kontaktuoti su ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinika (tel. 846 396586),

dėl 1.10 prioriteto – su ligoninės AIDS Centru (tel. 846 396608).


DĖL ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ VAKCINACIJOS

2021 m. vasario 1 d.

Prašome susipažinti su atnaujintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 DĖL SKIEPIJIMO VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS ĮSIGYJAMA COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) VAKCINA PRIORITETINIŲ GYVENTOJŲ GRUPIŲ NUSTATYMO.

Vadovaujantis šiuo teisės aktu, nuo š. m. vasario 1 d. Klaipėdos mieste ruošiamasi vakcinacijai šių tikslinių grupių:

 • 1.11. savivaldybių administracijų paskirti asmenys, užtikrinantys vaikų priežiūrą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.9 papunktyje nurodytais atvejais;
 • 1.12. asmenys, dirbantys švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, asmenys, dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas, asmenys, dirbantys profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose.

Prašome Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančių švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų sudaryti įstaigos darbuotojų, norinčių pasiskiepyti, sąrašus pagal minėtus prioritetus, užpildant  lentelę ir ją atsiųsti el. paštu Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriui Jūsų įstaigą kuruojančiam specialistui: pagal 1.11 prioritetą sąrašai pateikiami iki š.m. vasario 2 d. 14 val.; pagal 1.12. prioritetą – iki vasario 3, 4, 5 d. 14 val. Taip pat kartu su sąrašu atsiųsti ir Jūsų įstaigos vadovo įsakymą, patvirtinantį įstaigos vakcinuojamų darbuotojų sąrašą (prisegti skanuotą dokumentą su vadovo parašu).

Kilus klausimams skambinkite tel. (8 46) 396311.


DĖL VAISTINIŲ DARBUOTOJŲ VAKCINACIJOS

2021 m. sausio 22 d.

Prašome Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančių vaistinių iki š.m. sausio 27 d. užpildyti šią lentelę ir ją atsiųsti el. paštu sveikata@klaipeda.lt

Taip pat kartu atsiųsti ir Jūsų įstaigos vadovo įsakymą, patvirtinantį įstaigos vakcinuojamų darbuotojų sąrašą (prisegti skanuotą dokumentą su vadovo parašu).

!!! Apie Jūsų įstaigos darbuotojams paskirtą tikslų vakcinacijos laiką ir vietą būsite informuoti skiepijimą atliksiančios ASPĮ (bus susisiekta su Jūsų įstaigos nurodytu kontaktiniu asmeniu).


DĖL sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų vakcinacijos

2021 m. sausio 14 d.

Prašome Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų (nepriklausomai nuo pavaldumo ar juridinio statuso) iki š.m. sausio 19 d. užpildyti anketą dėl darbuotojų skiepijimo.

!!! Apie Jūsų įstaigos darbuotojams paskirtą tikslų vakcinacijos laiką ir vietą būsite informuoti skiepijimą atliksiančios ASPĮ (bus susisiekta su anketoje nurodytu Jūsų kontaktiniu asmeniu).

Taip pat prašome užpildyti naujos formos lentelę ir ją atsiųsti el. paštu sveikata@klaipeda.lt iki š.m. sausio 22 d. Taip pat kartu atsiųsti ir Jūsų įstaigos vadovo įsakymą, patvirtinantį įstaigos vakcinuojamų darbuotojų sąrašą (prisegti skanuotą dokumentą su vadovo parašu).

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad š.m. sausio mėn. LR sveikatos apsaugos ministrui pakeitus Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašą, lentelė, kurią rengėte pagal mūsų tinklalapyje 2020-12-30 paviešintą informaciją ir formą nebegalioja.


DĖL kitų prioritetinių grupių vakcinacijos

2021 m. sausio 14 d.

Informuojame, kad 2021 m. sausio 14-15 dienomis Klaipėdoje vykdomas vakcinavimas LR sveikatos apsaugos ministro 2021-01-05 įsakyme Nr. V-8 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinės gyventojų grupės patvirtinimo“ pakeitimo“.šioms nurodytoms prioritetinėms grupėms:

 • 1.3. asmens, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;
 • 1.4. COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius.

DĖL prioritetinių grupių vakcinacijos

 2021 m. sausio 8 d.

Prašome susipažinti su LR sveikatos apsaugos ministro 2021-01-05 įsakymu Nr. V-8 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinės gyventojų grupės patvirtinimo“ pakeitimo“.

Informuojame, kad LR sveikatos apsaugos ministerija planuoja 2021 m. sausio 11-12 dienomis skirti vakciną šioms minėtame teisės akte nurodytoms prioritetinėms grupėms:

 • 1.1.7. darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;
 • 1.1.8. pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai;
 • 1.2. socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.

Todėl šiuo metu vyksta pasirengimas tik šių prioritetinių grupių vakcinavimui.


Dėl medicinos darbuotojų vakcinacijos

2020 m. gruodžio 30 d.

Klaipėdos regiono ligoninėse prioritetinės grupės darbuotojų skiepijimas Covid-19 vakcina dėl sklandžių koordinavimo veiksmų vyksta sėkmingai.

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė organizuoja sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Gruodžio 26 dieną ši ligoninė gavo 1950 „Pfizer“ ir „BioNTech“ farmacijos kompanijų „ledo“ vakcinos nuo COVID-19 dozių. Gruodžio 28 d. ryte vakcina buvo transportuojama ir perduodama Respublikinei Klaipėdos, Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos vaikų, taip pat Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninėms.

Vakcinacija pradėta gruodžio 27 dieną 8 val. ryte Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Iki gruodžio 29 dienos vidurdienio Klaipėdos regiono ligoninėse paskiepyta virš 1400 darbuotojų, iš jų 535 Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Šiuo metu skiepijimą pilnai užbaigė Klaipėdos vaikų, Kretingos, Gargždų, Šilalės ir Šilutės ligoninės. Likusios ligoninės darbuotojų skiepijimą planuoja baigti 2020-12-30.

Į Lietuvą vis atvykstant naujoms vakcinos siuntoms, vakcinavimas bus tęsiamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-2997 patvirtintame Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos apraše nustatyta tvarka ir pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintas skiepijamų gyventojų prioritetines grupes.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 patvirtinta skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinė gyventojų grupė – asmens sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – ASPĮ), išskyrus palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių ASPĮ, darbuotojai.

Ruošiantis sklandžiam ir koordinuotam šio etapo vakcinacijos procesui Klaipėdos mieste, prašome visų ASPĮ, veikiančių Klaipėdos miesto savivaldybėje ir turinčių galiojančią įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, sudaryti savo įstaigos darbuotojų, norinčių skiepytis vakcina nuo COVID-19, sąrašus pagal pateiktą lentelės formą.

Šiuos sudarytus sąrašus kol kas prašome saugoti savo įstaigoje, jų pateikti Klaipėdos miesto savivaldybei ar skiepijimą organizuojančiai ASPĮ nereikia.

Vakcinavimas Klaipėdos mieste bus vykdomas priklausomai nuo COVID-19 vakcinos prieinamumo ir tipo. Tiksli informacija apie tai, kam ir kada pateikti sudarytus sąrašus, kada, kur ir kaip vyks Jūsų įstaigos darbuotojų vakcinacija, bus nuolat skelbiama Klaipėdos miesto savivaldybės tinklalapyje bei platinama įvairiais komunikaciniais kanalais.

Sekite mūsų naujienas!


 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading