Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

Miestai partneriai

 

GDYNĖ                     KALININGRADAS
KARLSKRONA                    KLYVLENDAS
KOTKA                    KUDŽI
LIEPAJA                     LIUBEKAS
MANHEIMAS                     MOGILIOVAS
ODESA                     ZASNICAS
ŠČECINAS                   ŠIAURĖS TAINSAIDAS

 

Klaipėdoje pirmą kartą vyko Miestų partnerystės šventė

2014 m. spalio 8-10 d. pirmą kartą Klaipėdoje surengta Miestų partnerystės šventė, į kurią buvo atvykę vienuolikos Klaipėdos miestų partnerių delegacijos iš 8 šalių: Čerepovecas ir Kaliningradas iš Rusijos; Liepoja iš Latvijos, Liubekas, Manheimas ir Zasnicas iš Vokietijos, Mogiliovas iš Baltarusijos. Buvo pažymėtas bendradarbiavimo 25-metis su atstovais iš Karlskronos, Švedija, o su Suomijos miesto Kotkos pasiuntiniais - dvidešimtmetis. Mero Iraklio Kakulijos vadovaujama delegacija atvyko iš Gruzijos uostamiesčio Poti , kuris siekia partnerystės su Klaipėda. Tris dienas Klaipėdoje viešėjo 46 užsienio svečiai. Vyko delegacijų susitikima su miesto meru V. Grubliausku, kur savivaldybių politikai ir specialistai pasidalino savo miesto plėtros naujienomis ir supažindino su strateginiais planais. Viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje svečiai komentavo sukurtą reklaminį filmą apie visus Klaipėdos miestus partnerius. Jau nuo spalio 1 dienos klaipėdiečiai galėjo susipažinti su Savivaldybės ir jos užsienio partnerių kartu nuveiktais darbais: prie paminklo „Arka“ buvo eksponuojama partnerystės paroda. Ši paroda toliau apkeliaus miesto mokyklas. Aktyviai į partnerystės šventę įsijungė radijo stotis LaLuna, kuri pakvietė savo klausytojus dalyvauti žaidime - loterijoje „Ką žinai apie Klaipėdos miestus - partnerius“. Išlošta daug prizų. Simono Dacho namuose organizuota vokiškų filmų peržiūra.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje ir Klaipėdos universiteto menų fakulteto Koncertų salėje skambėjo nuostabi vargonų muzika, kurią atliko Liubeko miesto savivaldybės vargonininkė Dagmar Koptein. Beveik iš visų miestų – partnerių atvyko atlikėjai - jauni, bet jau nusipelnę menininkai, tarptautinių konkursų laureatai. Šie puikūs muzikantai koncertavo penkiose švietimo įstaigose, atliko savo šalies kompozitorių klasikinius, populiarius arba liaudies kūrinius. Po koncerto svečiai šiltai bendravo su mokyklų bendruomenėmis.

Partnerystės šventės svečiai susipažino su investicijų galimybėmis Klaipėdos LEZ-e, valstybinės reikšmės, strateginiu Suskystintųjų dujų terminalu, naujuoju, netrukus duris atversiančiu Kultūros fabriku. Teatralizuotą ekskursiją po senamiestį efektingai ir trankiai pradėjo žymaus aktoriaus Valentino Masalskio išugdyti Klaipėdos Jaunimo teatro artistai. Jų pasirodymas neįprastoje vietoje – Vėtrungių alėjoje prie kelto į Smiltynę, buvo tikras siurprizas užsieniečiams. Trupė iškart pakviesta atvykti į Ščeciną.

Universitete vykusioje konferencijoje – diskusijoje „ Miestų ir bendruomenių tarptautinio bendradarbiavimo vaidmuo Europos ateičiai“ dalyvavo ne tik Savivaldybės, bet ir kitų Klaipėdos organizacijų atstovai. Visi pasisakiusieji pabrėžė tarptautinio bendradarbiavimo naudą ir tiesiog žmogišką poreikį bendrauti. Šiuolaikiniame nestabiliame pasaulyje yra svarbūs vietinio lygmens politikų ir piliečių tarptautiniai ryšiai, kurie gali daryti pozityvią įtaką tarpvalstybiniams santykiams.

Radosi minčių dėl tolesnių kultūrinių projektų. Pavyzdžiui, ateinančiais metais sukanka 100 metų, kai buvo pasirašyta Manheimo miesto paramos sutartis su Klaipėda – Memeliu, kuris buvo nukentėjęs nuo pirmojo pasaulinio karo. Kalbėtasi dėl šios sutarties šimtmečio paminėjimo abiejuose miestuose. Su Manheimo miesto tarybos nare Marianne Seitz aptarta galimybė E. Balsio menų gimnazijos kameriniam orkestrui koncertuoti Manheime Paramos sutarties šimtmečio proga. Ateinančių metų birželio 5-8 dienomis Klaipėdoje vyks didžiųjų burlaivių Baltic Tall Ships Regatta šventė. Iš Klaipėdos istorinių burlaivių laivynas pasuks link Ščecino. Klaipėda, Kotka ir Ščecinas bus Tall Ships Races 2017 regatą priimantys uostai. Vyko šių miestų - regatos organizatorių pasitarimai dėl bendradarbiavimo kviečiant laivus į mūsų uostus ir bendrų regatos renginių organizavimo darbų.

Partnerystės šventę vainikavo iškilminga Partnerystės Memorandumo pasirašymo ceremonija ir iš tiesų puikus nemokamas Draugystės koncertas Klaipėdos koncertų salėje. Šis renginys sustiprino įsitikinimą, jog tarptautinis bendradarbiavimas yra vienas būdų savivaldybėms tapti pozityvių pokyčių mieste varikliais, plėsti gyventojų pasaulėžiūrą ir formuoti sveiką savikritiškumą. Tai iš tiesų yra būdas kurti savo šalį, parodyti ją, supažindinti su ja kitas tautas tam, kad tavo tėvynė taptų geriau pažįstama, suprantama ir gerbiama.

 

   
   
   
   

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams