Pradžia
Lt En

Peter Oertling (2002 m.)

Už ypatingus nuopelnus Klaipėdos miestui Garbės piliečio vardas Peter Oertling suteiktas 2002 m. liepos 26 dieną.

Taip buvo įvertinti Hanzos miesto Liubeko prezidento Peter Oertling nuopelnai Klaipėdos miestui.

1989 m. Peter Oertling buvo partnerystės tarp Klaipėdos ir Liubeko užmezgimo iniciatorius. 1990 m. kovo 2 d. Liubeke pasirašyta miestų bendradarbiavimo sutartis.

Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu Peter Oertling miesto vardu teikė ne tik didelę moralinę pagalbą, bet ir organizavo atskirą akciją, kurios metu Liubeke buvo surinkta 300 000 DM ir perduota Klaipėdos miestui.

Pono Peter Oertling iniciatyva 1990 metų pradžioje Klaipėdoje buvo įkurta Klaipėdos–Liubeko jaunimo skatinimo bendrija, kuri kasmet organizuoja 10-12 jaunųjų Klaipėdos amatininkų stažuotes Liubeko miesto įmonėse.

Pono Peter Oertling iniciatyva 1995-1996 metais buvo įgyvendinta Klaipėdos miesto gydytojų stažuočių programa Liubeko Pietinėje ligoninėje ir Aukštojoje medicinos mokykloje. Du metus kas mėnesį po 2 gydytojus turėjo galimybę praktikuotis ir kelti savo kvalifikaciją.

Tamprių kontaktų su Liubeku dėka Klaipėda turėjo galimybę 1998 m. pristatyti save regioniniame Šlezvigo–Holšteino žemės biure Briuselyje. Klaipėda tapo pirmuoju Baltijos šalių miestu pristačiusiu save Europos Sąjungos sostinėje.

Tamprių kontaktų su Liubeku dėka 2000 m. Vilniuje įsikūrė Šlezvigo–Holšteino žemės biuras.

Pono Peter Oertling veiklos dėka užsimezgė ypatingai tamprūs kontaktai tarp Klaipėdos ir Liubeko Pramonės ir prekybos rūmų, kurių išraiška – kasmetinės verslo misijos.

Peter Oertling asmeniškai kuruoja Klaipėdos ir Liubeko miestų parterystę, įvairialypis bendradarbiavimas ekonomikos, miesto ūkio, kultūros ir švietimo srityse, lyginant Klaipėdos miesto bendradarbiavimą su kitais miesto partneriais, yra ypač intensyvus ir vaisingas.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams