Pradžia
Lt En

Civilinės saugos renginių akimirkos

Renginys skirtas civilinės saugos prevencijai Klaipėdos mieste

Ar saugiai jaučiasi Klaipėdos gyventojai? Ar suvokia galimas grėsmes? Kaip supranta savo ir valstybės saugumą? Kokių veiksmų imtųsi įvykus nelaimei?

Šie ir kiti klausimai liepos mėnesį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus pareigūnus kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio darbuotojais paskatino dalyvauti civilinės saugos viešinimo renginyje „Ar saugu Klaipėdos mieste?“.

Akivaizdu, kad siekiant geresnių rezultatų visuomet padeda bendradarbiavimas su kitomis institucijomis bei įsitraukimas į bendrą veiklą. Todėl nuoširdžiai džiaugėmės, kad Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos verbuotojai, dalyvaudami Pajūrio regione verbavimo renginiuose, sutiko bendradarbiauti kartu šviečiant visuomenę saugumo klausimais.

Temų pokalbiams su miestiečiais netrūko, nes grėsmių sąvoka žmonių sąmonėje siejama ne tik su karu, bet ir su gamtinėmis nelaimėmis, žmogaus sukeltais įvykiais, epidemijomis, terorizmu ir kt. Vis dėlto vykdoma apklausa, parodė, kad ne visi gyventojai jaučiasi saugūs, be to, nepakankamai turi žinių apie mieste esančius kolektyvinės apsaugos statinius, pavojingus objektus bei gyventojų perspėjimą ir informavimą mobiliosiomis žinutėmis, todėl tokių viešinimo renginių tikslingumas akivaizdus.

   


VIKTORINA „AŠ ŽINAU, KAIP BŪTI SAUGIAM IR PADĖTI KITAM – 2017!“

Kovo 1 d., minint Tarptautinę civilinės saugos dieną, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos darbuotojai Jaunimo centre organizavo miesto bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams viktoriną "Aš žinau, kaip būti saugiam ir padėti kitam – 2017!".  Viktorina, tapusi jau tradicija, buvo organizuota dviem etapais: per pirmąjį etapą mokyklos pristatė filmuotą medžiagą  „Apsižvalgyk, ar matai grėsmes?", antrajame etape mokiniai demonstravo savo žinias, reakciją bei kūrybiškumą. Geriausiu pirmo etapo darbu pripažintas „Verdenės“ progimnazijos vaizdo įrašas. Geriausi konkurso pirmojo etapo mokyklų darbai eksponuojami savivaldybės internetiniame puslapyje bei YouTube (Klaipėdos civilinė sauga). Moksleiviai nufilmavo situacijas, kurios jų manymu, yra rizikingos, keliančios grėsmę žmogaus sveikatai ar gyvybei.

Antrojo etapo metu moksleiviai varžėsi atlikdami įvairias teorines bei praktines užduotis. Pateiktos užduotys susijusios su  civilinė saugos  paskirtimi – mokėti pasirengti gresiantiems pavojams bei žinoti, kaip elgtis jiems įvykus. Tokiais būdais bandoma skatinti jaunimą būti pastabiems, rūpintis ne tik savo saugumu, bet ir šalia esančiųjų.

Viktorinoje buvo pakviesti dalyvauti Liudviko Stulpino ir „Verdenės“ progimnazijų mokiniai. Geriausiai pasirodė Liudviko Stulpino progimnazijos komanda. Komandų dalyviai buvo apdovanoti prizais, skatinančiomis dovanėlėmis, nepamiršti buvo ir komandų sirgaliai. Komandas rengusieji mokytojai buvo pagerbti Klaipėdos miesto mero padėkos raštais.  Beje, ir geriausio  vaizdo įrašo kūrėjų komanda buvo apdovanota mero padėkos raštais.

Aktyvus moksleivių dalyvavimas renginyje dar kartą įrodė, kad tokia švietėjiška veikla yra paveiki, uždeganti ir efektyvi kiekvienam, gilinant bei taikant civilinės saugos  žinias gyvenimiškose situacijose.

Viktorinos akimirkos

Viktorinos atrankai pateikti vaizdo įrašai:

"Verdenės" progimnazija (I vieta)

 

Liudviko Stulpino progimnazija (II vieta)


VIKTORINA „AŠ ŽINAU, KAIP BŪTI SAUGIAM IR PADĖTI KITAM – 2016!“

Kovo 1 d., minint Tarptautinę civilinės saugos dieną, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos darbuotojai Jaunimo centre organizavo miesto bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams viktoriną „Aš žinau, kaip būti saugiam ir padėti kitam – 2016!“. Viktorina, tapusi jau tradicija, buvo organizuota dviem etapais. Per pirmąjį etapą mokyklos pristatė filmuotą medžiagą „Apsižvalgyk, ar matai grėsmes?“. Antrajame etape mokiniai demonstravo savo žinias, reakciją bei kūrybiškumą.

Pirmame etape moksleiviai nufilmavo situacijas, kurios, jų manymu, yra rizikingos, keliančios grėsmę žmogaus sveikatai ar gyvybei. Antrojo etapo metu moksleiviai varžėsi atlikdami įvairias teorines ir praktines užduotis. Pateiktos užduotys susijusios su civilinė saugos paskirtimi – mokėti pasirengti gresiantiems pavojams bei žinoti, kaip elgtis jiems įvykus. Tokiais būdais bandoma skatinti jaunimą būti pastabiems, rūpintis ne tik savo saugumu, bet ir šalia esančiųjų.

Viktorinoje dalyvavo Martyno Mažvydo, Tauralaukio, Gedminų, Liudviko Stulpino ir „Verdenės“ progimnazijų mokiniai. Komandų dalyviai buvo apdovanoti prizais, paskatinančiomis dovanėlėmis, nepamiršti buvo ir komandų sirgaliai. Komandas rengusieji mokytojai buvo pagerbti Klaipėdos miesto mero padėkos raštais. Beje, „Verdenės“ progimnazijos 7C klasės mokinei Ernestai Mackevičiūtei buvo įteiktas padėkos raštas už geriausiai sukurtą vaizdo įrašą. Aktyvus moksleivių dalyvavimas renginyje dar kartą įrodė, kad tokia švietėjiška veikla yra paveiki, uždeganti ir efektyvi kiekvienam, gilinant bei taikant civilinės saugos žinias gyvenimiškose situacijose.

Viktorinos 2016 akimirkos

Viktorinos atrankai pateikti vaizdo įrašai:

„Verdenės“ progimnazija (20 balų)

 

Martyno Mažvydo progimnazija (18 balų)

 

Gedminų progimnazija (16 balų)

 

Liudviko Stulpino progimnazija (12 balų) 

 

Tauralaukio progimnazija (12 balų)


 VIKTORINA "AŠ ŽINAU, KAIP BŪTI SAUGIAM IR PADĖTI KITAM!"

Viktorinos akimirkos


SUSITIKIMAS SU BALTIC SHIPS REGATA 2015 SAVANORIAIS

Susitikimo akimirkos


RENGINYS "MOKINKIMĖS SAUGIAI POILSIAUTI" 

Renginio akimirkos


RENGINYS "MOKINKIMĖS SAUGIAI POILSIAUTI" 

Renginio akimirkos


AKCIJA "AKTYVUOKIME KORINĮ TRANSLIAVIMĄ MOBILIUOSIUOSE TELEFONUOSE"

Renginio akimirkos

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams