Pradžia
Lt En

Dėl prašymų priėmimo paramai pagal materialinio nepritekliaus mažinimo programą Lietuvoje

1
Dėl prašymų priėmimo paramai pagal materialinio nepritekliaus mažinimo programą Lietuvoje

Nuo 2024 m. balandžio 22 d. bus tęsiamas prašymų 2024 metams paramai pagal Materialinio nepritekliaus mažinimo programą Lietuvoje priėmimas ne Taikos pr. 52C, kaip iki šiol, o Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyrio padaliniuose pagal asmenų gyvenamąja vietą.

Gyventojai, kurie iki šiol dar nesikreipė dėl minėtos paramos:

gyvenantys šiaurinėje miesto dalyje (nuo Kalotės iki Baltijos pr. imtinai), priimami Taikos pr. 52C.

gyvenantys pietinėje miesto dalyje (nuo Baltijos pr. (Baltijos pr. neįskaitomas) iki Rimkų gyvenvietės imtinai), priimami Laukininkų g. 19A. 

Prašymus taip pat galima teikti ir elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt

Informacijos telefonas: (0 46) 41 08 40.

Teisę gauti paramą pagal MNM programą turi šie asmenys (šeimos):

- kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui ar vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio;

- kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui ar vienam iš bendrai gyvenančių asmenų viršija 1,5 VRP,  bet neviršija 2,5 VRP dydžio, jeigu vienas gyvenantis asmuo arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų:

- yra neįgalus, sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo arba gaunantis bet kokios rūšies pensiją, pensijų išmoką ir (ar) šalpos išmoką;

- yra šeima, auginanti 3 ir daugiau vaikų;

- yra vienas iš tėvų, auginantis vaiką (-us);

- yra prieglobsčio prašytojas;

- yra trečiųjų šalių pilietis;

- yra benamis (neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos).

Nevertinant vieno asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamų parama gali būti teikiama gaisro, stichinės nelaimės atveju, vaikui (-ams) netekus maitintojo (-ų).

Šiuo metu Vyriausybės patvirtintas valstybės remiamų pajamų dydis (VRP) yra 176 eurai (1,5 VRP – 264 eurai; 2,5 VRP – 440 eurų).

Pagal MNM programą išduodama socialinė kortelė ir asmuo pats sprendžia, ką pirkti (anksčiau būdavo skiriami ilgo galiojimo maisto produktai).

Atkreiptinas dėmesys, kad pasikeitus asmens ir (ar) su juo bendrai gyvenančio (-ių) asmens (-ų) pajamoms (atsiradus pajamų šaltiniui), asmuo raštu privalo ne vėliau kaip per mėnesį informuoti savivaldybės administraciją apie materialinės padėties pasikeitimą ir (ar) atsiradusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į paramą, teikiamą pagal MNM programą. Dėl paramos tokiais atvejais reikia kreiptis iš naujo.

MNM programos veiklos Klaipėdos miete įgyvendinamos kartu su Labdaros ir paramos fondu ,,Maisto bankas“  (toliau – Maisto bankas). Maisto bankas atiduoda socialines korteles, teikia donacijas ir kt.

Svarbu! Pildant prašymą paramai nurodyti teisingus kontaktus, kuriais norima gauti informaciją apie paramos teikimą.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content