Pradžia
Lt En

2014 m. Klaipėdos miesto kultūros magistras Petras Bielskis

Lietuvos Teatro sąjungos meno kūrėjų asociacijos teatrologų-muzikologų Klaipėdos skyrius pasiūlė Klaipėdos kultūros magistro vardą suteikti teatrologui, režisieriui, pedagogui, visuomenės veikėjui, Klaipėdos universiteto profesoriui humanitarinių mokslų daktarui Petrui Bielskiui (gimė 1935 m. vasario 20 d.) už išskirtinius nuopelnus Klaipėdai ir visai Lietuvai.

Petras Bielskis – menininkas ir mokslininkas, visą savo gyvenimą paskyrė Lietuvos kultūrai: puoselėja nacionalinę dramaturgiją ir lietuviškojo teatro tradicijas, įvairiuose teatruose pastatė daugiau nei 30 spektaklių, aktyviai  reiškiasi dailės, literatūros, menotyros,  ypač teatrologijos srityse. Per  daugiau  kaip tris dešimtmečius pedagoginio darbo Klaipėdos universitete išugdė ištisą plejadą gabių studentų-režisierių , kurie tęsia savo Mokytojo pradėtus darbus įvairiuose kultūros baruose. Teatrologas nuolat dirba mokslinį darbą, yra kelių monografijų ir daugybės mokslinių straipsnių autorius. Petro Bielskio iniciatyva Klaipėdos universitete 1997 metais įsteigta Teatrologijos magistrantūra kasmet parengia keletą profesionalių teatrologų, kurie analizuoja Klaipėdos teatrų spektaklius ir kitus miesto kultūros reiškinius (G. Gugevičiūtė, R. Bočiulytė, R. Lukoševičienė, J. Petronytė, S. Burneikaitė, A. Eglinskaitė ir kt.).

Vienas iš svarbiausių profesoriaus nuopelnų, kad jis kartu su mokiniais sukūrė unikalų Lietuvoje ir analogų Europoje neturintį liaudiškųjų Klojimo teatrų tinklą, iš užmaršties prikėlė senąją dramaturgiją, atgaivino kaimiškojo teatro tradicijas ir Klojimo teatrų judėjimą, kurį kasmet vainikuoja Klojimo teatro krivūlės - teatrų festivaliai, vykstantys vis kitame šalies regione. Beje, pirmasis Klojimo teatras įsteigtas 1984 m. Klaipėdos rajono Agluonėnų kaime, o visoje šalyje profesoriaus iniciatyva jau veikia klojimo teatrai. Petras Bielskis – Šilalės garbės pilietis,  Motiejaus Valančiaus ir Balio Sruogos premijų laureatas. 

Justino Krisiūno nuotr.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams