Pradžia
Lt En

Automobilį prie Klaipėdos Senojo turgaus galima parkuoti nemokamai

Automobilį prie Klaipėdos Senojo turgaus galima parkuoti nemokamai

Senojo turgaus automobilių stovėjimo aikštelėje kasdien nuo 8-15 vienos valandos parkavimas nemokamas. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į klientų poreikius bei norą pritraukti kuo daugiau klaipėdiečių į turgavietę.

Vienintelė sąlyga – būtina kartoniniu laikrodžiu pasižymėti atvykimo laiką. Tokių laikmačių turgavietės lankytojams jau išdalinta keli šimtai, juos dar galima įsigyti Senojo turgaus administracijos pastate esančioje kasoje.

„Nemokamas parkavimas turgaus dienomis buvo vienas iš mano priešrinkiminių pažadų. Ne kartą teko girdėti, kaip klaipėdiečiai už parkavimą sumoka daugiau nei už turguje įsigytas prekes, todėl mano manymu, tai buvo ydinga praktika. Privalome palaikyti smulkius prekybininkus, kuriems turgus yra viena pagrindinių darboviečių, todėl tikiu, kad nemokamas parkavimas turgaus dienomis, bus paskata visiems – norintiems įsigyti ir parduodantiems savo užaugintą produkciją“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Pasak turgavietės vadovo, po sausio viduryje paskelbtos žinios apie nemokamą valandos parkavimą aikštelėje prie Senojo turgaus, jau matomi pokyčiai. Jei anksčiau aikštelė būdavo pustuštė, dabar čia laisvų vietų, ypač kai vyksta prekyba turgavietėje, būna mažai. 

„Be abejo, pagrindinis mūsų tikslas ir buvo, kad į turgų atvykstantys pirkėjai nepatirtų papildomų išlaidų. Praėjusiais metais atlikome turgaus klientų ir pardavėjų apklausas. Jie vieningai teigė, kad Senojo turgaus lankomumą pagerintų nemokama ir patogesnė parkavimo aikštelė. Taigi, pildome klaipėdiečių norus“, – teigė Viačeslav Karmanov, turgavietę administruojančios bendrovės direktorius.

Klaipėdos senamiesčio verslininkai nekart kėlė problemą, kad daugelis klaipėdiečių ir miesto svečių nesilanko šioje miesto dalyje dėl esą itin brangaus automobilių parkavimo mokesčio. Išties, stovėjimo valanda raudonojoje zonoje, į kurią patenka visas senamiestis, kainuoja 1,5 euro. Bet jau daugiau nei mėnesį tai nebėra kliūtis apsipirkti Senajame turguje, praleisti valandėlę vaikščiojant po miesto istoriją menančius kiemelius, užsukti į čia įsikūrusias parduotuves bei kavines.

„Senojo turgaus teritorijos laukia didelės permainos. Turgavietes administruojanti bendrovė yra parengusi ambicingus planus, ruošiasi kapitalinei rekonstrukcijai. Kaip ir visas Klaipėdos senamiestis, ši erdvė turi tapti reprezentaciniu traukos centru, noriai lankomu kasdien. Nemokamas parkavimas prie Senojo turgaus – tik pirmas žingsnis, siekiant pritraukti daugiau lankytojų. Pavasarį prasidės senamiestyje esančių pastatų fasadų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybė 2024 m. tam numatė daugiau nei  650 tūkstančių eurų, tai beveik 4 kartus daugiau nei iš pradžių planuota“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Nemokama parkavimo valanda galioja aikštelėje prie turgavietės administracijos pastato, kur pastatyti atitinkami eismo reguliavimo ženklai.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content