Pradžia
Lt En

Karščiavimo klinika veiks laisvose Psichikos sveikatos centro patalpose

Karščiavimo klinika veiks laisvose Psichikos sveikatos centro patalpose

 

Klaipėdos miesto savivaldybė Karščiavimo kliniką steigs Psichikos sveikatos centro pastate Galinio Pylimo g. 3. Tai atskiras naujai suremontuotas pastatas, kuriame ateityje planuota teikti psichosocialinės reabilitacijos paslaugas. Už patalpų pritaikymą atsakinga Savivaldybės viešoji įstaiga Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, o dėl radiologijos paslaugų užtikrinimo sutarta su Respublikine Klaipėdos ligonine.

„Suderinus daug tarpinstitucinių klausimų, sprendimas yra rastas.  Drįsčiau jį pavadinti kompromisiniu sprendimu ir sveiku geranoriškumo pavyzdžiu bendradarbiaujant tarp skirtingų institucijų. Šio klausimo sprendimas buvo koordinuojamas tiek su Sveikatos apsaugos ministru, tiek su Ministro Pirmininko atstovais, aktyviai procese dalyvaujant ir Lietuvos Respublikos Prezidentui. Klausimas išjudėjo iš mirties taško ir šiandieną jau galima kalbėti apie konkretų sprendimą ir jo įgyvendinimo aspektus. Ši klinika padės spręsti ir regionui kylančius iššūkius – tiek Skuodo ir Klaipėdos rajonų, tiek Palangos ir Neringos savivaldybės siuntė ženklus apie norą sudaryti sutartis dėl klinikos paslaugų jų savivaldybių gyventojams“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.  

Karščiavimo klinikos koordinatoriumi paskirtas Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Saulius Dabravalskis. Visų kitų medicinos įstaigų, nepaisant jų pavaldumo, prašoma prisidėti užtikrinant klinikos veiklą.

Planuojama, kad pasiruošimui Karščiavimo klinikos veiklai prireiks ne daugiau kaip savaitės. Numatoma, kad klinika dirbs kiekvieną dieną, ne mažiau kaip 4 val. per dieną, tačiau didėjant pacientų srautams, darbo laikas galės būti ilginamas.  Čia bus priimami 18-60 metų amžiaus pacientai, kurie turi kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių ir karščiuoja (temperatūra 37.8 ir daugiau). Pacientai čia bus priimami su elektroniniu šeimos gydytojo siuntimu, kurį bus galima gauti nuotoliniu būdu.

Iki šiol patalpos Galinio Pylimo g. 3 nebuvo vertinamos kaip tinkamos Karščiavimo klinikos veiklai, nes jose nėra nei rentgeno, nei laboratorijos, tačiau šiandien konstruktyvaus bendradarbiavimo dėka, sprendimai dėl šių klausimų rasti.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, Karščiavimo klinika turi būti steigiama atskirame pastate arba pastato dalyje atribojant pacientų srautus. Prie Karščiavimo klinikos turi galėti privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 10 automobilių, turi būti karščiuojančių pacientų automobiliams skirta aikštelė. Karščiavimo klinikoje taip pat turi būti stacionarus arba nešiojamas rentgenas, užtikrintas kraujo tyrimų paėmimas  ir medicininio personalo darbas.

 

 

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content