Pradžia
Lt En

Klaipėdoje – dėmesys eismo pralaidumui

2023-10-09

Balandžio mėnesį prie miesto valdžios vairo stojusi naujoji valdančioji dauguma iš esmės ėmėsi spręsti eismo reguliavimo klausimą. Taip siekiama sumažinti spūstis mieste. Savivaldybės transporto specialistams bei pavaldžioms įstaigoms pavesta per artimiausią mėnesį atlikti papildomą analizę ir pateikti vertinimui sankryžas, kuriose būtų tikslinga įrengti žalias rodykles bei planuoti išmanių eismo valdymo sistemų įdiegimą artimiausiu metu.

„Manau, kad didžiausia klaida – chaotiškas miesto ir rajono gyvenamųjų kvartalų vystymas. Visų pirma neišsprendus ir net nepagalvojus apie galimas spūstis išvažiuojant iš tankiai apgyvendinamų teritorijų, leista sparti mikrorajonų plėtra. Vienas iš tokių pavyzdžių, deja, „Bachmano žemių“ mikrorajonas. Džiugu, kad įgyvendinami nauji projektai, kuriasi žmonės, tačiau kaip didžiulis gyventojų skaičius išvažiuos iš šio mikrorajono, akivaizdžiai nepagalvota. Kita problema – jau ties Palangos plentu. Nemaža dalis gyventojų, pasirinkę gyvenimą šalia Klaipėdos besiplečiančiuose rajonuose, kiekvieną rytą ir vakarą juda Liepų gatve į miestą ir atgal. Keturių eismo juostų Liepų gatvė ties Palangos plentu jau pereina į dviejų eismo juostų kelią ir tai yra dar viena spūsčių priežastis“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.  

Siekiant kiek įmanoma pagerinti situaciją ypač didelis dėmesys skiriamas ir šviesoforų ciklų reguliavimui bei adaptavimui prie realių eismo sąlygų. Pailginus žalio šviesoforo signalo veikimo trukmę pavyko pasiekti, kad rytinio ir vakarinio piko metu sklandžiau vyktų eismas Liepų gatve, taip pat nuolat stebimas ir koreguojamas šviesoforų sistemų darbas kituose ruožuose, kur veikia vadinamoji „žalia banga“. Pavyzdžiui, Minijos–Pilies–Naujosios Uosto gatvių ruože šviesoforų ciklai sureguliuoti taip, kad rytinio piko metu sklandžiai būtų galima judėti iš pietinės į šiaurinę miesto dalį, o vakarinio piko metu – priešinga kryptimi. Kitu laiku trumpinama žalių šviesoforo signalų trukmė pagrindinėje gatvėje, ilginami šviesoforų ciklai išvažiavimui iš šalutinių gatvių. „Žaliosios bangos" principu taip pat veikia šviesoforai Jūrininkų prospekte, dalyje Šilutės plento.

„Šviesoforų reguliavimas negalimas iš kabinetų, todėl buvo duotas nurodymas vykti į problematiškiausias sankryžas ir realiai stebėti situaciją bei ją koreguoti. Kiek dabar matome, jau pavyko dalinai padidinti pralaidumą vykstantiems į centro pusę iš Kalotės ir Tauralaukio. Taip pat matome užprogramuotą dar vieną problemą – atidarius naują „Senvagės“ mokyklą Tauralaukyje, nepagalvota apie padidėsiantį automobilių srautą ir susidarysiančias spūstis. Todėl jau dabar ieškome būdų, kaip sureguliuoti srautą ir įdiegti išmaniąsias eismo technologijas. Šią problemą reikia spręsti neatidėliojant ir ieškant tik geriausių sprendimų“, – sako Arvydas Vaitkus.

Saugaus eismo komisijoje jau kelis kartus buvo svarstomas klausimas dėl Tilžės g. pervažos STOP ženklo panaikinimo. Tikimasi, kad šio ženklo panaikinimas dalinai išspręstų spartesnį įvažiavimą į miestą.

„Transporto eismo pralaidumo klausimas mieste – prioritetinis, todėl sprendžiant problemas bendradarbiaujame su Susisiekimo ministerija ir jai pavaldžiomis įstaigomis. Siekiant sklandesnio eismo įvažiuojant į miestą Tilžės gatve, jau kuris laikas prašome „Lietuvos geležinkelių“ atsisakyti STOP ženklo. Vairuotojai atkreipia dėmesį, kad būtent šis ženklas yra viena iš priežasčių spūstims rytinio piko metu. Džiaugiuosi, kad pavyko su ministerija ir „Lietuvos geležinkeliais“ susiderėti, kad ženklas bus panaikintas, kai bus modernizuojama geležinkelio pervaža, įrengiant automatinį užtvarą. Visoje Lietuvoje bus įgyvendinta 14 tokių projektų, o Tilžės gatvės pervaža mūsų dėka įtraukta į pirmumo eilę. Sieksime kuo greitesnio įgyvendinimo“, – sako uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.

Taip pat sprendžiant miesto pravažumo klausimą, imamasi iniciatyvos sankryžose atstatyti daugiau žaliųjų rodyklių. Prieš beveik ketverius metus šalies valdžia nurodė nuimti visas žalias rodykles, o pakeitus sprendimą, jas grąžinti prie šviesoforų buvo galima tik su Transporto kompetencijų agentūros pritarimu. Daugelyje sankryžų per kelerius pastaruosius metus buvo įrengtos papildomos šviesoforų sekcijos, tačiau dar ir dabar yra likę sankryžų, kuriose, specialistų vertinimu, būtų galima grąžinti paprastą žalią rodyklę ir taip pagerinti eismo situaciją.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading