Pradžia
Lt En

Negalią turintiems žmonėms – didesnis finansavimas

2023-09-28

Klaipėdos miestas didina finansavimą negalią turintiems žmonėms. Savivaldybės taryba pritarė siūlymui taikyti didesnį išlaidų finansavimo dydį, pagal kurį apskaičiuojama lėšų suma, skiriama socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugoms. Teikiant tokias paslaugas siekiama padėti negalią turintiems žmonėms gyventi savarankiškai, ugdytis, dalyvauti darbo rinkoje ar kitoje užimtumo veikloje.

„Siūlymas gimė bendraujant su negalią turinčiais žmonėmis. Jie kėlė pagrįstą klausimą, kodėl Klaipėdoje taikomas mažesnis dydis nei kituose miestuose. Klausimas yra sprendžiamas, manau, kad mūsų miestas yra pajėgus pasirūpinti žmonėmis, kuriems gyvenimas yra sudėtingesnis“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Savivaldybės taryba pritarė siūlymui padidinti socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų išlaidų finansavimo dydį nuo 0,35 iki 0,5 bazinės socialinės išmokos (BSI) per mėnesį už kiekvieną asmenį. Pokyčiai įsigalios jau nuo spalio 1 dienos.

Socialinės reabilitacijos paslaugoms vienam asmeniui iš valstybės biudžeto skiriama 41,5 Eur per mėnesį, o savivaldybės turi prisidėti ne mažiau kaip 0,35 BSI (t. y. 17,15 Eur). Iki šiol Klaipėdoje ir buvo taikomas toks minimalus kofinansavimo dydis. Jį padidinus, iš savivaldybės biudžeto skiriama suma vienam asmeniui išaugs iki 24,5 Eur ir kartu su valstybės parama sudarys 66 eurus per mėnesį. Padidinus finansavimą, negalią turintys gyventojai galės gauti kokybiškesnes socialinės reabilitacijos paslaugas.

Šiuo metu Klaipėdoje socialinės reabilitacijos bendruomenėje paslaugomis naudojasi 195 negalią turintys uostamiesčio gyventojai. Dažniausiai Klaipėdoje teikiamos paslaugos – tai savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas ar atkūrimas, suteikiant žinių ir praktiškai mokant spręsti dėl negalios buityje ar aplinkoje kylančias problemas; mokymosi, užimtumo, darbinių įgūdžių ugdymas, padedant pasirengti dalyvauti darbo rinkoje, įsidarbinti. Teikiamos ir tokios paslaugos kaip palydėjimas, transporto organizavimas, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas, meninių gebėjimų lavinimas,  emocinė-psichologinė pagalba, savitarpio paramos grupės. Paslaugas Klaipėdoje teikia 7 akredituotos įstaigos.

Priėmus sprendimą, socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje  paslaugos bus finansuojamos iš 2023 m. savivaldybės tarybos patvirtinto strateginio veiklos plano, socialinės atskirties mažinimo programoje numatytų lėšų likučio, t. y. 54 tūkst. Eur.  Ateinančiais metais strateginiame veiklos plane bus planuojamas 0,5 BSI dydis iš savivaldybės biudžeto lėšų, t. y. 89,7 tūkst. Eur.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading