Pradžia
Lt En

Po patikrinimo „Obelėlėje“ – kreipimasis į policiją, iš pareigų atšaukiama direktorė

Po patikrinimo „Obelėlėje“ – kreipimasis į policiją, iš pareigų atšaukiama direktorė

Tokios situacijos, kaip užfiksuota Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, nebus toleruojamos – pabrėžia Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Kaip ir žadėta, dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo metu nustatytų pažeidimų kreiptasi į policiją. Taip pat dėl netinkamo darbo organizavimo iš pareigų atšaukiama „Obelėlės“ direktorė Asta Vainiutė. Savivaldybė atliks patikrinimą ir dėl vidaus tvarkos įstaigoje, taip pat bus aiškinamasi, ar tinkamai funkcijas atliko Visuomenės sveikatos biuras, ši įstaiga turi prižiūrėti, ar vaikų maitinimo organizavimas atitinka teisės aktų reikalavimus sveikatos biurui priskirtoje srityje. Savivaldybės Švietimo skyriui pavesta sustiprinti švietimo įstaigų, o Sveikatos apsaugos skyriui – Visuomenės sveikatos biuro veiklos kontrolę.

„Švietimo įstaigose privaloma užtikrinti kokybišką maitinimą, o tokie atvejai, kai kyla rimtų įtarimų, kad maistas ne tik ruošiamas nesilaikant reikalavimų, bet ir galimai pasisavinamas, yra netoleruotini. Iš visų darbuotojų, kurie susiję su šia situacija, turi būti pareikalauta atsakomybės, o su įstaigos vadove, nesukontroliavusia situacijos, atsisveikiname. Ši situacija turi būti rimtas signalas ir kitoms įstaigoms, iš šiuo metu turimos informacijos labai norisi tikėti, kad tai, kas aptikta „Obelėlėje“, yra išimtis, o ne plačiai paplitusi praktika“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Balandžio 3 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba viešai pranešė, kad po atlikto planinio patikrinimo lopšelyje – darželyje „Obelėlė“, darželio valgykloje nustatyti higienos, kryžminės taršos, atsekamumo bei ženklinimo pažeidimai. Vaikams buvo tiekiamos per mažos porcijos.  Inspektoriai aptiko ir apie 34 kg įvairių maisto produktų, tarp jų ir trumpo galiojimo, laikomų ne maistui laikyti skirtose vietose: sukrautus į maišelius ant grindų, sandėlyje esančiose dėžėse tarp įvairių maišelių ir šluosčių. Maistui skirta mėsa aptikta šalutinių gyvūninių atliekų šaldiklyje. Šių aplinkybių visuma inspektoriams leido daryti prielaidą, kad galimai maistą darbuotojai buvo susiruošę išsinešimui, savoms reikmėms. 

Iliustracija – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content