Pradžia
Lt En

Sveikatos centro kūrimas: bendradarbiauti pasiruošusios daugiau nei 30 įstaigų

2
Sveikatos centro kūrimas: bendradarbiauti pasiruošusios daugiau nei 30 įstaigų

Siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys miesto gydymo įstaigų. Prie sveikatos centro veiklos jungsis visi savivaldybės pavaldumo pirminės sveikatos priežiūros centrai, psichikos sveikatos centras, vaikų bei medicininės slaugos ligoninės, visuomenės sveikatos biuras bei norą išreiškę privatūs medicinos centrai.

Įstaigos bendradarbiautų tarpusavyje ir taip užtikrintų, kad gyventojams būtų prieinamos visos sveikatos centrui privalomos teikti sveikatos priežiūros paslaugos. Įstaigos, išreiškusios norą jungtis į kuriamą sveikatos centrą susitarė dėl bendradarbiavimo sąlygų ir aptarė sutarties projektą, o centro veiklą koordinuosiančia įstaiga bendru sutarimu išrinkta Klaipėdos miesto poliklinika, vadinama 3-ioji poliklinika.

„Suvieniję jėgas su medicinos įstaigomis, tikiuosi, užtikrinsime didesnį paslaugų prieinamumą ir išspręsime valstybiniame sektoriuje trūkstamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, įrangos bei atitinkamų specializacijų medikų klausimą. Gaila, kad šia informacija manipuliuojama ir pateikiama kaip faktas, kad poliklinikos įsikurs po vienu stogu. Atsakingai pasakau, kad sveikatos centro kūrimas nieko bendro neturi su naujos poliklinikos statybomis ar remontu. Priešingai, sveikatos centro įkūrimas, kurio veikloje dalyvaus ir privačios įstaigos, pacientams užtikrins kokybiškas, šiuolaikines ir visiems prieinamas paslaugas skirtingose miesto vietose. Prie centro įkūrimo prisijungusios medicinos įstaigos yra įsikūrusios visoje Klaipėdoje ir tai atveria kelius pacientams gauti paslaugas kiekvienam patogioje vietoje“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Numatoma, kad dalyvavimas Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotoje reformoje Klaipėdoje atvers didesnes galimybes sutelkti trūkstamų specializacijų medikus, medicinos įrangos resursus, didinti gyventojams reikiamų paslaugų prieinamumą. Sveikatos centras apjungs pirminę ir antrinę sveikatos priežiūrą. Praėjusią savaitę susitarus dėl visų reikalingų paslaugų teikimo, jau šią savaitę bus registruojamas sprendimo projektas dėl galutinio sprendimo priėmimo savivaldybės taryboje dėl tokio centro atsiradimo. 

„Sveikatos centras Klaipėdoje kuriamas funkcinio bendradarbiavimo būdu. Šio centro veikloje dalyvaus ir 7 savivaldybei pavaldžios įstaigos. Tai reiškia, kad reikalingos paslaugos gyventojams bus užtikrintos įstaigoms bendradarbiaujant tarpusavyje. Jau dabar matome, kad tai padidins galimybes gyventojams gauti reikalingas paslaugas, patekti pas specialistus“, – sako Klaipėdos vicemerė Vaida Raugelė.

Kurdama sveikatos centrą savivaldybė lygiagrečiai vertina savo pavaldumo įstaigų resursus ir infrastruktūrą. Siekiant pagerinti sąlygas paslaugoms teikti, planuojamas didžiausio miesto pirminės sveikatos priežiūros centro – Klaipėdos miesto poliklinikos pastato remontas. Analizuojamos galimybės racionaliai išnaudoti visas pastato erdves, mažinti nenaudingus plotus, į kitus pastatus perkelti šiuo metu poliklinikos pastate veikiančias kitas įstaigas, kuriose iš viso dirba iki 300 darbuotojų. Numatoma, kad kapitalinis remontas poliklinikoje startuos 2026 metais, pastatas galės būti remontuojamas dalimis, todėl poliklinikos veikla remonto metu nesutriks.  Atlikus viso pastato kapitalinį remontą, apie 2028 metus, atsivers galimybės čia sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų, analizuojamos galimybės sukurti stiprų medicinos centrą.  

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content