Pradžia
Lt En

Teismas pripažino: Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkursas – teisėtas

1
Teismas pripažino: Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkursas – teisėtas

Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.  

Teismo sprendime konstatuojama, kad nenustatyta pagrindų, dėl kurių Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbto konkurso sąlygos galėtų būti laikomos neteisėtomis. Panaikinus laikinąsias apsaugos priemones Savivaldybė galėtų tęsti viešojo pirkimo procedūras.

„Klaipėdos centre esanti Atgimimo aikštė – išskirtinės svarbos objektas, kurį miestas yra numatęs šiuolaikiškai ir iš esmės sutvarkyti. Mūsų siekis – kad ši vieta atitiktų reprezentacinės aikštės sąvoką, tuo pačiu prisidėtų prie parkavimo problemos sprendimo. Netrukus visuomenei bus atvertas rekonstruotas muzikinis teatras, tačiau miesto įsipareigojimas prisidėti prie automobilių stovėjimo vietų įrengimo iki šiol dėl rangovų buvo įšaldytas. Prarastas brangus laikas, o atnaujinus procesą viliuosi, kad darbai pajudės ir   daugiau trikdžių įgyvendinti projektą nebesulauksime“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Dėl šio teismui pateikto ieškinio Klaipėdos apygardos teismas buvo pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones ir praėjusių metų gruodžio 15 d. laikinai sustabdė pirkimo procedūras iki bus išnagrinėta byla. Teismas nurodė panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, sprendimo dalį dėl jų panaikinimo vykdyti skubiai. Taip pat teismas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai iš UAB „Inti“ priteisė 6673,15 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per keturiolika dienų nuo pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo dienos. Pažymėtina, kad tame pačiame teisme yra nagrinėjama ir kita su šiuo konkursu susijusi kito ieškovo byla, kurioje irgi pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės (sustabdytos konkurso procedūros). Tol, kol jos yra pritaikytos, savivaldybė negali tęsti konkurso procedūrų.

Pirmuosius du kartus savivaldybės paskelbtas  konkursas dėl miestui svarbaus objekto ­– miesto centre esančios Atgimimo aikštės rekonstrukcijos buvo nutrauktas taip pat potencialių rangovų iniciatyva. Pirmu atveju konkursu susidomėję asmenys savivaldybei patikslinti pateikė beveik šimtą klausimų ir prašymų patikslinti konkurso dokumentaciją, po to viešojo pirkimo iniciatorei savivaldybei teko keisti esmines sąlygas. Antrąkart konkursą teko nutraukti paaiškėjus, kad vienam iš privalomų darbų –  archeologiniams tyrimams skirta pernelyg mažai laiko.

Klaipėdos apygardos teismas buvo įpareigojęs Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) pateikti išvadą pagal statybos bendrovės ieškinį Klaipėdos miesto savivaldybei. VPT išvadoje konstatuota, kad perkančiosios organizacijos konkurso sąlygos atitinka Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Beje, VPT pirkimo sąlygas patikrino ir tada, kai jos pastarąjį kartą paskelbus konkursą buvo paskelbtos viešai. Ir tada pastabų perkančiajai organizacijai ji neturėjo.

Atgimimo aikštėje ketinama pastatyti požeminę dviejų aukštų parkavimo aikštelę, kurioje numatyta įrengti 231 automobilių stovėjimo vietą.

Požeminės parkavimo aikštelės Atgimimo aikštėje dalį rengę projektuotojai UAB „SRP Projektas“ numatė, kad  automobilių saugyklos sienos turi būti projektuojamos iš plieninių įlaidų – tokių, kokie naudojami tvirtinant upės krantines. Požeminės automobilių aikštelės dugnas ir perdangos – gelžbetoninės monolitinės plokštės, o po kolonomis – gręžtiniai poliai. Konkurso sąlygose Klaipėdos miesto savivaldybė numatė atitinkamus tiekėjų kvalifikacijai keliamus reikalavimus, kurių kurie taip pat buvo tapę ginčo objektu.

Teikdama atsakymą teismui, VPT pažymėjo, kad tik perkančioji organizacija (šiuo atveju – savivaldybė), geriausiai žinodama pirkimo objektą, jo pobūdį, specifiką ir kitus reikšmingus kriterijus, atsižvelgdama į konkretaus pirkimo objekto ypatybes ir nepažeisdama pirkimų principų, pirkimo dokumentuose turi teisę nustatyti tokius reikalavimus, kokie dėl objektyvių priežasčių, jos manymu, yra reikalingi.

Įgyvendinti šį projektą Savivaldybei svarbu dėl turimų įsipareigojimų išspręsti parkavimo vietų klausimą šalia Atgimimo aikštės įsikūrusiam Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui. Ir ne tik: požeminė automobilių saugykla turėtų sumažinti parkavimo vietų deficitą miesto centrinėje dalyje. Sprendžiant šią problemą, deramo dėmesio sulauks ir reprezentacinė aikštė.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content