Pradžia
Lt En

„Klaipėdos krašto balsai“

Klaipėdos etnokultūros centras

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į pasidainavimų vakarus, dedikuotus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Klaipėdos krašto balsai“ – ciklas renginių, kurių metu geriau pažinsime autentišką Klaipėdos krašto dainavimo tradiciją reprezentuojančius dainų pateikėjus. Juos pristatys bei dainuojamų dainų specifiką suvokti padės etnomuzikologė  doc. dr. Lina Petrošienė.

Kovo 6 d. 18.00 val. pasidainavimo metu susipažinsime su Gertrūdos ir Martyno Lacyčių dainomis. Po Antrojo pasaulinio karo Mažosios Lietuvos folkloro rinkimas buvo tęsiamas išeivijoje. Į JAV emigravęs tautosakininkas Jonas Balys 1949 m. rudenį, kaip pats rašė, gastroliavęs po visą lietuviškąją Čikagą. Čia į magnetines juostas arba kaspinus įrašė 44 dainas iš vos prieš keletą mėnesių į Ameriką atvykusių klaipėdiškių „dipukų“ Gertrūdos ir Martyno Lacyčių.  Jų dainas paskelbė savo sudarytuose ir išleistuose rinkiniuose „Lietuvių dainos Amerikoje“ (1958, 1977).

G. Lacytienės repertuaras yra turtingas ir gausus, niekuo nenusileidžiantis kitų žinomiausių klaipėdiškių A. Mažeivos ir M. Klingerienės dainų repertuarui. M. Lacytis yra žinomas Klaipėdos krašto visuomenės veikėjas, profesionalus muzikas ir pedagogas. Gyvendamas JAV jis vadovavo evangelikų liuteronų chorams.

Gertrūdos ir Martyno Lacyčių dainas dainuosime kartu su Klaipėdos etnokultūros centro Tradicinių dainų klubu. Vieną kartą per mėnesį vyksiantys ciklo renginiai nemokami, o juose laukiami visi – dainavimo patirtis ir  amžius nėra svarbūs.

Kviečiame dainuoti!

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams