Pradžia
Lt En

KLASIKINĖS MUZIKOS KONCERTAS „SIMFONIJOS PASLAPTYS“

Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

2022 m. gegužės 6 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) surengsime klasikinės muzikos koncertą „Simfonijos paslaptys“, skirtą kompozitoriaus Franco Jozefo Haidno (1732–1809) 290-osioms gimimo metinėms paminėti. Muzikos kūrinius atliks Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai ir pedagogai.

F. J. Haidnas – austrų kompozitorius klasikas. Gimė Žemutinės Austrijos Rorau miestelyje. Tėvai pastebėjo savo sūnaus talentą, todėl sutiko su giminaičio pasiūlymu pasiimti jaunąjį Haidną pas save mokymui. Dar šešerių nesulaukęs berniukas persikėlė į Hainburgą ir daugiau nebegyveno su tėvais. Franko gyvenimas nebuvo lengvas: vaikas būdavo alkanas, prastai apsirengęs, tačiau jis greitai išmoko skambinti klavesinu ir griežti smuiku, taip pat giedojo bažnyčios chore. Taip prasidėjo pilnas iššūkių ir išbandymų F. J. Haidno kelias į muzikos pasaulį.

Kompozitorius parašė  104 simfonijas, 13 mišių, 83 styginius kvartetus (iš kurių garsiausias –  ,,Kaizerio kvartetas“), oratorijas „Pasaulio sutvėrimas“ ir „Metų laikai“, sonatas ir trio fortepijonui, koncertus ir kitus muzikos kūrinius.

F. J. Haidno muzikai būdingas trumpų paprastų muzikinių motyvų vystymas. Kai kuriuos tuo metu trumpus, už vokalinę muziką mažiau svarbius žanrus, tokius kaip simfonija, jis išplėtė ir ištobulino. Šio kompozitoriaus dėka išsivystė klasikinė sonatos forma.

Renginio nuoroda –  https://fb.me/e/1Pm8EqgPQ 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content