Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

Menotyrininko Petro Šmito paskaita apie postmodernizmą

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyrius (J. Janonio g. 9)

2022 gegužės 19 dieną (ketvirtadienį) 17.00 val. kviečiame į paskaitą „Postmodernizmas, jo kūrėjai ir pasekėjai“. Menotyrininkas Petras Šmitas tęsia paskaitų ciklą „Meno istorija“ Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9.

Postmodernizmas – ganėtinai sudėtingai ir nevienodai apibrėžiama sąvoka. Plačiąja prasme, tai – daugmaž XX amžiaus 6-ajame – 8-ajame dešimtmetyje susiformavęs platus kultūrinis judėjimas, apimantis bene visas meno rūšis: literatūrą, architektūrą, muziką, šokį, teatrą, fotografiją, dailę.

Dažnai teigiama, kad postmodernizmas yra vėlyvasis modernizmas, tačiau nuo jo gerokai skiriasi. Modernistus vienijo noras atnaujinti senąsias, įprastas tradicijas, meninėmis priemonėmis reikšti savo jausmus ir individualumą, o ne teisingai vaizduoti tikrovę. Modernizmo atstovai buvo linkę laužyti akademines, natūralistines taisykles, jie tikėjo savo ir žmonijos potencialu, atsinaujinimo galimybėmis, laikėsi tam tikrų kertinių tiesų, kurios buvo aiškios ir bendros bene visiems šio judėjimo dalyviams.

Plačiau apie šią meno kryptį sužinosite paskaitoje. Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Renginio nuoroda –  https://fb.me/e/2c4Poadef

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams