Pradžia
Lt En

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – balandžio 23-29 d. Klaipėdoje – tvarumo iššūkis „Žingsniuok su knyga“

Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Kasmet balandžio 23-29 d. vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – viena gausiausių renginiais Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje. Jau 22-ą kartą rengiamos akcijos šūkis skelbia „Tvari biblioteka“ ir kviečia atkreipti dėmesį į būdus, kaip kiekvienas galime prisidėti prie žemės bei jos resursų tausojimo bei išsaugojimo ateities kartoms. Kokia yra tvari biblioteka?

Žingsnių IŠŠŪKIS „ŽINGSNIUOK SU KNYGA“. Žmonės iš esmės sukurti judėti. Bent 7000 žingsnių per dieną sumažina ankstyvos mirties tikimybę 50-70 proc. Bet kokio pobūdžio pasivaikščiojimas, įtrauktas į mūsų įtemptą dienotvarkę, pasitarnauja mums ir padeda gyventi ilgiau, sveikiau ir laimingiau. Visą savaitę klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami kuo daugiau ir intensyviau keliauti pėsčiomis. Eiti ir nepraeiti pro šalį – aplankyti Klaipėdos bibliotekas. Klausimas – kiek jų? Užsukęs į bet kurią KMSVB biblioteką, dalyvis gaus Klaipėdos bibliotekų žemėlapį, kuris tikslingai padės įveikti iššūkį. Savaitės gale nugalėtojų žingsnius mainysime į knygas ir išmanias apyrankes! Geriau gamtai, geriau sveikatai ir kultūrai!

04-23 15.00 val. „Kauno atžalyno“ padalinyje, Kauno g. 49.

„IŠMESTI NEREIKIA IŠSAUGOTI“ UMA tvaraus pakavimo bičių vaško drobelių dirbtuvės (registracija tel. (8 46) 445226).

04-25 17.00 val. „Kauno atžalyno“ padalinyje, Kauno g. 49.

KAIP NEPAKLYSTI RŪŠIAVIMO LABIRINTUOSE? KRATC edukacija šeimai.

04-26 17.30 val. „Kauno atžalyno“ padalinyje, Kauno g. 49.

KONKURSO „KLAIPĖDOS KNYGA 2021“ baigiamojo renginio apdovanojimų ceremonija.

04-26 10.30 val. Vaikų padalinyje, Danės g. 7.
„ŽAIDŽIU IR TYRINĖJU TVARIAI“ kūrybinis užsiėmimas mažiesiems (8 mėn. – 3 m.).  Būtina registracija tel. (8 46) 314719 arba el. paštu: vaikai@biblioteka.lt

04-26 15.00 val. Vaikų padalinyje, Danės g. 7.
„RŪŠIUOJU – REIŠKIA GALVOJU!” edukacinis užsiėmimas  2–5 kl. mokiniams. Susitikimą ves Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė. Būtina registracija tel. (8 46) 314719 arba el. paštu: vaikai@biblioteka.lt

04-28 17.00 val. Jaunimo padalinyje, Tilžės g. 9.

Knygų mainai „SUTEIK SAVO KNYGOMS NAUJĄ GYVENIMĄ“.

04-29 16.00 val. Pempininkų padalinyje, Taikos pr. 81A.

„UŽSIĖMIMAI SIELAI“ kurti-bendrauti-atsipalaiduoti. Kur panaudoti mezgimo siūlų likučius? Nerti šlepetes!

04-29 14.00 val. ir 16.00 val. Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje, Turgaus g. 8.

Edukacinės dirbtuvės „IEŠKANT TVARUMO: VILNOS VIRSMAS“ kartu su  menininke Oksana Graužiniene (registracija tel. (8 46) 44 8336).

AKCIJOS:

  • „BIBLIOTEKOJE AUGA VISI“ – nereikalingus daigelius atneškite į biblioteką – norintys galės juos pasiimti, kiti daigeliai ras prieglobstį terasos darže. „Kauno atžalyno“ padalinyje, Kauno g. 49.
  • „PADOVANOK BIBLIOTEKAI NEBEREIKALINGĄ PAPUOŠALĄ“ ir jie taps šventine puošmena įvairių edukacijų veikloms. Pempininkų padalinyje, Taikos pr. 81A

PARODOS:

  • Kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų paroda „AUKSINĖ ŽUVYTĖ – KLAIPĖDAI“ Klaipėda‘770 (Parengė Klaipėdos l/d „Čiauškutė“ mokytojos Živilė Venclauskienė ir Banga Katkienė). Pempininkų padalinyje, Taikos pr. 81A.
  • „ANTRASIS KNYGOS GYVENIMAS“ Kalnupės padalinyje, Kalnupės g. 13.

Visą savaitę kviečiame stebėti LRT transliuojamą žaidimą „Kas ir kodėl?“, kuriame dalyvaus pasiryžę savo jėgas išbandyti Lietuvos bibliotekų darbuotojai. Bibliotekų savaitė finišuos balandžio 29 d. tarptautine konferencija „Tvari biblioteka“, kurią tiesiogiai bus galima stebėti internetu LBD FB ir Biblioteka visiems YouTube kanale. Išgirsime pranešimus apie tvarumo temą kasdienybėje ir politikoje, kiekvieno mūsų galimą indėlį, atsakingą vartojimą ir ekologiją, bibliotekų patirtis ir įsipareigojimus.

Programą atsisiųsti galite čia. 

  Programa plati, apimanti kelias dešimtis renginių, tad informaciją sekti verta mūsų bibliotekos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje www.biblioteka.lt

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content