Pradžia
Lt En

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”: „Garsoraižiai“

Klaipėdos koncertų salė

Rugsėjo 27 d., 18.30 val.

„Garsoraižiai“

Raimondas Sviackevičius (akordeonas)

Rūta Lipinaitytė (smuikas)

Indrė Baikštytė (fortepijonas)

Laurynas Lapė (trimitas)

Programa:

Mantautas Krukauskas  – Claude Glass akordeonui, elektronikai ir  vaizdo projekcijai 

Egidija Medekšaitė – Sattva įgarsintam akordeonui ir elektronikai 

Antanas Jasenka. – Accordrone akordeonui ir elektronikai 

Andrius Šiurys – Poulet à la broche, Cordon bleu / „Višta ant iešmo, įdarytas šnicelis“ akordeonui, balso įrašui, elektronikai ir vaizdo projekcijai 

Jonas Jurkūnas  – Superposition  smuikui, fortepijonui ir elektronikai (premjera)

Anatolijus Šenderovas – Sonata smuikui ir fortepijonui 

Marius Salynas –  Synapsis smuikui, fortepijonui ir elektronikai (premjera)

Eric Ewazen – Trio trimitui, smuikui ir fortepijonui

Programa „Garsoraižiai“ tyrinės akustinių instrumentų ir elektronikos garsines teritorijas, kartais praplečiamas vaizdo projekcijomis. Pirmoje dalyje bus atlikti akordeono ir elektroninės muzikos simbiozei skirti kūriniai, kurių premjeros nuskambėjo pavasarį vykusiame Jaunos muzikos festivalyje Vilniuje. Mantauto Krukausko, Egidijos Medekšaitės, Antano Jasenkos ir Andriaus Šiurio kūrybinius sumanymus įtaigiai perteiks šiuolaikinės muzikos propaguotojas bei naujų kūrinių įkvėpėjas akordeonininkas Raimondas Sviackevičius.

Antroje dalyje klausysimės smuikininkės Rūtos Lipinaitytės, pianistės Indrės Baikštytės ir trimitininko Lauryno Lapės muzikavimo. Pasak Indrės, „mūsų su Rūta tikslas – Lietuvos kompozitorių muzikos populiarinimas. Iki šiol visuomet bent po vieną jų kūrinį įdėdavome į savo programas.  Šioje programoje į lietuvių muziką nusprendėme pasigilinti dar labiau, atlikdamos Anatolijaus Šenderovo Sonatos violončelei ir fortepijonui autorinę versiją smuikui bei inspiruodamos naujų kūrinių smuikui ir fortepijonui gimimą. Labai įdomu bendradarbiauti su jaunosios kartos kompozitoriais Jonu Jurkūnu ir Mariumi Salynu. Taip pat labai džiaugiamės į kompaniją pasikvietusios puikų trimitininką L. Lapę. Atlikdamos kamerinę muziką vis ieškome naujovių ir pozityvių iššūkių. Esame tikros, jog bus didelis malonumas tiek groti, tiek klausyti itin retos smuiko, trimito ir fortepijono trio skambesio“.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams