Pradžia
Lt En

„Siuvinėjimas. Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalės“

Klaipėdos etnokultūros centras

Mažosios Lietuvos amatystės projektas tęsiasi! Besidominčius šio krašto amatais bei rankdarbiais kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10). Vasario 19 d. 17.30 val. pasimatykime paskaitoje „Siuvinėjimas. Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalės“ (lektorė tautinio kostiumo ekspertė Elena Matulionienė).

Klaipėdos krašto kostiumo detalių siuvinėjimas, spalvų deriniai – išskirtiniai ir reprezentuojantys regioną. Meniškai ir spalvingai siuvinėta moterų, neretai būsimų nuotakų. Didelio kruopštumo reikalaujantis rankdarbis su išsiuvinėtu ornamentu, inicialais ar data būdavo padovanojamas brangiam žmogui ar perduodamas dukrai. Siuvinėdavo įvairiais raštais: mažais, tiesiais dygsniais, plačiomis, didelėmis grandinėlių siūlėmis, eglutės dygsniu, žuvies ašakų ar medelių su šakelėmis raštais.

Merginos siuvinėdamos tam tikras rūbo detales siekdavo ne tik pasipuošti ar išryškinti, bet taip atskleisdavo ir tam tikras savo būdo savybes kaip darbštumą, išmoningumą, estetinį supratimą ir t.t.   

Lauksime Jūsų!

Nemokamai.

Projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginius iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams