Pradžia
Lt En

Susitikimas su karybos tyrinėtoju Giedriumi Petkevičiumi

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

2023 m. gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) įvyks susitikimas su rašytoju,   karybos tyrinėtoju Giedriumi Petkevičiumi ir jo knygų „Karo anatomija“ bei „Karo žmonės“ aptarimas.

Petkevičiusdaug metų domisi istorija ir analizuoja karybą. Baigęs istorijos studijas Vytauto Didžiojo universitete, autorius tęsė ieškojimus karo anatomijos džiunglėse – liejo prakaitą per pratybas tarnaudamas Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje, tyrinėjo žmogaus elgesį ekstremaliomis aplinkybėmis dirbdamas psichologu įkalinimo įstaigoje.

Studijos ir įvairios gyvenimiškos patirtys, lankymasis kariniuose daliniuose, diskusijos su kariškiais bei kitais karo tyrėjais subrandino unikalų  autoriaus  požiūrį į mus supančią karinę, politinę aplinką bei istorinį paveldą. Šiomis žiniomis, įvilktomis į vaizdingo, dinamiško pasakojimo rūbą, G. Petkevičius dalijasi su skaitytojais. „Didžiųjų karų paslaptys“, „Karo anatomija“ ir „Karo žmonės“ – knygos, kurios surado savo skaitytoją ir sukėlė atgarsį visuomenėje.

Ar galima vietoj ginklų naudoti šikšnosparnius ir balandžius? Kodėl reikia saugotis sprogstančių žiurkių ir kaip išvengti šokinėjančių minų? Ką valgė japonų kariai, kai nutrūko maisto tiekimas į Ramiojo vandenyno salyną? Kas yra „kiliminis bombardavimas“, „branduolinis futbolas“, „Bangaloro torpeda“? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymus radęs G. Petkevičius  mielai jais dalijasi su tais, kurie domisi karo istorija.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content